Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Problem z wyjazdem z ulicy Rejtana - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Kilka dni temu do naszej redakcji napisała Czytelniczka, która zwróciła uwagę na problem z jakim borykają się kierowcy, którzy chcą wyjechać z ulicy Rejtana.

Chciałam poruszyć problem wyjazdu z ulicy Rejtana i przejazdu przez skrzyżowanie 11-go Listopada, Traugutta i Rejtana. Nie chcę zabrzmieć jak samolub, wiedząc, że w Luboniu jest dużo innych problemów, znacznie poważniejszych niż ten. Uważam jednak, że warto, a nawet trzeba zwrócić uwagę Władz Miasta Lubonia na ten narastający i irytujący problem. Wyjazd z ulicy Rejtana, obojętnie czy jest to 6.30, 7.00 czy 11.00 godzina, graniczy z cudem, chyba, że znajdzie się życzliwy, który wpuści cię do ruchu (co rzadko się zdarza), bo od strony Komornik praktycznie cały czas stoi sznur samochodów. Codzienny wyjazd do przedszkola i do pracy, staje się denerwującym ciężarem, ponieważ czekanie na krzyżówce niejednokrotnie trwa po 10, 12 minut i dłużej. Nie wspomnę już, że widziałam kierowców, którzy wpychają się z impetem na skrzyżowanie, bo tracą cierpliwość, powodując nie lada emocje wśród współuczestniczących w ruchu. Ja osobiście zaczęłam jeździć okrężną drogą, aby nie czekać bez sensu na krzyżówce, ale ostatnio, podczas przejazdu drużką obok cmentarza, utknęłam w błocie, uszkadzając samochód. Pytam więc uprzejmie:
- czy Władze Miasta Luboń zwrócą mi pieniądze za naprawę auta oraz za paliwo?
- czy na tymże skrzyżowaniu musi dojść do tragedii, aby ktokolwiek zaradził problemowi?
Dodam, że w Luboniu mieszkam od urodzenia i regularnie płacę podatki. Pozdrawiam wszystkich i życzę takich problemów jak najmniej - pisze Mieszkanka (pis.oryg.).

Tradycyjnie już list został przekazany do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy.

W odpowiedzi na pytanie w sprawie skrzyżowania ulic 11 listopada, Traugutta, Rejtana informuję, że Miasto jest świadome problemu jaki tam występuję. Prowadzimy pracę projektowe nad przebudową wskazanego skrzyżowania. W ramach przebudowy zostanie zmniejszona ilość wjazdów na skrzyżowanie z 5 na 4. Wraz z przebudową skrzyżowania zostanie wybudowana zatoka autobusowa w celu poprawy bezpieczeństwa pasażerów transportu publicznego. Prace drogowe na skrzyżowaniu ulic 11 listopada, Traugutta, Rejtana zaplanowano na ten rok.

UML

izi

Odpowiedzi

A gdzie jest powiedziane że musisz jeździć własnym autem skoro masz elementarne problemy? Są rowery, autobusy, taksówki etc.

Jedno jest pewne; Mieszkanka na twoją życzliwość Młody liczyć nie może.

A gdzie jest napisane ze musisz pisać na forum jak masz elementarne problemy ze zrozumieniem tematu. Rower porusza się po ulicy , problem z wyjechaniem taki sam . Od komornik jest naprawdę sznur samochodów i wyjazd jest naprawdę utrudniony . Jazda autobusem owszem , ale co dalej jak jedziesz do pracy np do Poznania w okolice np Ul Dziadoszanskiej ? Dojazd komunikacja na 8 rano jak sobie wyobrażasz ? O której masz zostawić dziecko o 6:30 ? . Taksówka wyjedzie szybciej tak - jak wymusi pierwszeństwo . Zastanów się najpierw zanim napiszesz .

Pracuję na Starołęce przy Stomilu a mieszkam przy Sobieskiego!Rowerem myk-myk przez Dębinę i most kolejowy na Starołęce i w 25 minut spacerkiem, autem czasem nawet 50 minut!Tylko frajer stoi w korku samochodowym rowerem! Zawsze go można pomału objechać!

Trzeba jeszcze dodać, co się dzieje jak w tym samym czasie ktoś chce wjechać w Rejtana ,nie ma możliwości bo jest tak wąsko i po prostu stoi na skrzyżowaniu.

I trzeba dodac o słowo o idiotach którzy nie respektują znaku STOP od strony Komornik. Poruszanie sie zgodnie z pierwszeństem na tym skrzyzowaniu to loteria czy ktos w ciebie nie uderzy. A podpinajac sie pod temat, moze ktoś wie gdzie się podziało lustro ze skrzyżowania Traugutta - Nowiny?

moje się zbiło.

Oczywiście, zwracamy pełną kwotę w ciągu 7 dni roboczych. Proszę wypełnić wniosek i podać nr konta.
Kierownik Wydziału
Starszy Specjalista

mgr Wacław Śmiech

może progi zwalniające od strony Komornik, które odstraszą od tej trasy część nie-mieszkańców Lubonia (tranzyt)?

Puki co proponuję skręcić w lewo w Traugutta i objechać cmentarz dookoła z Cmentarnej w Poniatowskiego lub lipową jest łatwiej

Puki co proponuję skręcić w lewo w Traugutta i objechać cmentarz dookoła z Cmentarnej w Poniatowskiego lub lipową jest łatwiej

Podobne pytanie zadałem pani burmistrz w ubiegłym roku. Obiecywała duże zmiany i zapewniała o pilności tematu, wiadomo tuż przed wyborami.
W tym roku przypomniałem się z tym samym pytaniem. Udzieloną odpowiedź niemal identyczna. Tylko ze w planach inwestycyjnych miasta na 2019 nie ma nic na ten temat.
Po co dbać o mieszkańców Lubonia? Wybory się skończyły a póki co ułatwmy przejazdy mieszkańcom komornik.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu