Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Przejście podziemne pod torami kolejowymi

Drodzy Mieszkańcy, rozpoczęliśmy starania o budowę przedłużenia przejścia podziemnego pod torami kolejowymi przy dworcu w Luboniu. Wiemy, że takie rozwiązanie mogłoby poprawić dostępność dworca dla mieszkańców wschodniej części miasta. Natomiast musimy zdawać sobie sprawę, że to wieloletni i wieloetapowy proces. W tym tygodniu miała miejsce seria spotkań z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe, a dziś odbyła się pierwsza wizja w terenie, podczas której uzgodniono wstępny zakres prac koncepcyjnych. Według wstępnych ustaleń przyszłe przejście miałoby zostać poprowadzone pod torami oraz drogą wojewódzką (Armii Poznań), a schody wraz z windą zlokalizowane zostałyby przy ulicy 3 Maja. To dopiero pierwszy krok.

UML

Odpowiedzi

Co za świetna wiadomość i lans UML na e-Luboń, a z bezdomnymi na pl.Bojanowskiego się spotkaliście drogi UML? Jak wypadły rozmowy?

Oby nie skończyło sie to jedynie kolejnym niezrealizowanym pomysłem. W internecie można znaleźć projekty, konkursy ,projekty na ratusz dla centrum Lubonia, który nigdy nie powstanie. Teraz tam są już kolejne bloki. Jest też wspomnienie po Domu Wlodarza, jak miało być pięknie, jak pięknie miał być odrestaurowany. Dziś śladu już nie ma po tym lubonskim zabytku. Ech......szkoda gadać.

Masz rację. Wszyscy to widzą oprócz władzy. Po co pchają się do rządzenia jak potem jest jak jest.

Bo nikt wam tyle nie da, ile wam władza obieca!

Śmiech na sali !!! Przejście podziemne żeby skomunikować dwie części Lubonia.... A przejazd kolejowy w rejonie ulic Dworcowa , 1 mają , Grzybowa ... Zamknięty na stałe , dla ruchu samochodowego.... Nie ma to jak odciąć dolny Lasek od Szkoły nr 4 , kościoła i innych instytucji publicznych . Kawałek dalej przejście podziemne niczym z 22 wieku , z którego oprócz garstki mieszkańców i licznej ekipy żuli nikt nie korzysta . Ale co tam lans musi być... Wstyd ! Żenada i totalne nieporozumienie jeśli chodzi o działanie władz lokalnych... Szkoda , że generowanie korków ulicznych nie jest wpisane na stałe w program wyborczy danego kandydata... Brakuje tylko jeszcze mostu łączącego Luboń z Czapurami ... Inwestycja potrzebna jak w d... koszula...

Po tej władzy czego innego można się było spodziewać....

Juz samo to zdjęcie nie wróży nic dobrego. Sam beton.Gdzie obiecana przez burmistrz zieleń?

Sprzedana Lidlowi, zieleń przy Factory i Strumieniu Junikowskim. Za trzy lata wybory, trzeba coś obiecać a za torami więcej głosowało na opozycję p.Burmistrz

Przecież tego nowego LIDLA można by wkomponować w solidny i ogromny kubaturowo i porzucony zabytkowy budynek drożdżowni od wielu lat zionący pustką!To ten budynek z klinkierowej cegły niesłychanie solidny i ogromny przy ul.A.Poznań na terenie byłych Zakładów Ziemniaczanych!widoczny z drogi na Puszczykowo!Przy okazji można by w nim zorganizować Ratusz i przenieść całe Towarzystwo zarządzające Luboniem w godne miejsce!Drugie przejście podziemne pod torami to absurd chyba żeby możliwy był ruch samochodowy!

Bardzo mądrze kombinujesz. Lubon ciągle ma potencjał, można by tyle ciekawych rozwiązań zastosować. Wyeksponowac zabytki, ubiegać się o dotacje na ich ratowanie. Ale niestety nie przy tej władzy. Ostatnim, jej rozwiązaniem doprowadzonym do końca, jest zburzenie Domu Wlodarza.Pamiatki po Cieszkowskim i sprzedanie łąki po jego gospodarstwie pod Lidla. Jednym słowem pozamiatane. I co i nic, oni dalej swoje robią co chcą. Burmistrz chwali się absolutorium i kolejnymi pomysłami w związku z tym. Ja osobiście boję się tych pomysłów. Żal straconych bezpowrotnie zabytków i terenów zielonych. A można było z tego zrobić coś pięknego dla mieszkańców. A nie tylko to Wzgórze Papieskie promować.

A co robią Radni! ? Śpią aż do następnych eliminacji do Rady?

Ze spania jeszcze nie powstają konkretne straty i te wizerunkowe. Najgorszy jest moment kiedy się budzą i idą na sesje. Chociaż nie jestem przekonany, że się wszyscy budzą, bo niektórzy nie wykazują funkcji życiowych nawet podczas sesji. Ci przebudzeni pomagają panu Szanowni państwo potwierdzić, że za nic w Luboniu nie opowiada i tylko bierze pieniądze z naszego budżetu. Zwykle za wtopy odpowiada jakiś wróg zewnętrzny typu RIO i Wojewoda, którzy partolą projekty uchwał. Mechanizm w takich przypadkach jest taki, że radna dyżurna zadaje pytanie wcześniej uzgodnione z zastępcą burmistrza. To pytanie z lekkimi modyfikacjami od początku kadencji brzmi mniej więcej tak: Panie burmistrzu, pan taki mądry i piękny, więc proszę wytłumaczyć, że to nie pan odpowiada za błędy. Burmistrz odpowiada zaprzyjaźnionej radnej w ten deseń: Będąc mądrym i pięknym nigdy nie odpowiadam za błędy, bo popełniają je RIO i Wojewoda.

Na tym placu odbywa się okresowo rozładunek kruszyw z wagonów kolejowych na samochody ciężarowe ,sporo przy tym hałasu i pyłu!Nie wspomnę o węglu luzem z wagonów!Plac niedawno był remontowany-wymieniano i uzupełniano nawierzchnię z kostki granitowej!Podejrzewam że Inwestor robił to z myślą o kontynuacji przeładunku kruszyw na długie lata!Jaki tunel?

Jeśli tam działa Dolata, to będzie coraz głośniej.

Ten tunel jest potrzebny. Przy ul Jachtowej jest duże osiedle Pajo, teraz buduje się nowe Akropolu. Z tyłu na terenie zakładów powstaje trzecie osiedle. To są setki,a wktotce tysiące ludzi którzy chcą bezpiecznie przedostać się na drugą stronę torowiska. Mieszkając po zachodniej stronie Lubonia łatwo zapomnieć o potrzebach wschodniej strony.
To nie powinno być drogie, ponieważ tunel na perony już istnieje, trzeba go tylko przedłużyć.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Zatrudnię sprzątaczkę
 • Szukam pracy
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  płotek balkonowy
 • Sprzedam
  Lodówka z kostkarką side by side Samsung
 • Dam pracę
  Praca w markecie
 • Sprzedam
  sprzedam miejsce postojowe w hali garażowej Jana Pawła II Luboń
 • Sprzedam
  Sprzedam antenę satelitarną / sat.
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Luboń