Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Inauguracja Lubońskiego Roweru Miejskiego

15 kwietnia 2019 roku odbyła się inauguracja systemu Lubońskiego Roweru Miejskiego. Przy stacji wypożyczania i zwrotu rowerów w lubońskim Parku Papieskim spotkali się zaproszeni goście: posłowie RP: Szymon Ziółkowski, Bartłomiej Wróblewski, Jan Dziedziczak; Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak; Starosta Powiatu Poznańskiego Jan Grabkowski oraz Wicestarosta Powiatu Poznańskiego Tomasz Łubiński; zastępca Dyrektora ZTM Wojciech Miechowicz; dyrektor firmy Nextbike Jakub Giza, radni Rady Miasta Luboń, przedstawiciele mediów i mieszkańcy Miasta. Gospodarz uroczystości, burmistrz Miasta Luboń, Małgorzata Machalska wyraziła głęboką radość z uruchomienia Roweru Miejskiego. Luboń stał się dzięki temu pierwszym miastem w aglomeracji poznańskiej, w którym możliwe jest skorzystanie ze zintegrowanego z Poznaniem systemu wypożyczeń jednośladów. Jest to ważny krok w tworzeniu zróżnicowanego i zrównoważonego transportu publicznego.

Luboński Rower Miejski posiada obecnie 4 stacje: Rondo Żabikowskie, Os. Lubonianka, Al. Jana Pawła II oraz Dworzec PKP. System jest w pełni zintegrowany z poznańskim. Wszystkie informacje dla użytkowników znajdują się na stronie internetowej: https://rowerlubon.pl/

Zaproszeni goście otrzymali lubońskie gadżety rowerowe, nie zdziwiła więc nikogo chęć przetestowania ich przydatności oraz sprawności rowerów. Okazało się, że Luboński Rower Miejski jest nie tylko sprawny, ale również nadaje się do użytkowania w strojach oficjalnych. Wszystkich Mieszkańców zachęcamy do samodzielnego wypróbowania naszych jednośladów. Do zobaczenia na rowerowych szlakach!

UML

fot.: 

Odpowiedzi

Dlaczego każde takie spotkanie odbywa się w tajemnicy przed mieszkańcami Lubonia i tylko informacja jest podawana następnego dnia - prominenci obawiają się spotkania oko w oko z wyborcami ?

Właśnie dlaczego? Jako mieszkanka również chętnie wzięłabym udział w inauguracji, tym bardziej, że czekałam na te rowery. Na szczęście wczoraj zrobiłam sobie swoją prywatną inaugurację i przjechałam pierwsze kilometry na miejskim rowerze.

Jako mieszkanka Lubonia chciałabym brać udział w takiej inauguracji. Na szczęście wczoraj sama sobie zrobiłam prywatną inaugurację i przejechałam pierwsze kilometry rowerem miejskim.

W Luboniu nie ma problemu żeby mieć własny rower! Używany ale sprawny można już kupić za 150PLN w necie!Problem jest z brakiem ścieżek rowerowych w centrum, trzeba jeździć po chodnikach!

To tak jakby na wsi zrobić wypożyczalnię grabii i łopat!Po co? Przecież wszyscy mają łopaty i grabie i miotły

Nie dość, ze o imprezach człowiek zazwyczaj dowiaduje się po fakcie, to jeszcze Lubońskie wieści podają informacje sprzed miesiąca. To tak jak by człowiek kupował w piekarni stare bułki.

O rany, a więcej ich tam matka nie miała?

Uwaga do autora publikacji. Zgodnie z nomenklaturą prawidłowe nazwy funkcji to Starosta Poznański i Burmistrz Lubonia.

Uwaga do autora publikacji. Zgodnie z nomenklaturą prawidłowe nazwy funkcji to Starosta Poznański i Burmistrz Lubonia.

W Luboniu jest zero dróg powiatowych i nie widzę powodu, by przedstawiciele powiatu się w Luboniu puszyli.

że ulica Opolska w Poznaniu jest drogą powiatowa, a wkraczając na teren Lubonia już nie?

W Luboniu nie ma żadnej drogi powiatowej. Od lat mówi się, że taka droga powinna być, ale niestety żadnemu z radnych powiatowych nie udało się takiej drogi w mieście ustanowić.

Tego nie wiem, ale raczej boczne od Opolskiej mogą być w zarządzie ZDP.
W gminie gdzie mieszka Łubiński nie ma wiochy bez drogi powiatowej. Nie będę już sprawdzał ile ich jest tam gdzie mieszka Grabkowski. Bardzo nie podobają się głosowania w podpoznańskich gminach, gdzie powiat zmusza do partycypowanie w 50 % kosztów budowy drogi powiatowej i machają mu radni jak na zawołanie.
Zły pomysł by wrogów Lubonia tu zapraszać.

Całe szczęście, że mamy chociaż wspaniałych radnych powiatowych, w końcu jacy lubonianie tacy ich radni.

Władze chwalę się tym czym mogą.
Dostali pieniądze na rowery to chwalą się rowerami choć w Luboniu nie ma ścieżek rowerowych, co ja mówię, nie ma przyzwoitych dróg. To już druga kadencja tych władz a nowych dróg jak na lekarstwo, raptem kilka kilometrów, przy całkowitym zaniechaniu remontów pozostał. Bilans drogowy po tych władzach będzie tragiczny.

A co z rowerami przy plaży miejskiej albo przynajmniej na Armii Poznań? Mam wrażenie mieszkając bliżej Warty, że o nas się bardzo rzadko pamięta! Gdyby rower mógł dojechać na plażę, mielibyśmy więcej odwiedzających z Poznania, co na pewno wspomogłoby sprzedaż w planowanych tam punktach gastronomicznych!

Przy plaży miejskiej powinna być wypożyczalnia rowerów wodnych i motorówek oraz skuterów wodnych! Już widzę jakby co tydzień ktoś się topił!

Spotkałam pana nad Wartą w okolicy Jachtowej, który mówił, że w dzieciństwie Wartę przechodzili na drugą stronę zawijając tylko nogawki. Mówił też o tym, że na brzegu rzeki kwitło latem życie towarzyskie. Szkoda, że Twoich marzeń nie będzie można realizować bo po pierwsze nie ma pieniędzy... Po drugie to miasto od Warty się odwróciło.
Za torami to już nie miasto ? :(

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Zatrudnię sprzątaczkę
 • Szukam pracy
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  płotek balkonowy
 • Sprzedam
  Lodówka z kostkarką side by side Samsung
 • Dam pracę
  Praca w markecie
 • Sprzedam
  sprzedam miejsce postojowe w hali garażowej Jana Pawła II Luboń
 • Sprzedam
  Sprzedam antenę satelitarną / sat.
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Luboń