Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Stanowisko Burmistrza Miasta Luboń wobec nieprawidłowości w Straży Miejskiej w Luboniu [AKTUALIZACJA 15.05]

Na stronie facebookowej Urzędu Miasta Luboń pojawiło się poniższe oświadczenie Burmistrz Miasta Luboń dotyczące nieprawidłowości jakie miały miejsce w ostatnim czasie w Straży Miejskiej w Luboniu.

Burmistrz Miasta Luboń otrzymała materiały pokazujące zachowania strażników Straży Miejskiej w Luboniu. Na nośnikach elektronicznych utrwalono zachowania w pracy i interwencje strażników wobec osoby nietrzeźwej, osoby bezdomnej oraz prawdopodobnie spożywanie alkoholu podczas służby. Uwidocznione na filmach zachowania są karygodne i niedopuszczalne! Podczas służby strażnik miejski powinien wykonywać swoje czynności z poszanowaniem godności i z szacunkiem dla każdej osoby, wobec której ta czynność jest podejmowana. Nie ma tolerancji dla alkoholu w pracy. Natychmiast po otrzymaniu informacji zostało wszczęte postępowanie w tej sprawie. W stosunku do strażników, którzy byli obecni w pracy, zostało przeprowadzone postępowanie wyjaśniające i ich umowy o pracę ulegną wkrótce rozwiązaniu, w tym również umowa komendanta Straży Miejskiej. W stosunku do strażników, którzy z powodów usprawiedliwionych od dłuższego czasu są nieobecni, odpowiednie procedury zostaną podjęte po ich powrocie. Aktualnie trwa nabór na stanowiska strażnika miejskiego i komendanta Straży Miejskiej w Luboniu. Odpowiedzialny za nadzór nad strażą miejską Zastępca Burmistrza Mateusz Mikołajczak wypracuje wraz z przyszłym komendantem procedury i standardy, które pozwolą na uniknięcie takich zdarzeń w przyszłości.

Małgorzata Machalska
Burmistrz Miasta Luboń
Luboń, dnia 14.05.2019 r.

Filmy z interwencji strażników miejskich na swoim profilu na FB opublikował jeden z mieszkańców, jednakże w tej chwili zostały one usunięte.

AKTUALIZACJA 15.05.2019 roku - Sprawą zainteresowały się media ogólnopolskie. Dzisiaj pojawił się artykuł w Gazecie Wyborczej, a także informacja na stronie serwisu o2.pl. 

Straż miejska z Lubonia koło Poznania pod gradem oskarżeń. Strażniczki miejskie poniżały w trakcie interwencji osoby nietrzeźwe. Są na to dowody, bo same wszystko nagrały. Wybuchł skandal - ujawnia Łukasz Dynowski z o2.pl

Wstrząsające nagrania opublikowała Gazeta Wyborcza, z którą skontaktował się członek rodziny jednej ze strażniczek. Filmy znalazł na jej komputerze i zaniósł je na policję oraz do redakcji "Wyborczej". Pierwszy film pochodzi z czerwca 2015 r. Nagrała go wewnątrz radiowozu jedna ze strażniczek. Widać na nim leżącego na tylnej kanapie mężczyznę. Był on pijany i miał na sobie brudne ubranie - informuje redaktor.

Na nagraniach słychać strażniczki, które poniżają zatrzymane osoby. 

Ja pie... Ale cuchniesz, tej. Obstawiam, że k... z cztery promile będzie miał – stwierda strażniczka filmująca mężczyznę. Nie wiem ile, ale za chwilę się porzygam, k..., i na niego haftnę – odpowieda jej kierująca radiowozem koleżanka. Więcej bulwersujących wypowiedzi strażniczek znajduje się w artykule na stronie Gazety Wyborczej.

Drugi film pochodzi z czerwca 2016 r. Widać na nim pijaną kobietę siedzącą na ziemi i próbującą odpalić papierosa. Strażniczki stoją nad kobietą i się z niej śmieją. Kiedy kobieta pyta, czy mają zapalniczkę, jedna ze strażniczek wypina przed nią pośladki i udaje, że puszcza bąka - pisze Łukasz Dynowski. 

