Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Dom Włodarza

Jak udało nam się ustalić zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego podjęto decyzję o przyznaniu dofinansowania na złożony przez Miasto Luboń projekt "Zachowanie rozwój i promocja dziedzictwa kulturowego Miasta Luboń poprzez przebudowę, rozbudowę i wyposażenie Domu Włodarza na cele instytucji kultury". Projekt obejmuje odbudowę budynku "Domu Włodarza" wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Odbudowana zostanie mała architektura, pojawią się stanowiska postojowe dla samochodów osobowych, a także miejsca na rowery oraz miejsca odpoczynku i rekreacji wraz z drogami wewnętrznymi. Wartość projektu szacowana jest na 2,5 miliona złotych z czego 1,6 mln pochodzić będzie z środków Unijnych. W obiekcie najprawdopodobniej będzie mieścił się Urząd Stanu Cywilnego, a także planowane są sale z pamiątkami poświęconymi historii Lubonia.

izi

 

fot.: 

UML

Odpowiedzi

Czytam i między wierszami doczytuję, że trzeba szybko zapudrować popis impotencji funkcjonariuszy miasta w zakresie wizji i dbałości o to miasto. Aż się pisać nie chce.
To jak te łąki kwietne pudrujące zieleń do wycięcia pod Lidla

Skoro mieszkasz na Puszkina, to chyba powinnaś być zadowolona? Wniosek z tego co widzę złożony ponad 2 lata temu. Budynek zaniedbany został jeszcze w czasach burmistrza Kaczmarka, gdy były w nim mieszkania komunalne. Ja uważam, że to dobrze, że taki budynek będzie. No i świetny pomysł aby tam był też USC. Sam brałem ślub w obecnej sali, która znajduje się w UM i miejsce to słabe. A budynki przy ul. Kolonia Pznf są własnością Spółdzielni Moeszkaniowej. Więc to chyba mieszkancy, którzy płacą za remont mają prawo zdecydować czy wyremontować dach czy pół dachu. Chyba, że chcesz sfinansować im remont ze swoich pieniędzy.

...dom włodarza już rozebrany,bo wcześniej nie potrafiono zadbać o to "lokalne dziedzictwo" i się rozleciał.Budynek Wyższej Szkoły Rolniczej im.Haliny ( w rękach prywatnych) oklejony styropianem.Zabytkwe budynki zakładów ziemniaczanych przy Armii Poznań porozbierane. Budynki Kolonii PZNF mają dachy wymienione z jednej strony,tej widocznej od ulicy....
Nie potrafimy zadbać o zabytki. Brzydkie miasto, niestety.

Ale za to:
- flagi maryjne wywieszone w maju na miejskich słupach
- łąki kwietne posiane na śmieciowej górce
- szczęśliwy ksiądz Cegła i były wiceburmistrz, bo wiadomo co i jak...
- informator luboński z UM z radosną propagandą dociera do większości mieszkańców
- miejscy radni posłusznie głosują ZA wszelkimi objawionymi wynalazkami oświeconego burmistrzostwa
- dział PR w Straży Miejskiej w końcu działa jak należy.
Wszystko gra! Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej.

Brawo @Mieszkańcu! Dorzuciłbym lans propagandowy lejący się hektolitrami na e-Luboń, "mondre" decyzje osobnika "Szanowni państwo" płynące z serca Plewisk i inwestycje w górkę śmieci JPII.

Czekam na tunel pod górką JPII organizujący zjazd z Opolskiej na autostradę, tzw.węzeł komunikacyjny. ;)

Brawo @Mieszkańcu! Dorzuciłbym lans propagandowy lejący się hektolitrami na e-Luboń, "mondre" decyzje osobnika "Szanowni państwo" płynące z serca Plewisk i inwestycje w górkę śmieci JPII.

Czekam na tunel pod górką JPII organizujący zjazd z Opolskiej na autostradę, tzw.węzeł komunikacyjny. ;)

łąki kwietne to dobra rzecz, ale nie zastąpią zadrzewiania. Jeśli przy własnych wycinkach UM Luboń stosuje kompensatę 0.67 nowego za jedno stare drzewo, to pachnie to fikcją. Ciekawe czy jest to 0.67 od dołu, wraz z korzeniem czy od wierzchołka. To ma znaczenie, bo bez korzenia nie urośnie.

Ja w kwestii wycinek (z komepnsatą 0,67) mam pogląd taki, że ksiądz dobrodziej przykładem ewangelicznym objawił naszemu burmistrzostwu, że jednak bez korzenia może urosnąć. Wystarczy głęboko wierzyć.

Kiedyś jeden gość rozpuścił jęzor i opowiadał mi o działalności pewnego korzenia w cywilu. Uszy mi spuchły.

Przecież niedawno marudziliście że burmistrzowa rozebrała zrujnowany i zaniedbany od kilkudziesięciu lat dom włodarza który groził zawaleniem. A teraz kiedy uzyskała dofinansowanie unijne na ten cel to oczywiście też jest źle. Trzeba tylko naprędce coś wymyślić żeby dalej było źle. Aż zabawne się to czyta. Trzeba umieć powiedzieć że każde zdobyte dofinansowanie unijne jest dla Lubonia dobre. A tak na marginesie to zabytkowe budynki przy Armii Poznań oraz budynek Wyższej Szkoły Rolniczej przeszły w ręce prywatne za czasów Burmistrza Kaczmarka. Zwłaszcza żal terenów po ziemniakach bo ówczesny burmistrz nie skorzystał z możliwości pierwokupu tego terenu co według mnie było błędem. Niestety od tego momentu to obecni właściciele są odpowiedzialni za te tereny i wszyscy mogą ocenić czy robią to dobrze.

A mi się chodniki podobają takie nowe piękne po których mogę przejść i otrzepać buty z gliny i kurzu, kurzu, kurzu z Mariana Buczka i Nowiny. Super. A na Buczka Mariana ciągle w gadzinówce od 6 lat, przed projektem odprowadzenia deszczowki. Super. Cieszę się że mam gdzie otrzpac buty z pyłu, kurzu. Dziękuję.

Tylko się zastanawiam jak coś się rozleciało w wyniku braku dbałości gospodarza o zabytek, to jak coś rozleconego można przebudować? Pokleją z siporexu?
Zarząd Województwa ma ostatnio trochę kłopot z projektami, które dofinansowuje. Oby to nie był kolejny z wykorzystaniem immersyjnej rzeczywistości.
https://cba.gov.pl/pl/aktualnosci/4388,Wirtualna-sala-sadowa-pod-lupa-CBA.html

Mnie ta informacja cieszy. Dobrze by było jeszcze zadbać o zabytkowy staw .Ale w sytuacji jaka jest w naszym mieście dobre i to

Pani redaktor pisze o przebudowie, a pani burmistrz o odbudowie. Pytanie brzmi która z pań ma rację?
Tak na margnesie, radny który na ostatniej sesji błysnął nieznajomością Ustawy o samorządzie gminnym, tworzy nową gazetę. Pytanie: Czy burmistrz Machalska wydała mu zgodę na użycie herbu Lubonia czy sam go buchnął?

...ma czas do jutra godz.12:00 by zwrócić herb. Ciekawe czy burmistrz wpisała gorliwego radnego do rejestru podmiotów używających herbu Lubonia.

Pani redaktor pisze o przebudowie i odbudowie zgodnie z komunikatem UML :)

Jak Niemcy zbombardowali Zamek Królewski, to była odbudowa. Jak samorządowcy dopuszczają do zniszczenia zabytku, to jest wszystko razem:odbudowa, przebudowa, a nawet rozbudowa. Nasuwa się pytanie co będzie najpierw : odbudowa, przebudowa czy rozbudowa ? :)
Chciałbym wrócić do tego, który najprawdopodobniej zwędził nam herb. Gdyby nie głosował zawsze za, to mógłby się spotkać z roszczeniem ze strony miasta. Z uwagi na gorliwość monarchini mu wybaczy.
W tym roku RM Luboń majstrowała 21 maja przy uchwale w sprawie zasad używania herbu, sztandaru i flagi Miasta Luboń. Najważniejsze zapisy są jednak w uchwale 173 z 2005 roku. Gapowaty radny powinien się poszukać w rejestrze podmiotów używających herbu Miasta-§8. uchwały.
Jeśli się tam nie znajdzie(a wygląda na zagubionego), to znaczy że 1. Złamał prawo miejscowe,
2. W maju nie znał treści uchwały, którą zmieniał i nie wiedział za czym głosuje, czyli standard.

Jako długoletni obserwator życia publicznego, śmiem twierdzić, iż w Luboniu doszliśmy do etapu w którym brak napięcia politycznego (w zdrowym, konstruktywnym tego sensie) powoduje wśród "rządzących" fałszywy komfort podążania ścieżką własnych zamierzeń przy fałszywym poczuciu poparcia społecznego. Brak ruchów opozycyjnych, brak silnych grup interesu społecznego, brak społeczników walczących o "sprawy" daje władzy wrażenie pozostawania na "zgodnym kursie" przy żadnej kontroli społecznej. To deprawuje i powoduje erozję wartości z którymi ekipa ta szła do wyborów.
Dochodzi tu do zblatowania elit, tu burmistrz Machalska staje się wygodną "robotnicą" zwalniającą radnych, urzędników i pozostałych od myślenia i robienia czegokolwiek. Siedzą bezpieczni w swoich "kokonach bezrozumności" odbierając co miesiąc gażę za odegraną rolę. Pośród tych elit jest zawsze koteria, która kieruje się prywatnymi interesami i podszeptuje szkodliwe rozwiązania, ale to przecież "nikogo nie obchodzi".
Niestety wchodzimy coraz szybciej w to bagienko, a problemem może być to, że Machalska stara się dbać o wizerunek i wydaje sporo pieniędzy na pudrowanie obrazka za który odpowiada.

Mam nadzieję, że do kolejnych wyborów spora część mieszkańców dojrzeje by zobaczyć jaką mizerią kadrową dysponuje Luboń w szeregach Rady i naczelnictwa UM i jak bardzo działania burmistrzyni są fasadowe, medialnie podpompowywane.

Maksymalny pułap osiągów tej ekipy "sterników" to bezkolizyjny dryf.

Zgodzę się z każdym słowem, poza jednym "elit". Elity raczej pchają do przodu, a nie opierają się o maskę samochodu, by pchać do tyłu. Nawet opozycję mamy mało opozycyjną, bo co najwyżej wstrzymującą się.
Można się wstrzymać od czasu do czasu, ale ciągłe wstrzymywanie może być przyczyną wielu groźnym chorób.
To działa podobnie, jak ciągłe wstrzymywanie potrzeb fizjologicznych.

Jest 11:57 a radny z Gazety Lubońskiej herbu nie oddał. Chyba się przywiązał. Moim zdaniem w takim przypadku
powinna interweniować SM i nadmiernie przywiązanego , odwiązać. Chyba że pani burmistrz dała herb i niech się bawi. W przeciwnym przypadku musi oddać. Jest co prawda teoria, że pierwszy milion trzeba ukraść, ale zaczynanie działalności gospodarczej od zajumania Luboniowi herbu raczej dobrze nie wróży.

Gazeta lubońska uważa się za kontynuatora Wieści stąd pewnie traktują posiadanie herbu jako zasiedzenie i dziedzictwo. Swoją drogą z tym domem to dobrze rozumiem że najpierw władze doprowadziły do ruiny zabytek, potem go wyburzyły a teraz dostały dotację na odbudowę? Będą jeszcze większe jaja w Libanie czy to już jest szczyt?

Tak sobie siedzieli z TW Magdą i tylko brakowało oficera prowadzącego.
Jeśli chodzi o nowy tytuł, to ja zadam pytanie, bo mnie ciekawi czy wszyscy radni dostają deputat w postaci herbu, czy tylko dworzanie pani burmistrz.Jeśli przysługuje wszystkim mieszkańcom, to mogli poinformować, bo bym sobie umieścił na elewacji, a tak ekipa remontowa już odjechała i musiałbym ich ściągać i ponosić koszty rozstawienia rusztowania i wymalowania herbu.

W związku ze Starym Libańczykiem przyszło mi do głowy, że mogło dojśc do literówki i to miał być tytuł skierowany do niego-Gazeta Libańska.Radny mógł popełnić drugi błąd i pomylił herby.
Myli się także twierdząc, że dyskusja na sesjach Rady Miasta jest niedopuszczalna, bo od tego są komisje.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Herb_Libanu
Z pewnością jest w rejestrze podmiotów wykorzystujących herb Libanu.

Ja widzę taki tytuł: Liban w szponach Hawka nad brzegiem Huangho. Trochę długie ale przejdzie :)

Jako suweren nie mogę pozwolić, by radni rozebrali Liban po kawałku. Ten sobie weźmie herb, ten flagę, inny autobus itp itd.
Dlatego zadałem pytanie:
http://m.e-lubon.pl/pytania/wykorzystanie-herbu-miasta-17480

Stary Liban w szponach agentów H, gdzie Wiktor kontraatakuje "na 2 loginy". ;)

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Inne
  Rekrutacja
 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka