Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zamiast do kosza to... - list do redakcji

Nasi Czytelnicy zwrócili uwagę na śmieci jakie znajdują się obok koszy mieszczących się przy blokach na ulicy Wschodniej. Zawsze kiedy piszemy na temat śmieci wywołujemy lawinę komentarzy. Wielu mieszkańców zwraca uwagę, że są osoby, którym szkoda zrobić kilka kroków, by wrzucić śmieci do kosza i wolą odpadki wyrzucać obok.

Nie chce się podnieść klapy od śmietnika to lepiej położyć obok śmietnika a kosze puste patologia - napisał Czytelnik.

W 2015 roku Straż Miejska w Koszalinie poradziła sobie z tym problemem zakładajac ukryte kamery. Jak informują strażnicy takie działania przyniosły efekty, gdyż wielu sprawców zostało ukaranych mandatami, a osób, które wyrzucają śmieci obok koszy jest zdecydowanie mniej.

hak

Odpowiedzi

Straż miejska u w Luboniu praktycznie nie istnieje. Jej skuteczność jest praktycznie zerowa.
Jest bo zastępca Machalskiej (jeden z dwóch) musi przecież za coś odpowiadać na to odpowiada przez 5 lat za straż a po aferze ma wprowadzić plan naprawczy dla straży. Znając podejście naszych władz za jakiś czas będzie ogłoszony wielki sukces.

Za dużo ludzi z różnych środowisk na m2 w Luboniu. Ot I tyle....równia pochyla do bycia slamsem Poznania. Wszystko byle zadowolić deweloperów

Nie bardzo rozumiem, co Straż miejska ma do porządku wokół śmietników. Ktoś chyba na tym osiedlu zarządza, jest administracja itp. Zróbcie coś, żeby nauczyć ludzi trafiania do kosza. I to jest temat do gazety? Mieszkańcy- to jest Wasz fyrtel, nie mój. Niezbyt interesuje mnie bałagan przy jakimś śmietniku na Wschodniej.

Zgadzam się z twierdzeniem powyżej. Co to interesuje straż miejską ? Jest zarządca budynku i to On powinien się zająć problemem. Kolejny bzdurny artykuł na tym portalu.

Czyli w Luboniu straż miejska nie jest potrzebna, wszystkim zajmą się właściciele i zarządcy nieruchomości.
Po co więc wykładamy pieniądze na ich nic nierobienie.

wiecej wyrozumiałosci inteligencie,o czym chciałbys czytac?;)

Jak widać na zdjęciu, wspólnota nie potrafi też zadbać o trawnik przed budynkiem. Weźcie przykład i zróbcie tak jak jest na terenie SM Lubonianka, zabudowane śmietniki. I estetyka Wam się poprawi i smród zmniejszy. Ale zaraz, zaraz, wtedy trzeba sfinansować to ze środków mieszkańców bloku, a przecież deweloper obiecywał, że to mieszkanie bezczynszowe. Dach jak zacznie cieknąć, albo drzwi się nie domykać to też napiszcie do gazety. Niech Wam miasto naprawi z podatków wszystkich mieszkańców..

Właśnie magiczne słowo prawdziwi władcy władców Lubonia DEWELOPERZY,....robią co chcą I jak chcą, bo mają na to przyzwolenie władz. A płacimy za to wszyscy zwykli mieszkańcy. Osobiście z przerażeniem patrzę na kolejne powstające bloki i osiedla. Już dawno UML powinien zablokować możliwość budowy osiedli .powinni egzekwować od deweloperów, co obiecali..slabe to wszystko. Nie ma żadnych zasad, plany zagospodarowania przestrzennego są zmieniane, powstaje coraz większy chaos.. Rozumiem Panią, którą razi smietnik. To zdjęcie pokazuje prawdziwy obraz Lubonia. Mieszkańcy pozostawienie sami sobie z problemami.

Niestety masz rację, dopóki komitety wyborcze tego nie zrozumieją nie będzie inaczej, przecież radnym (i członkiem komisji komunalnej) był deweloper. A wprowadził go na listach wyborczych komitetu Mieszkańcy Lubonia Pan Samulczyk Marek, który do dziś jest radnym..

Niestety, tak źle się dzieje, że nie trzeba znać szczegółów kulis co dzieje się w urzędzie. Poprostu widać gołym okiem. Wystarczy spojrzeć na panoramę Lubonia .Głównie co widać to dźwigi..I brzydkie bloki

Niedawno kupiłam mieszkanie w Luboniu (mieszkam tu od urodzenia) więc znam mniej wiecej plany deweloperow, bo pytałam o przyszłe inwestycje - niedługo powstaną takie osiedla, że zapomnijcie o spokoju i przejezdnych drogach. Przejedźcie się na pola w okolicy ul Buczka, albo Żabikowskiej (co prawda Komorniki, ale Luboń też na rym straci). Pola niedługo nie uraczymy tylko szeregowce po choryzont! Wschodnia też rozrasta się w strasznym tempie, a patoli już tam nie brakuje

Nam (jako grupie znajomych) na wschodniej podobała się budowa naprzeciw poczty. Padł nawet pomysł żeby zimą zrobić tam lodowisko, a latem półkryty basen. Nazwano nas deb..ami i przepędzono. Skoro rozsądnych inicjatyw w Luboniu nie da się wdrożyć, to nie ma dla was ratunku.

E-Luboń blokuje inicjatywy usuwając komentarze, więc powtórzę. Wpadliśmy na pomysł aby na budowie naprzeciw poczty zrobić zimą lodowisko, a latem półkryty basen. Niestety przepędzono nas z naszym wizjonerskim pomysłem. Nazwano nas też Deb..ami. Już nic więcej moja grupa dla wschodniej nie wymyśli. Spadajcie. I wasze śmieci też.

Nikt nic nie blokuje i było już to tłumaczone wielokrotnie.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Zatrudnię sprzątaczkę
 • Szukam pracy
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  płotek balkonowy
 • Sprzedam
  Lodówka z kostkarką side by side Samsung
 • Dam pracę
  Praca w markecie
 • Sprzedam
  sprzedam miejsce postojowe w hali garażowej Jana Pawła II Luboń
 • Sprzedam
  Sprzedam antenę satelitarną / sat.
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Luboń