Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Planowane kontrole spalania – listopad i grudzień 2019

Straż Miejska Miasta Luboń w listopadzie i grudniu będzie przeprowadzała kontrole w zakresie spalania odpadów w paleniskach domowych pieców i kotłów grzewczych. Kontrole zostaną przeprowadzone w tym czasie przy ulicach:

ul. Szymanowskiego, ul. Kościelna, ul. Konarzewskiego, ul. Pułaskiego
ul. Kopernika, ul. Jagiełły
ul. Buczka, ul. Urocza, ul. Poprzeczna, ul. Wysoka
ul. Polna, ul. Chabrowa, ul. Kwiatowa, ul. Wiejska
ul. Wojska Polskiego, ul. 11 Listopada, ul. Poniatowskiego, ul. Orzechowa
ul. Kilińskiego, ul. Norwida, ul. Słowackiego
ul. Przemysłowa, ul. Rivoliego, ul. Niepodległości, ul. Puszkina
ul. Świerczewska, ul. Niezłomnych, ul. Północna
ul. Fabryczna, ul. Chudzickiego, ul. Reymonta, ul. Miłosza
ul. Armii Poznań, ul. 3 Maja, ul. Tuwima, ul. Leśna, ul. Piaskowa, ul. Wawrzyniaka
ul. Drzymały, ul. Rejtana, ul. Skowronkowa, ul. Kanonierów, ul. Traugutta

Pamiętajmy, że nikt z nas nie ma prawa paląc toskyczne odpady narażać zdrowia i życia drugiego człowieka.

izi

Odpowiedzi

Niestety w Polsce wolno legalnie truć spalajac w sposób niewłaściwy do budowy urządzenia paliwo stałe. Na to jak na razie żadna kontrola planowana, czy nieplanowana nie pomoże.

Inaczej sprawa by się miała, gdyby strażnicy miejscy byli przeszkoleni i rozpoznając budowę kotła szkolili właścicieli. Wbrew pozorom nie jest to trudne, 80% urządzeń, to górniaki, czyli kotły górnego spalania.

Kontrola planowana/nieplanowana zmiany przyniesie, jeśli będzie połączona ze szkoleniem z prawidłowej obsługi urządzenia grzewczego. Nie ma złych kotłów, są źli palacze, którzy zadymiają gryzącym smrodem całą okolicę.

Przysłowie mówi: "nie ma dymu bez ognia". Reszta opowieści o paleniu od góry i "szkolenia obsługi urządzenia grzewczego" to zwykłe "pitu, pitu..."

Pitu pitu to jest twoja wypowiedź.
Oczywiście palenie "od góry" nie rozwiąże problemu, gdyż nie można tego w żaden sposób porównywać do wymiany kotła na nowy, obojętnie czy to będzie gazowy czy węgiel (z podajnikiem).
Nikt nie twierdzi, że to jest najlepsze rozwiązanie. Ale jest to jedyne rozwiązanie, które bez wydawania złotówki może zmniejszyć o kilkadziesiąt % ilość pyłów, benzoapirenu i pozostałego syfu wylatującego z komina.
Przy okazji pozwoli zmniejszyć ilość spalanego opału (mowa nawet o 1/3, ale dajmy na to że realnie to będzie 20%).
Ale oprócz tego pitu pitu, trzeba chcieć.

Drogi Marianie właśnie o tym mówię, że trzeba chcieć, np. ustawić się w kolejce pod dopłaty do wymiany pieca, a nie udawać, że się coś robi paląc od góry, dołu czy innej strony. Nie ruszając się i nie wydając złotówki jak piszesz nic nie osiągniesz, no może poprawisz sobie samopoczucie paląc tak czy siak..

Typowe polskie czarnowidztwo.

... co ostrzegamy gdzie będą kontrole? Jeśli chce się kogoś złapać na gorącym uczynku, to nie mówimy o kontroli. Czy jakbyśmy powiedzili złodziejowi, że w okresie od do będziemy się bronić przed jego atakiem, to czy on wtedy przyjdzie?

Już tłumaczę: tu chodzi by nikomu z zatruwających powietrze krzywdy nie zrobić, a SM ukazać jako formację niesamowicie aktywną i niezbędną naszemu miastu. No chyba, że chcą tym spacerowaniem zrobić spis posesji, na których spala się paliwa stałe, bo nawet takiego nie mają w UM.

Już tłumaczę: tu chodzi by nikomu z zatruwających powietrze krzywdy nie zrobić, a SM ukazać jako formację niesamowicie aktywną i niezbędną naszemu miastu. No chyba, że chcą tym spacerowaniem zrobić spis posesji, na których spala się paliwa stałe, bo nawet takiego nie mają w UM.

komediant nowy kretynizmy stare

..

Jeśli przez te dwa miesiące nie będzie palić śmieci to i tak sukces :D

Jasne, zgoda! Małymi krokami do przodu! ani nie marudzić Huang i Libańczycy. Dwa najgorsze miesiące, poza smrodliwą lubońską wiosną.

Proszę o info w jakich godzinach będą kontrole bo muszę gdzieś te plastiki poupychać a nie będę z nimi latał tam i z powrotem...

Ironię załapałem:) Cienka tak nawiasem. To Kolega w globalne ocieplenie przestał już wierzyć?. Kto tam będzie w ogóle w tych afrykańskich upałach, zimą co włączał? Nową lodówką już Kolega dziurę ozonową załatał? A tak poważniej- ale tylko troszkę- ogrzewanie mam na gaz. Ten "wynglowy" w rezerwie na czas wojny, odcięty zaworami i zalany glikolem. Marzę teraz tylko by gaz był ruski z niemieckiej rury, a nie jakiś tam siermiężny krajowy lub co gorsza jankeski. Teraz możecie wyluzować i nazywać mnie moherem, zaściankiem, średniowieczem lub tylko głupolem. Wzmianka o preferencjach partyjnych, mile widziana:D

Czytając prawie się posiu..... ze śmiechu.

Brawo!

Nie ma takiego paragrafu zeby wpuszczac kogokolwiek do domu bez nakazu prokuratora....

Będę wpuszczał kogo zechcę na posesję, więc co najwyżej mogą ze mną porozmawiać zza płotu... o ile będę miał ochotę.

Poczekaj, poczekaj, a jak by tak mieli drona? To te ich spacery miały by jakiś sens. Tylko wówczas niech się nie przechadzają zapowiedziani tylko wieczorem.

A niech sobie dronem latają, ale bez zapowiedzi. Wtedy ma to sens.

Za komuny chodziły obligatoryjnie po posesjach tzw.Inspekcje Robotniczo Chłopskie i sprawdzały czy jest porządek lub czy nie ma jakiś rzeczy co mogły być ukradzione!Trudno młodszym pewnie w to uwierzyć ale tak było!To były tzw. IRCHy!

Kiedyś wpuściłem do domu Cyganki oferujące dywany i zgadnij co z tego wynikło?Odtąd już nikogo nie wpuszczę, no chyba że z nakazem od Prokuratora!Wtedy siła wyższa!

Idąc od Factory w stronę ul Puszkina widać i czuć jak z zielonego domu leci tak śmierdzący dym że nie idzie tam oddychać!
Od tego zacznijcie

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka
 • Inne
  Znaleziony York
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  Sprzedam komodę