Komendant Straży Miejskiej w Luboniu Paweł Dybczyński nie odbiera od nas telefonu. Po tym, jak filmy ujrzały światło dzienne podał się do dymisji. Rezygnacja została przyjęta.

izi

Odpowiedzi

Wywalić gnojków i poszukać nowych. A najlepiej zlikwidować w ogóle.

Patrz w lusterka - motocykliści są wszędzie!

Filmy z interwencji strażników miejskich na swoim profilu na FB opublikował jeden z mieszkańców, jednakże w tej chwili zostały one usunięte.Bo co?Przecież mamy jawność! Po co ta atmosfera tajemniczości, pokazać te filmy!

Jedni kryją pedofilów inni brutali i sadystów (obym się mylił ) !

To były prywatne filmy więc i sprawa ich właściciela prawda?

Zlikwidować,a dofinansować nowo wyremontowany posterunek, pojazd/dy przekazać policji lub sprzedać. Wybory samorządowe za nami, straż miejska przestała być do lansu p.burmistrz potrzebna, a wręcz stała się znakiem jej kiepskiego stylu rządzenia.

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych
Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Rozwiązać to towarzystwo . Pieniądze przekazać na zwiększenie patroli Policyjnych i będzie święty spokój. A tak nie dosyć , że siedzą daleko od miasta , które nie ma nad Strażą Miejską kontroli ,, no chyba że wiedzą o zapowiedzianej wizytacji kogoś z Urzędu Miasta", a wiedzą ...

Zawsze, gdy zgłaszam łamanie prawa w mieście, strażnicy natychmiast reagują przybywając we wskazane miejsce, Oby więcej takich stróżów prawa .Trzymam za nich kciuki.

To chyba mieszkamy w innym mieście bo jak ja dzwoniłem to słyszałem tylko wykręty i wymówki...

Jestem zdziwiona bo naprawde nie mam zadnych zarzutów do Straży Miejskiej .A sprawa z 2016r ?? i to jeszcze ktos z rodziny doniósł ?? do czego to dzisiaj dochodzi.strach sie bac.

Zawsze przyjeżdżają gdy zgłaszam samochody parkujące na chodniku. Jestem z Wami Strażnicy!

Oni tylko jechali gdy pieniążki z tego były

sądzę że to pisze osoba z rodziny jakiegoś strażnika.......... !

Zgadzam się z tą opinią, a nawet poszedłbym dalej, że piszą to osoby siedzące w związku z tą sprawą na "gorącym krześle" (pewnie się zaraz odezwie ktoś, że ją obraziłem, albo co). Pojawiają się jak widać głosy by pociągnąć do odpowiedzialności nadzorujących tą zbędną w mojej opinii formację, a komendant pewnie okaże się w finale kozłem ofiarnym.

Zgadzam sie , szkoda tylko komendanta porzadny człowiek.Bardzo uczynny.Pozdrawiam i zycze duzo dobrego .

I to mi się podoba. Brawo Pani Burmistrz.

Panie vice-burmistrzu Michale to Pan? Już po wyborach i dostał Pan fuchę u p.Machalskiej, może Pan nie siać zamętu na forum e-lubon i używać swojego nazwiska.

A ja jestem trochę zdziwiony faktem, że pan wiceburmistrz odpowiedzialny za SM podobnie jak komendant nie powinien też ponieść konsekwencje? Jaką on miał czy pełnił kontrolę skoro doszło do takich rzeczy pod jego nosem? Czy to nie jest tak, że również i on powinien ponieść konsekwencje? Czy to nie byłoby już na rękę pani Burmistrz? Czy to pies kręci ogonem czy ogon psem? Pani Burmistrz wszystko pięknie ładnie ale i osoba odpowiedzialna z ramienia UM również jest odpowiedzialna za brak kontroli a tu jak czytam nadal będzie pełnił funkcję i pieczę nad tym. Moim zdaniem to nie wygląda do końca dobrze. Trochę wstyd

Nie jestem może największym zwolennikiem Pani Burmistrz, ale co miałam zrobić jej zastępca? Jeździć za tymi strażnikami miejskimi? Zrobili to co do nich należało. Zwolnili towarzystwo po informacji i dowodach. Jeżeli w translubie spotka Cię chamski kierowca który Cię obrazi to należy zwolnić urzędnika odpowiedzialnego za transport miejski? Litości człowieku...

Jak osoba odpowiedzialna, opłacana z naszych pieniędzy w sposób odpowiedni nadzorować mu podległą jednostkę, również finansowaną z naszych pieniędzy, by była przydatna nam mieszkańcom Lubonia.
Jak nie wie jak wypełniać swoje obowiązki to niech zrezygnuje z ciepłej posady u pani burmistrz.

A odpowiedzialny za nadzór nad strażą Mikołajczak ma jak zwykle wszystko w poważaniu, przecież jest zajęty budową "swojej" szkoły. Jestem ciekawy, jakie konsekwencje poniesie on jako osoba odpowiedzialna, odmówi dodatkowo pięć zdrowasiek. Tak naprawdę w Luboniu taka straż i taki wiceburmistrz co nic nie robią są nam niepotrzebni.

Popieram!

Widział ktoś, może dokładniej opowiedzieć?

Film zawierał nagranie

Hahah dokładnie, zawierał nagranie ;). Dajcie już spokój z takimi bzdurami, są poważniejsze problemy w tym mieście a nie takie gownoburze. Może za odbudowy chodników i dróg by się magistrala zabrała, bo nawet z dzieckiem w wózku nie ma gdzie spacerować, bo same nierówności dziury itp. A konfidenci, sprzedawcy i ci co nagrywają zawsze byli i będą.

https://www.youtube.com/watch?v=qs8lSPo0Z-Q&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3QGCcX6kJ6fsDMgPdSe7e5AhWo733eqPfMxQBWwCo-GzaxUYOXoJKKfNs

ale one same siebie nagrały i to jest najlepsze w tym wszystkim

Tenmiastowiec, tenkrajowiwec tenkraj "są poważniejsze problemy w tym mieście" A co Cię to..? Skoro moje/nasze miasto jest dla Ciebie tenmiasto?

Czy wiceburmistrz, który od lat wie o różnych problemach z funkcjonowaniem straży miejskiej, poda się do dymisji?

bo przecież nic nie wiedział! Żart oczywiście. Jest przyspawany

Co Pani Burmistrz sądzi o dymisji Wiceburmistrza?

No w końcu! Czekałam na to już bardzo długo! Szanowny Pan (od siedmiu bolesci) komendant straży już dawno nadawał się do zwolnienia. To co robił na służbie, w godzinach pracy, za nasze pieniądze przechodzi ludzkie pojęcie. Brawo Pani Burmistrz! W końcu coś co mnie ucieszyło! :)

A co też uczyniła Pani burmistrz oprócz ignorowania sygnałów napływających od lat??!!

"Komendant się podał do dymisji i została ona przyjęta", czyli p.burmistrz zamiata pod dywan. To będą jedyne konsekwencje tej afery? Gdzie rozwiązanie tej jednostki, gdzie dymisja vice-burmistrza?

A co robił ? , bo nie wiem i jestem ciekawy, jak już zaczęłaś oskarżać to napisz co takiego robią ???

"Głupa rżniesz" czy związany ze świtą p.Machalskiej jesteś?

Dlaczego mnie głupi palancie obrażasz, zadałem tylko pytanie, potrafisz tylko szczekać ???, ile płacą dzisiaj za takie wpisy ???

Dlaczego mnie głoopi palancie obrażasz??? zadałem tylko pytanie, jeżeli nie potrafisz na nie odpowiedzieć to czego się wpier.alasz, musisz się wyszczekać ??? a Ty z jakiej jesteś świty???

Gościu Lubonianin idź się lecz, a na pewno poświęć trochę czasu na czytanie tego forum, bo nikt Cię nie obraża.

nagrań jest dużo więcej ! to dopiero początek !
początek końca !!!

Jeżeli faktycznie nagrania ujawnił ktoś z rodziny to znak że tej służby nawet krewni nie tolerują

Mąż który nie może pogodzić się że żona od niego odchodzi i tak właśnie wyglądają rozwody, wszystko, po trupach aż do osiągnięcia celu. Kto normalny posuwa się do sprzedawania swoich najbliższych?

jak ja bym miał taką żonę to bogu bym dziękował że lezie w długą

Ten kto udostępnił nagranie,ukradł je z komputera?chyba jednak z telefonu,sprzedał,udostępnił z jakiegoś powodu musi być niezłym śmieciem.Sieć zna takie przypadki które niekiedy prowadziły do tragedii ludzkiej.Mieszkańcy Lubonia czy tego chcecie?Chcecie zemsty na tych dziewczynach?Na wideo jest samo życie, nic więcej.

Nie podoba im się praca to wyjazd na bezrobocie , chamstwo ,chlać w trakcie pracy !!po twarzach widać że nie złe ziółka z tych Pań!

Nie chcemy chamskich i prymitywnych osób jako strażników, Takie osoby nie powinny pracować z ludźmi.

Zupełnie jak nasz Episkopat " wypracuje wraz procedury i standardy, które pozwolą na uniknięcie takich zdarzeń w przyszłości"

Jak Episkopat i nasz kochany rząd,tak samo działa nasz urząd miasta...wszystko schodzi na psy nawet straż miejska...ten kto w urzędzie jest odpowiedzialny za straż miejską powinien podać się do dymisji ze względu na dobro miasta i na wizerunek.Jeżeli nie to powinna się tym zająć prokuratura...bo to czubek góry lodowej...

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Większość komentujących są większymi hipokrytami niż się im wydaje. Co tam jest takiego czego Wy nie robicie jak jest w pobliżu bezdomny? Zabieracie go do domu? Myjecie ich? Dajecie jeść i ich ubieracie? Czy leżącego pijanego menela odprowadzanie do domu? Nie wam też smierdza i macie ich w pogardzie. Czy ktoś kto to widział nie zauważył, że ten radiowóz nie jest przystosowany do wozenia na izbę? A jaką macie pewność, że nie uratowaly one życia tym ludziom wiązac ich na izbę bo mogli udusić się własnymi wymiocinami? Czy znecaly się fizycznie? Śmiały się i nawet jeśli ten czyn jest godny potępienia to powiedzcie mi czy można jeszcze bardziej upodlic osobę która leży w miejscu publicznym pijana w sztok we własnych dochodach?

Ciekawe rzeczy piszesz Mateusz.

https://www.youtube.com/watch?v=IjfQzcKfNbI

Zgadzam się....wszystkich mozna nagrac i osmieszyc...wszedzie podsluch i kamery....dokąd zmierzamy?

Fhj

....do prawdy.

Ciekawe co robił przez te lata Mikołajczak. NIC.
Co zrobi teraz NIC.
A zapomniałem opracuje procedury - po 5 latach nadzoru nad strażą.
I tak przez kolejne lata.

https://youtu.be/w3jLDzpJezE

TO POWINIEN BYĆ KONIEC STRAŻY MIEJSKIEJ I TYLE W TEMACIE. TAKA STRAŻ JEST ZBĘDNA. NADZÓR NAD SM, SPÓŁKAMI KOMUNALNYMI I LOSIREM BURMISTRZ JEST ILUZORYCZNY.

A widzieliście jak chleja piwska w radowozie w mundurach, a w tle disco polo...

Mieszkam w pobliżu straży miejskiej i często ich widuję... z obserwacji wynika że są zwyczajnie zbędni... niedopilnowane jest to czego powinni pilnować... tylko brud i syf w ich okolicy... notorycznie łamią również przepisy ruchu drogowego...
Marnowanie pieniędzy podatników!

Na Youtube są nagrania. Pozdrawiam

Jedna ze strażniczek była gorącą zwolenniczką PISu dlatego brat-swat dostarczył nagranie do policji i GW

Brawo Pani Burmistrz za szybką interwencje.
Szkoda tylko,,, że w innej sprawie gdy mogła pani też coś zrobić,,, a nie kiwneła pani nawet palcem,
sprawa chyba z przed dwuch lat ......................... ?,

Zlikwidować straż miejską?
Zlikwidować straż miejską?
Zlikwidować straż miejską?
Zlikwidować straż miejską?
Zlikwidować straż miejską?

zlikwidować ich , przyjdą kolejni i nic nie bedą robic albo będą robić tak samo jak Ci . mam nadzieje ze nie zostana przyjeci do komlubu lub translubu

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych
Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Znam kilka spraw w Luboniu które są nie do ruszenia. ( parkowanie na skrzyżowaniach, czy interwencje pod sklepami monopolowymi. Straż miejska interweniowała, oczywiście bez rezultatu. Zadałem im pytanie, to odpowiedzieli, że nic nie mogą zrobić. Nawet psa nie złapali, którego sam złapałem i przekazałem firmie kom -lub. Dzwoniłem w sprawie interwencji w miejscu pracy, odpowiedz: nie przyjadą, są na interwencji( właśnie widać te interwencje w samochodzie służbowym) mam sobie dzwonić na policje. Mała sugestia do gazety internetowej e-luboń: może warto zrobić sondę na temat sensu działalności straży miejskiej w Luboniu. Może Pani Burmistrz wyciągnie choć trochę wnioski z opinii mieszkańców. W wielu miastach ta jednostka organizacyjna, została zlikwidowana i Świat się nie zawalił. SZKODA NASZYCH PODATKÓW!!!

Zlikwidować straż miejską w Luboniu tak jak było to w 2014r. w Czersku.

Również uważam, że sens istnienia SM w Luboniu jest znikomy. Sam kiedyś prosiłem o interwencję i bez rezultatu a wrażenie, które się odnosi to jest przeszkadzanie im w czasie pracy... Pani burmistrz jest Pani osobą inteligentną, dlatego proszę samej sobie odpowiedzieć czy ta formacja ma sens ?

https://stop-cham.pl/straz-miejska-pije-alkohol-na-sluzbie/

Rozwiążcie i dajcie te wszystkie sprawy gwardii lubonskiej czy jak ją zwał Czy sobie nazwiecie,to dopiero będą jaja, policja ma vacaty nikt już nie chce pracować za te Wasze państwowe pieniądze jak ryczycie, poniżanie i opluwacie mundury, a wejście se sami pilnujcie polskiego bagna

Najlepsza okazja by wreszcie zlikwidować SM , może chociaż założyć ankietę na stronie- kto za likwidacja A kto przeciw ? Później referendum i jazda:) Ehhh ale się rozmarzylam

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Tak

Tak

Straż miejska ośmiesza się codziennie sama. Bez pomocy ............

Komentarze pod tym artykułem budzą we mnie złość, a tak być nie powinno. A co jakbyśmy dali tym paniom szansę na odkupienie? Wszyscy w Luboniu wiedzieliby kim są i co zrobiły. Ich droga krzyżowa byłaby usłana cierniami, może dałyby radę?
Piszę to z perspektywy człowieka oddalonego od kościoła i Boga.

Może dał by radę może nie, że przez lata nie dawały rady. Problemem jest to, iż w Luboniu nie ma odpowiedniego nadzoru nad strażą jak również to kto weźmie na siebie odpowiedzialność za postępowanie tych osób. Raczej nikt nie chce ich wsadzać ich do więzienia. Ale same pokazały, że nie nadają się do pracy w straży. Więcej do pracy gdzie wymagany jest kontakt z Ludźmi. A zmiana pracy w obecnych czasach to raczej norma i niż wyjątek.

re:d76 Chcesz te kocmołuchy skazywać na "drogę krzyżową"? Miej litość. Sezon truskawkowy się zaczyna, potem ziemiopłody... dadzą sobie radę.

A kolega bądź koleżanka od wypowiedzi wyżej otworzy kanał na YouTube i będzie zbierała leżaków z ulic, bez wstrętu, zabierał do domu gdzie ich umyje, ugosci da piwko na kaca i pokaże jak mądry i prawy Polak obchodzić powinien się z bliźnim.

Nikt tych pani nie zmuszał do pracy w straży. Pewnie nie było innej dla tak prymitywnych osób. Pretensje można mieć do osób odpowiedzialnych z zatrudnienie ich w lubońskiej straży.

Po co ta ironia panie "Czytelnik" Wystarczy aby każdy wykonywał to, do czego się najął. I to tak jak wymagają obowiązki na niego nałożone. Nie chcesz ich wykonywać lub robić to źle... to wypad. Czym różnią się te babska od swoich "klientów"? I nie mam na myśli stanu trzeźwości.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Szukam pracy
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Język francuski
 • Inne
  Spacerek!
 • Dam pracę
  Ochrona- Komorniki
 • Dam pracę
  Kafelkarz!
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu
 • Dam pracę
  Pracownik Ochrony (Biedronka)
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki