Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Nauczyciele nadal strajkują

Nadal trwa strajk nauczycieli, dlatego też na stronach internetowych lubońskich placówek z wyjątkiem Szkoły Podstawowej nr 4 pojawiły się następujące komunikaty.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Luboniu informuje, że w związku z brakiem porozumienia stron w dniu 23.04.2019 roku Nauczyciele kontynuują akcję strajkową. Strajk będzie trwać do odwołania. Od dnia 24.04.2019 roku opieka dla uczniów będzie zapewniona podczas strajku w budynku szkoły (w świetlicy) w godzinach od 7.30 do 16.00. Opiekę nad uczniami będą sprawować nauczyciele SP1. Dzieci, które zostaną objęte tą opieką będą mogły skorzystać z posiłku w szkole. Dzieci, które mają już wykupione na miesiąc kwiecień posiłki w szkole, będą te posiłki otrzymywały w ramach wykupionego abonamentu. Jeżeli dziecko nie ma opłaconych obiadów to można zgłosić wcześniej chęć skorzystania z obiadu korzystając z aplikacji "zamów posiłek" dostępnej na stronie szkoły.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 informuje, iż w związku z trwającym nadal strajkiem 24 kwietnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej będą trwały w godzinach od 7.00 do 16.00. Tego dnia obiad będzie wydawany w godzinach od 12.00 do 13.30. W przypadku zawieszenia strajku zajęcia odbędą się wg planu.

W Zespole Szkół w Luboniu (SP3 i LO) od środy do piątku będą odbywały się tylko zajęcia opiekuńcze w świetlicy w godzinach od 7.00 do 16.00 dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić innej opieki. W dniach 29 i 30 kwietnia będzie pełniony dyżur w świetlicy w godzinach od 8.00 do 13.00. Z kolei w dniu 25 kwietnia o godzinie 17.00 odbędą się zgodnie z planem Drzwi Otwarte w Dwujęzycznym Liceum Ogólnokształcącym.

Jak informuje dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w dniach od 24 do 26 kwietnia będą odbywały się tylko zajęcia opiekuńcze w godzinach 7.00 do 16.00 dla dzieci, które nie mogą pozostać w domach. W przypadku zawieszenia lub zakończenia strajku lekcje odbędą się wg planu.

izi

Od redakcji: W ostatnim komunikacie ZNP opublikowanym na Twitterze pojawiła się informacja, że Prezydium Zarządu Głównego ZNP zbierze się ponownie po przerwie dopiero w czwartek (25.04) o godz. 9.00. 

Odpowiedzi

Nauczyciele! Kończcie Waście! Wstydu oszczędźcie! W kolejce już czeka 40.000 pracowników socjalnych też mają odpowiedzialną pracę (rozdzielają 500+) i chcą godnie zarabiać!

dosłownie

Jak tylko jakikolwiek Dyrektor Szkoły da kasę za strajk, to gwarantuje, że prokuratura się tym zajmie!

Nauczyciele, nie poddawajcie się, Polki i Polacy są z Wami!

Nieprawda! Nie udzielamy wsparcia ! Za wasza chciwość, kiepskie nauczanie, lenistwo, za nieliczenie sie z uczuciami i dobrem uczniów. Nie zdaliście egzaminu z człowieczeństwa. Godność- wy ja utraciliście.

dosłownie

Znalazł się Trybun Ludowy!Mów za siebie!Ja nie popieram formy tego strajku!Od niby wykształconych nauczycieli możnaby oczekiwać więcej inwencji!

Tylko pies z kulawą nogą jest z wami!

Mów za siebie, Bredzisławie! Jakim prawem zabierasz głos za wszystkich? Trybun ludowy się znalazł!!!

Mądre Polki i mądrzy Polacy wiedzą, jak ważną rolę pełni edukacja na odpowiednim poziomie prowadzona przez godziwie wynagradzanych nauczycieli, zatem popierają ich postulaty.

walni się w łeb

O, efekty niedofinansowania edukacji już widać!

O, efekty niedofinansowania edukacji już widać!

Mojego poparcia już nie macie. Przekroczyliscie wszelkie granice.

Polki i Polacy pracują, a nie strajkują. Jak się ma godność, to się pracę zmienia!

ja nie popieram nauczycieli nie w taki sposób ,nie takie pieniądze jak chcecie,ale mam nadzieję że nic nie dostaniecie!!!

Taki skarb, największe dobro, swoje nadzieje, swoją przyszłość i dumę oddajecie w ręce TAKICH ludzi, w ręce "pazernych nieuków", "ludzi bez ambicji", którzy za marne pieniądze chcą pracować w tak odpowiedzialnym zawodzie.
Będziecie mieli odwagę posłać dzieci na lekcje do tych, o których napisaliście te przykre słowa. Nie spotkaliście w swoim życiu, kogoś kto jak w wierszu : "Kochaj, w zamian nie pragnąc zapłaty..." Smutne.

Pani czesiu, prosze sprawdzic w oswiadczeniach majatkowych te marne pensje nauczycieli. A moze dla Pani to sa marne, bo sama Pani zarabia ok. 10.000 zl? No tak, z takiej perspektywy...

Jaki znowu oświadczenia majątkowe? Co za bzdura - nauczyciele nie składają oświadczeń majątkowych, nie mają takiego obowiązku.

Ci, którzy są w Radzie Miasta składają

To są akurat jednostkowe przypadki i nie jest to miarodajne.
Druga sprawa, i tak nie sądzę, aby były to astronomiczne kwoty.

No tak najnizsza 5500, dla niektorych to nie jest astronomiczna kwota

...

Może najpierw proszę sprawdzić ..a potem sądzić. :) ja widziałam i wiem , że małe nie są .

Oni wiedza kiedy strajkować , gdyby Wybory samorządowe odbyły się w tym roku nie wiem ilu nauczycieli i osób z ich otoczenia by się dostało ? A tak nawiasem , po co nam tylu ekspertów od edukacji w Radzie miasta , tego nie mogę pojąć ?

Nie wiem ile zarabiają nauczyciele. Ile by nie zarabiali - to dobry nauczyciel, wymagający nauczyciel, nauczyciel, który stara się współpracować ze środowiskiem, rozbudza w dziecku ciekawość świata, na własnym przykładzie pokazuje co to jest godność, jak należy walczyć o dobre sprawy... - jest wart każdych pieniędzy

Twierdzi Pani, że nie wie ile zarabiaja nauczyciele, a we wczesniejszym poscie ,że zarabiaja marne pieniadze. Prosze wobec tego nie zabierac glosu.

Czy swój złoty łańcuszek lub pierścionek dałaby Pani kowalowi do naprawy?
A dziecko da Pani komuś po licencjacie - bo taniej.
Ma Pani bardzo ładny styl wypowiedzi - może pomyśli Pani, żeby w którejś z pięciu podstawówek zostać polonistką - wiem, że polonistów brakuje. Jak ktoś napisał to 5 500zł. Kupa forsy.

cytat "Będziecie mieli odwagę posłać dzieci na lekcje do tych, o których napisaliście te przykre słowa. " jak rozumieć te słowa? Szkoły publiczne powinęły uwolnić rynek pracy dla nauczyciela. Duże zarobki. Konkurencja. Brak Karty.

DOŚĆ JUŻ!!!
Co zrobić z dzieckiem??????
SP2-W dniach 29.04, 30.04 i 02.05.2019r. zorganizowane zostaną zajęcia opiekuńcze w godz. 8.00 - 13.00.
PYTANIE KTO PRACUJE OD 8 DO 13 GODZINY TYLKO NAUCZYCIELE!!!!!!

nie dam ani grosza na szkole ,nie dam na żadna rade rodziców!!!!dość

Pamiętajmy, że pieniądze na oświate pochodzą z naszych podatków. Rząd nie własnych pieniędzy. Jeśli rząd da podwyżkę nauczielom, podniesie podatki i to my za to zapłacimy! Nie zgadzam się. Nie za taką jakość edukacji, nie za wywieranie presji na dzieci, ciągłe podnoszenie poprzeczki, wymaganie aktywności poza lekcyjnych. Lepiej posłać dziecko do prywatnej szkoły, albo wprowadzić bon edukacyjny. Wszystkim równo to już było, nie wracajmy do PRL-u.
Wszyscy, którzy strajkują powinnni zostać zwolnienie dyscyplinarnie. Zatrudnić młodych, po licencjacie (obniżyć wymagania związane z dostępem do zawodu). Chętni na pewno się znajdą. A strajkujący powinni spróbować swoich sił na wolnym rynku pracy.

żadnych pieniędzy za strajk w czasie pracy ,żadnych podwyżek,pozwalniać strajkujących!!!

Nauczyciele nie dostają żadnych pieniędzy za strajk.
Faktycznie cytuję: -" dyscyplinarkę dla strajkujących , zatrudnić po licencjacie"
Może by takich po zawodówce ;)

O to to! Zatrudnijmy w szkołach obojętnie kogo, kto tylko będzie chciał pracować za takie pieniądze :D Nie wiem czy to przypadkiem nie o to chodzi naszemu "rządowi", by mieć głupi, niewykształcony naród, którym łatwo sterować i który, gdy usłyszy w TVPis ile zawdzięcza prezesowi i jego partii, będzie go wychwalał pod niebiosa i całował po rękach...?

Nie ma kogoś gorszego niż człowiek wykształcony, ponad jego inteligencję. Filmiki "pedagogów" zdają się to potwierdzać.

Zapewniam Ciebie ,że właśnie tak jest w chwili obecnej!Na etacie nauczycieli pracują w większości pocioty i ludzie przypadkowi-aktualnie właśnie oni strajkują!

Ktoś powiedział: - Rodzice, którzy nie kochają swoich dzieci, pozwalają im na wszystko.
Zapewne dlatego, by mieć święty spokój.
Efekty widać w każdym miejscu .

Przecież wszystkie sieci marketów czekają z otwartymi ramionami na nowy personel. Ogłoszeń całe mnóstwo. Jak taki nauczyciel popracuje w handlu po 40-i godzin tygodniowo i otrzyma zapłatę w zastraszającej kwocie to będzie szczęśliwy.Mało tego będzie mógł popracować w niedzielę . 26 dni urlopu i przed świętami do godz. 22.00. A tak mają 18-cie godz. tygodniowo,dwa m-ce wakacji, ferie zimowe,przerwy świąteczne i nie wiadomo co jeszcze.

SP2

SP2 mail-W dniach 29.04, 30.04 i 02.05.2019r. zorganizowane zostaną zajęcia opiekuńcze w godz. 8.00 - 13.00.
Pytanie jaki normalny człowiek pracuje od 8 godz do 13 ?
Po co komu takie zajęcia ???????????????????????????????????????????????????

Miesiąc wakacji wiosennych dla uczniów czy aż do września brak zajęć lekcyjnych????.......

...

Po świadectwo wyślę dziecko we wrześniu , nie będzie żadnych kwiatków , prezencików , duperelków. Nie ma komu i za co podziękować.

I konkurs powinien być na wolne stanowiska, by że szkół wyleciał miernoty.

pozwalniać wszystkich nauczycieli,nie zapłacić im za czas strajku,żadnych kwiatków,czekoladek na zakończenie roku

Wywalić wszystkich bezczelnych, którzy chcą normalnie zarabiać! Potem zamknąć szkoły a puste budynki przekształcić w markety i galerie handlowe! Będą nowe miejsca pracy dla naszych niewyedukowanych dzieci - za najniższą krajową ale co tam... Zlikwidować szkolnictwo i zawód nauczyciela - jak widać po ostatnich wydarzeniach są zbędni. Po co tracić czas i pieniądze na edukację naszych dzieci? Wiadomo przecież, że głupim i niedouczonym narodem rządzi się łatwiej!

nauczyciele tzw. terroryści?nasze dzieci zakładnicy?

w sp 2 od 29 kwietnia do 6 maja nie ma lekcji ,czyli nauczyciele mają miesiecznę wakacje -pozazdrościć,rodzice mają problem bo świetlica czynna od 8 do 13 godz,jak tak dalej pójdzie to będę musiała zrezygnować z pracy albo mnie wywalą!!!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Zatrudnię sprzątaczkę
 • Szukam pracy
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  płotek balkonowy
 • Sprzedam
  Lodówka z kostkarką side by side Samsung
 • Dam pracę
  Praca w markecie
 • Sprzedam
  sprzedam miejsce postojowe w hali garażowej Jana Pawła II Luboń
 • Sprzedam
  Sprzedam antenę satelitarną / sat.
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Luboń