Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Podpisano umowę o dofinansowanie projektu "Poprawa jakości środowiska miejskiego w Luboniu poprzez rozwój terenów zieleni"

W dniu 14 czerwca 2019, w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisano umowę o dofinansowanie projektu “Poprawa jakości środowiska miejskiego w Luboniu poprzez rozwój terenów zieleni”. Miasto Luboń otrzyma ponad 2,2 mln zł dotacji na zieleń miejską wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Projekt będzie realizowany w latach 2019-2021 i obejmie swoim zakresem 5 lokalizacji w mieście, w tym Wzgórze Papieskie, tereny wzdłuż Strumienia Junikowskiego przy ul. Unijnej, skwer przy ul. Powstańców Wlkp./ks. Streicha, zieleniec przy istniejącym placu zabaw przy ul. 3 Maja oraz teren przy ul. Konarzewskiego. Łączna powierzchnia zaprojektowanych terenów to ponad 11 ha. Głównym celem projektu będzie stworzenie nowych terenów zieleni i podniesienie jakości zieleni na terenach już istniejących. W wyniku realizacji projektu powstaną również nowe alejki spacerowe, infrastruktura sportowa dla dzieci i młodzieży, plac zabaw oraz mała architektura.

UML

fot.: 

Odpowiedzi

A kto jest na tym zdjęciu?

no to jest najważniejsze, rzeczywiście

Kpina!!!!!!!!!!!!!!!! zdrowe drzewa przeznaczone są do wycinki na osiedlu. Piękne drzewa, siedliska do życia dla ptaków, dające tlen i cień w miejscach gdzie są NIEZBĘDNE!! KPINA!!! Niech mi ktoś odpowie jaki jest cel ich LIKWIDACJI??

Weź się ogarnij. Miasto zdobyło kasę na nowe inwestycje i fajnie by było się z tego ucieszyć. Już nie mogę czytać tego ciągłego marudzenia.

aha, jak jest na nowe inwestycje to trzeba stare piękne zdrowe drzewa wyciąć i zrobić miejsce tak? pisowskie myślenie chyba

A gdzie masz napisane że wytną stare drzewa. Widziałeś projekt czytałeś go ? To może podzielisz się szczegółami z innymi co i kiedy będą robić. Czy tylko stać cię na epatowanie pisem

na tablicy ogłoszeń przed sp-nią "Lubonianka" wisi jak byk ogłoszenie , któr konkretnie drzewa mają być wycięte. Jak się zainteresujesz to będziesz wiedzeć

Na tablicy SM umieściła spis drzew o zgodę na których usuniecie wystąpiła. Dotyczy to jak rozumiem prywatnych gruntów spółdzielni, a nie inwestycji w tereny miejskie, czego dotyczy umowa.

aha... no to jest usprawiedliwienie.. to niech tną.. hahahahahah zmierzam cały czas do faktu ŻE MAJĄ ZOSTAĆ WYCIĘTE DRZEWA!!!!!!!!!!!! a nie do kogo należy grunt. Oczywiście zostaną wycięte bo lokatorami nikt się nie przejmuje i nie liczy z ich zdaniem a my sobie tego nie życzymy!

W planie zagospodarowania terenu przy strumieniu Junikowskim. Piękny dziki teren, drzewa same rosną, a właśnie chcą ""udoskonalić "....betonem I kwiatkami pod sznurek, które trzeba będzie podlewać ...a to kosztuje.

W planie zagospodarowania terenu przy strumieniu Junikowskim. Piękny dziki teren, drzewa same rosną, a właśnie chcą ""udoskonalić "....betonem I kwiatkami pod sznurek, które trzeba będzie podlewać ...a to kosztuje.

dlaczego nie ma treści w całości??? niewygodna była?

Od długiego już czasu mamy problem z komentarzami. Czasami trzeba wkleić kilka razy komentarz, aby pozostał na stronie. Nie możemy znaleźć przyczyny tego błędu :(

z komentarzami a nawet z wydrukowaniem nowego materiału? jak jest ne na rękę

Prosimy o konkrety

konkretnie na "kontakt" wysłałam już dwie treści na konkretny temat...

dlaczego konkretnie nie drukujecie mojej wypowiedzi??????????? pytacie o konkrety i co dalej? zakaz dyskusji na ten temat?

@Izabell: czas porzucić starą wersję Drupala, MySQL i wejść na PHP ver.7. Czas się czegoś nowego nauczyć szanowna redakcjo...

Bajzel z komentarzami trwa od lat więc może nowa strona po prostu?

Jak jest ktoś chętny, żeby za darmo zrobić to proszę bardzo :)

Ja na komputery szczekam ale jakby zrobić ściepę to się dołożę. Miliony to to chyba nie są?

Znowu dla dzieci... a co dla starszych osób? ławki likwidowane lub stojące w pełnym słońcu?

...

Zamiast cieszyć się z pozyskanych funduszy to zawsze musi być marudzenie. Najważniejsze że władze nie śpią. Kiedyś też przyjdzie pora na dorosłych!

to by się przydała nowa nawierzchnia i chodniki!

pieniądze na zieleń a nie na chodniki

Po co?Przy tym natężeniu ruchu wjedzie na chodnik 40tonowy TIR i będzie wyglądał jak ten stary!

Pytam ponownie, dlaczego przeznaczono do wycinki zdrowe drzewa??????

Jest oczywiste ,że zdrowych drzew nie wolno wycinać!Za każde zdrowe wycięte drzewo miasto powinno zapłacić 10tys zł na fundusz odbudowy pszczelich rodzin!Należy zachęcać -również finansowo ludzi z imicjatywą do zakładania pasiek!W Luboniu poginęły pszczoły!Czy nikt z Urzędu Miejskiego tego nie widzi?A Wy Lubonianie co sądzicie?jest problem czy gonie ma?

można to gdzieś zgłosić? spnia robi co chce chyba

nie widzi wielu rzeczy... ważne że jest kasa...:/ ja sie zgadzam całkowicie. Należy za wszelka cenę chronić środowisko każdym sposobem.. Ludzie dziś myślą tylko o sobie, o tu i teraz... a co dalej? klęska jest blisko

Jak to się ma do wycinki zdrowych drzew na os Lubonianka???? oraz likwidacji ogrodków przydomowych , o które to lokatorzy dbali we własnym zakresie, również finansowym i posadzeniu w zamian za owe rośliny jakiś marnych krzaczków? zadaję to pytanie enty raz ale odpowiedzi nie ma...
Tak, że pieniążki są i zobaczymy jak zostaną spożytkowane.
STOP WYCINCE ZDROWYCH DRZEW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl