Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kto jest odpowiedzialny za sprzątanie ulic? - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Kilka dni temu do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zadał pytanie dotyczące sprzątania lubońskich ulic.

Pytanie, czy ktoś sprząta lubonskie ulice, jak tak to proszę osobę odpowiedzialna za nadzór nad tymi sprawami z urzedu miasta aby przespacerowala się ulicami Szkolną i Lipowa tam gdzie rosną nasze piękne lipy. Drzewa już w czerwcu zarzucały swój kwiatostan ktory obecnie leży wszędzie i chyba czeka na wiatr lub silne opady deszczu, wtedy wpłyną do studzienek zatykajac je. Nie wspomnę o kierowcach którzy w czasie deszczu mogą wpasc w poslizg. Jest sezon urlopowy ale może ktoś w urzędzie wyjaśni mi tą sprawę - pyta Mieszkaniec (pis.oryg.).

Sprawę przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Ponizej publikujemy odpowiedź. 

W odpowiedzi na wiadomość z dnia 17 lipca informuję, że zgodnie z zawartym porozumieniem ulice Lipowa i Szkolna są sprzątane przez spółkę Kom-Lub w miesiącach wiosennych oraz jesiennych. Jednocześnie stan ulicy Lipowej i Szkolnej jest na bieżąco monitorowany w związku występowanie alei drzew w ubiegłym tygodniu podjęto decyzję o posprzątaniu ulicy w bieżącym tygodniu. Jednocześnie dziękujemy za zgłoszenie.

Bartosz Wilczek
Młodszy referent
Wydział Spraw Komunalnych
Urząd Miasta Luboń

izi

Odpowiedzi

Tak samo jest na Poniatowskiego między przychodnią, a bankiem. Tam też leży zawsze pełno śmieci.

Proponuję aby TEN KTOŚ przeszedł się na pieszo ,lub przejechał rowerem po Luboniu -całym i zobaczył to brudne zarośnięte trawskiem i krzaczorami obskurne pseudomiasto. Piasek na jezdniach to jeszcze pozostałość z zimy? Nie wpomnę o wszechobecnych śmieciach , bo to inny temat..

Każdy mieszkaniec zobowiązany jest do utrzymania czystości wokół Swojej posesji , a nie tylko liczyć aż ktoś za niego to uczyni

Tak , najlepiej posprzątać 15xplac wokół urzędu a potem odpowiedzieć ze wydaliśmy tyle pieniędzy na sprzątanie ze na nic już nie starczy

Takie mamy władze. Fajnie to one wyglądają w informatorze miejskim, które same wydają.
W czasie kampanii wyborczej Pani M. odpowiadało osobiście na prawie wszystkie zadane pytania dotyczące miasta.
Teraz może mieć nas "w poważaniu" dostajemy urzędnicze ble ble ble z podpisem UML.

Obowiązek spoczywa na administratorze. Administratorem pasa drogowego jest UM. Definicję -pas drogowy- znajdziesz choćby w PoRD Oczywiście możesz zrobić to sam. Masz w Luboniu szerokie pole do popisu.

Panie ! taki obowiązek był za komuny 30 lat temu. Teraz jak nie mój teren to wara od niego i żadnego porządkowania przeze mnie!Od sprzatania ulic są specjalistyczne oznakowane pojazdy i przeszkoleni oznakowani i opłacani fachowcy!Dotyczy to też oczywiście chodników!

Specjalista się znalazł.Ciekawe czy zimą też masz to w poważaniu. Większość mieszkańców sama odśnieża chodniki, a jak nie są odśnieżone to wkracza Straż Miejska więc nie pisz głupot

Odpowiedzialny jest KomLub a kontroluje tą firmę UM

Pańskie oko konia tuczy-a prościej -burmistrz jest gospodarzem Lubonia ,więc do jego zakresie obowiązków jest należyte dbanie o porządek. Jeżeli nie chce/nie umie wymagać od odp służb/osób to musi sama wziąć się do roboty i sprzątać.Na tym polega praca na stanowisku kierowniczym.

Gdyby chodziło o zakup nowego sprzętu do kom-lubu to na każdym zdjęciu była by Machalska.
A tak wina nie nasza to niezależna spółka.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie