Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Możesz otrzymać plastikowy kompostownik

Szanowni Państwo, każdy mieszkaniec zameldowany na terenie miasta Luboń jest uprawniony do otrzymania plastikowego kompostownika o pojemności 400 l. Poniżej zamieszczamy informacje o dodatkowych warunkach, które trzeba spełnić, by otrzymać takie urządzenie:
1) należy być właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem wieczystym znajdującej się na terenie Miasta Luboń nieruchomości zamieszkałej, zabudowanej budynkiem jednorodzinnym, wolnostojącym lub w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Właściciel nieruchomości deklaruje, że lokalizacja nieruchomości pozwala na ustawienie kompostownika w sposób nie stwarzający uciążliwości dla mieszkańców przedmiotowej posesji oraz posesji sąsiednich;
2) należy mieć możliwość zagospodarowania wytworzonego kompostu;
3) trzeba mieć złożoną deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi;
4) należy mieć uregulowane wszystkie należności z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Wniosek należy złożyć pisemnie za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub bezpośrednio w Urzędzie Miasta Luboń, pl. Bojanowskiego 2, 62-030 Luboń. Wnioski będą rozpatrywane według kolejności zgłoszeń, do wyczerpania puli zakupionych kompostowników w ilości 25 sztuk. Zachęcamy do składania wniosków.

UML

fot.: 

leroymerlin

Odpowiedzi

25 sztuk na cały Luboń?!

???

25 sztuk? a to się Luboń troszczy o mieszkańców, ekologię i porządek :)

Ludzkie Pany! Zawsze mogli rozdać 1 albo wcale...

No to pojechali z tą ilością.Przydalby mi się ,ale zanim wszystkie dokumenty przygotuje to już pewnie wspomnienie zostanie :)

Nosz.... Teraz jak kupiłem

No,no taki ruch na końcówce kampanii wyborczej to trzeba przyznać, że odważny.

Czy oni mają mieszkańców za idiotów.

Pewnie tak a dodatkowo daje to możliwość by w najbliższym informatorze miejski znalazł się obszerny opis szerokiej akcji urzędu miasta dotyczący "Programu użyczania kompostowników".
I takie działania obecnych władz mnie rażą.

Wstyd... tfuu

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że jest to program pilotażowy. Chcemy zachęcić Państwa do kompostowania odpadów w przydomowych kompostownikach. Niestety nie posiadamy informacji, ilu mieszkańców faktycznie kompostuje odpady w swoich ogrodach, dlatego, by nie wydawać bez celu publicznych pieniędzy na program, który się nie przyjmie, zadecydowano o zakupie 25 sztuk kompostowników. By otrzymać urządzenie wystarczy złożyć wniosek, który dostępny jest na stronie: http://bip.lubon.pl/subcontent.php?cms_id=699 oraz w Kancelarii Urzędu Miasta i w pokoju 209 (II piętro). Zapraszamy Państwa serdecznie, kompostowniki są jeszcze dostępne.

Mam wrażenie, że trochę od d... strony- nie lepiej najpierw wnioski, potem zakup?!

Program się zrobił pilotażowy dopiero gdy urząd przeczytał komentarzę.
Jestem ciekaw jak przebiegać będzie jego kontynuacja?
Będzie kolejne 25 sztuk?

Złożyłem wniosek i czekam na telefon. Ponoć się załapię.

 

Ponoć jeszcze kilka sztuk zostało , ale i tak warto się zapisać. Bo jakby nawet brakło to prawdopodobnie będzie zakup kolejnych .

Za to że otrzymasz ten kompostownik czeka cię jednak kara drogi lubonianinie gdyż od tego momentu możesz wystawić tylko dwa worki na bio- taki kruczek w umowie za karę że chcesz być eko. Ten kto konstruował tą umowę widać sam żyje w blokowisku i nie zna się na realiach pielęgnacji ogrodków przydomowych, same liście z jednego orzecha włoskiego z jednego tygodnia to u mnie 6 worków a na kompost tego wrzucić nie można.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Zatrudnię sprzątaczkę
 • Szukam pracy
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  płotek balkonowy
 • Sprzedam
  Lodówka z kostkarką side by side Samsung
 • Dam pracę
  Praca w markecie
 • Sprzedam
  sprzedam miejsce postojowe w hali garażowej Jana Pawła II Luboń
 • Sprzedam
  Sprzedam antenę satelitarną / sat.
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Luboń