Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Aktualny pomiar jakości lubońskiego powietrza

Szanowni Czytelnicy, od kilku dni występował problem z naszym urządzeniem, które rejestrowało aktualny pomiar jakości lubońskiego powietrza (mogło ono podawać nieaktualne dane). Dzisiaj usterka został usunięta i ponownie możecie Państwo śledzić na bieżąco stan powietrza. Publikowane dane pochodzą z naszej amatorskiej stacji pomiarowej, która mierzy na bieżąco zawartość pyłów PM10 i PM2,5 w powietrzu. Mieszkańcy naszego miasta mogą sprawdzić, czy jakość lubońskiego powietrza pozwala na bezpieczne przebywanie na otwartej przestrzeni. Na stronie naszej stacji znajdują się też informacje o urządzeniach stosowanych do pomiarów oraz procedurze pomiarowej. Urządzenie zlokalizowane jest w Starym Luboniu.

Link do naszej stacji pomiarowej: http://e-lubon.pl/lubon-pomiar-zanieczyszczenia-powietrza

izi

fot.: 

Odpowiedzi

Amatorski znaczy dane nie są obiektywne!Każde urządzenie pomiarowe musi mieć zatwierdzony typ przez PKN i być okresowo kalibrowane!Wtedy jest to pomiar profesjonalny i o taki trzeba zabiegać!Po co ta amatorszczyzna na każdym kroku?Te cienkie artykuły o paleniu w piecach oponami i plastikiem-czy jeszcze ktoś w to wieży?

Nie wierzą tylko ci którzy sami kopcą oponami i śmieciami czyli zapewne autor tego komentarza.

Gratuluję wysnucia wniosku że to ja palę oponami bo nie wierzę w pomiary które publikowane są " z kapelusza".Podsumowując jak mawiała moja babcia - jesteś mądry jak Salomona pory!

Czyli jednak nie wieŻysz. Na polskim też nie uwaRZałeś? :)

To

To zapraszam na 3 Maja pomiędzy ulicą Strumykowa a Ziemniaczana domy te domu po stronie działek
To uwierzysz

Jak też od ręki mógłbym wskazać kilka lokalizacji, gdzie się pali czym popadnie i momentami to cała ulica zadymiona. Szkopuł w tym, że UM de facto nie jest zainteresowany rozwiązaniem problemu (MM ma koryto znowu na następne 4 lata, jeden viceburmister czeka na wybudowanie szkoły katolickiej, drugi potrafi tylko trollować na tym forum w Internecie), a straż miejska jest (do likwidacji) tylko po to by być "listkiem figowym" UM.

Z resztą co oni mogą - wystawić mandat 300zł jak już chwycą za rękę delikwenta. Kwota - śmiech na sali... UM wywiesił plakacik "Luboń AntySMOG" i chyba dla nich sprawa zamknięta, nawet nie mają mapy posesji, gdzie proceder palenia węglem czy czymkolwiek się odbywa. Nie ma mocy by przymusić smrodziarzy do zrobienia czegokolwiek. Dlatego ostro pyskują m.in. tu na forum.

Weź się nie podniecaj bo zaraz będziesz chciał wiedzieć gdzie się odbywa proceder jeżdżenia samochodem :) :) :)

Powyższy wpis ma być śmieszny w obliczu tego, że nie ma czym oddychać? Zwykła złośliwość i pyskowanie, bo jego autor czuje się bezkarny w tym co robi.

Koleżko, byc może masz rację co do kalibracji urządzenia itd. Moim zdaniem, odczyty na nim rejestrowane są zdecydowanie za niskie w porównaniu do stanu faktycznego. Powietrze w Luboniu śmierdzi od spalanych śmieci, miałów i flotów niskiej jakości.

Ostatnio ktoś skarżył się na brak miejsc parkingowych w NCL. Kopciuchy, kopciuchami ale naprawdę na każdego członka rodziny musi przypadać jeden samochód? One stanu powietrza raczej nie poprawiają. Znam osobę która z Jana Pawła 7 wozi dziecko do szkoły samochodem. Na Żabikowską!!! Powinna być zasada: jeden adres, jeden samochód. Nigdy nie mieszkałem w Luboniu, ale współczuję wam drodzy mieszkańcy tej roszczeniowej poznańskiej szarańczy, która pod rękę z deweloperami niszczy obraz prawdziwego Lubonia.

Dlaczego jeden na adres? Może wystarczy pół? A może 2? Dlaczego nie 3? Widzę, że niektórzy chcieliby powrotu poprzedniego ustroju.
Samochody odpowiadają za niewielką część smogu. Jakoś w nocy ruchu nie ma, a oddychać nadal nie ma czym.
Problemem nie jest nawet palenie śmieci. Głupców, którzy to robią jest coraz mniej. Problem jest w sposobie spalania węgla czy drewna. Nawet najlepszy węgiel można tak palić, że będzie chmura czarnego, gryzącego dymu.
Oczywiście najlepsze wyjście to wymiana kotła na inny (najlepiej nie na węgiel). Niestety długa droga aby ludzie zrozumieli jaką krzywdę robią sobie i okolicy paląc w takim kopciuchu. I nie zawsze jest to kwestia pieniędzy. Niejednokrotnie przy domu stoi drogie auto a z komina taki syf, że aż żal.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl