Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Czy most połączy Luboń z Czapurami?

Na 15 kwietnia br. zaplanowano spotkanie zatytułowane "Most, który powinien łączyć", które dotyczyć ma idei budowy mostu przez rzekę Wartę w Luboniu. Inwestycja planowana jest przez Starostwo Powiatowe w ciągu najbliższych pięciu lat. Most ma połączyć drogę powiatową w Czapurach z ulicą Armii Poznań w Luboniu mającą status drogi wojewódzkiej.

Społeczność Lubonia obawia się konsekwencji utworzenia takiego połączenia bez stworzenia alternatywnych tras drogowych rozprowadzających ruch samochodów (wiadukt lub tunel nad/pod linią kolejową Poznań-Wrocław, rozbudowa drogi wojewódzkiej i budowa tzw. drogi „południowej” łączącej ul. Armii Poznań w Luboniu z ul. Poznańską w Komornikach). W spotkaniu wezmą udział: posłowie i senatorowie, przedstawiciele Wojewody Wielkopolskiego, Marszałek Województwa, radni Sejmiku, Starosta Poznański, radni Rady Powiatu, radni Rady Miasta Luboń - informuje Małgorzata Machalska Burmistrz Miasta Luboń.

Jednymi z ważniejszych wyzwań rozwijających się aglomeracji poznańskiej i województwa wielkopolskiego są kwestie transportu. Zapewnienie najlepszych i najmniej inwazyjnych dla środowiska możliwości w zakresie codziennego przemieszczenia się wewnątrz aglomeracji setek tysięcy osób to istotne zadanie. Dla Lubonia, który bezpośrednio graniczy z Miastem Poznań i jest dla mieszkańców województwa miastem tranzytowym, to także ogromnie ważna kwestia dodaje.

Ważnym tematem spotkania w dniu 15 kwietnia w Luboniu związanym z komunikacją będzie również oficjalne uruchomienie pierwszej w powiecie poznańskim stacji roweru miejskiego. Budowa systemu roweru i czterech obsługujących go stacji realizowane są w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Docelowo system stanie się alternatywnym środkiem transportu publicznego zarówno w granicach administracyjnych Lubonia jak i w podróżach do i z Poznania.

izi

 

fot.: 

Gazeta Mosińsko-Puszczykowska

Odpowiedzi

Jak zwykle nikt nie myśli, jak przejadą samochody na druga stronę torów. Czapury zyskają, ale Luboń? Zyska korki na ul Armii Poznań...

tia

Most łączący z Czapurami, a na każdym innym gigantyczne korki na wjeździe? Może by tak rozbudować najpierw istniejące przy Factory lub przy ul Niezłomnych? Ułatwić wjazd i wyjazd w stronę Komornik?

Pisz do Pana Starosty, może Cię posłucha...

Mosty tu, mosty tam... Luboń-Czapury potrzebne, nie potrzebne, gdzie wolicie stać? Na Armii Poznań w Luboniu, czy na jakimś moście. Każdy jedzie gdzie indziej i każda dodatkowa droga jest dobrą alternatywą. Niezależnie gdzie kto jedzie mosty zawsze zakorkowane, a miasto? Zawsze znajdzie się jakaś uliczka, objazd gdzie każdy da sobie radę. Jeden jedzie z Czapur hmm na Górczyn inny z Lubonia, czy Wir na Starołękę, wiec Hetmańska (most) się luzuje-przykładowo, na mieście sobie ominiecie to i tamto, ale zawsze zakorkowanych pięciu mostów licząc z drugim końcem miasta nie ominiecie :/ Wcale nie powiedziane, że dodatkowy most zakorkuje Luboń, bo o ile z jednej strony będą z niego korzystać, to z drugiej też i to zawsze się wyśrodkuje (między mostami, drogami) z czasem ale zawsze zelży! Mamy mało mostów i każdy kolejny moim zdaniem polepszy komunikację, a tu od Hetmańskiej do Mosiny nie ma ŻADNEGO !!! Ile ludzi by pojechało bokiem z tych, co niby blokują Armii Poznań w Luboniu?

jestem za i to x 5 niech będzie gdzie kolwiek byle by był.A fachowcy od kierownicy którzy korzystają z okolicznych dróg i swoich pojazdów głownie w sobotę jadąc na trasę tygodnia z lubonianki do auchan niech sprawdzą gazetki promocyjne.

Zeby zablokować budowę mostu, trzeba w miejscu gdzie ma powstać przeprawa postawić krzyż. Budowla możne być nielegalna, ważne żeby była duża, najlepiej największa w województwie. Zawsze znajdą się jacyś obrońcy w razie próby jego rozebrania albo przeniesienia.

A Mati Olejniczak z Urzędu Miasta stoi na Armii Poznań z lizakiem i kieruje ruchem :)

Po co ten most?
Chyba tylko po to aby był. Ruch z Lubonia trzeba skierować na autostradę i przeprawiac się tamtejszym obiektem mostowym. Mam 2 zjazdy w okolicy na szeroką drogę. Jeśli mostbma prowadzić w pole to Już lepiej wydać pieniądze na coś pożytecznego. Dlatego popieram sprzeciw rządzących Luboniem.

Tunel lub widukt łączący Dworcową a Armii Poznań by wybudowali. I zamknęli ten przejazd, który dawno powinien być zamknięty.

Wszystko fajnie, tylko w którym miejscu miałby on niby powstać? Oprócz plaży miejskiej żaden teren leżący nad Wartą nie należy do miasta tylko jest terenem prywatnym. Kto będzie prowadził wykup tych terenów? Miasto? Starostwo?

O ile łatwiej i szybciej zrobić już teraz zjazd z obwodnicy na Czapury!!!
Akurat 3 pas robia, po co obciążać budżet miasta??
Dołożą trochę, i most nie będzie potrzebny.
A pieniążki przekażą na domy dziecka.

Z obserwacji wynika , iż bardzo dużo osób przeprawia się na drugą stronę Warty .
Różne są powody ale najczęściej to dojazd do pracy .
Most odciążył by część autostrady i ul. Armii Poznań .
Trzeci pas autostrady za dużo nie pomoże .
Szanujmy lokalne ulice dojazdowe do autostrady od strony Lubonia .

A o której godzinie jest to spotkanie? Nigdzie nie widze informacji.

Spotkanie jest zamknięte

Czy my mieszkańcy nie możemy posłuchać dyskusji? Przecież to chodzi o nasze miasto? To my jesteśmy jego właścicielami i powinniśmy wiedzieć co dzieje się na naszym podwórku.

Sytuację wiecznych korków i frustracji tych, którzy dojeżdżają do Poznania do pracy z okolic Czapur, Babek, Głuszyny- może poprawić:
- budowa nowego wiaduktu przy torach kolejowych przy ul. Starołęckiej,
- zainwestowanie w nawierzchnię ulicy Ożarowskiej (począwszy od ul. Głuszyna),
- zjazd na autostradę A2 z ulicy Starołęckiej.

Most łączący Luboń z Czapurami owszem, jest ważny dla mieszkańców- bo z Czapur do Lubonia to niby blisko, a jednak daleko. Alternatywne rozwiązanie dla pieszych i osób poruszających się pojazdami jednośladowymi - to przeprawa tratwą na drugą stronę Warty (tak jak to było kiedyś- przed wojną).

Jeśli nie będzie innych, towarzyszących tej inwestycji rozwiązań to korków Luboń na pewno nie rozładuje.

Pomiędzy lewym (lubońskim) i prawym (po stronie Czapur) brzegiem Warty kursował jeszcze w latach 70 ubiegłego wieku prom samochodowo-osobowy który przewoził głównie do pracy ludzi zatrudnionych w Zakładach Ziemniaczanych i Fosforach! Do dzisiaj są pozostałości przyczółków i stalowa lina na masztach przez Wartę.Aż dziwne że nikt nie wpadł na to aby reaktywować to urządzenie chociażby w celach atrakcji turystycznej!Jednak sprawdzają się słowa mojej babci która często powtarzała ,że ludzie są coraz głupsi!

Nareszcie ktoś zauważył problem. Zobaczcie ile mostów ma Warszawa lub Wrocław.

Z jednej strony walka ze smogiem z drugiej wpuszczanie setek kopcących samochodów do centrum. Luboń powinien być objeżdżany a nie rozjeżdżany. Gdzie tu logika. O pomstę do nieba woła sytuacja na przejeździe kolejowym Dworcowa-Armii Poznań. Co się z tą sprawą dzieje?

Z jednej strony walka ze smogiem z drugiej wpuszczanie setek kopcących samochodów do centrum. Luboń powinien być objeżdżany a nie rozjeżdżany. O pomstę do nieba woła sytuacja na przejeździe kolejowym Dworcowa-Armii Poznań. Co się z tą sprawą dzieje?

A kto jest teraz radnym z powiatowym z Lubonia, Komornik i Puszczykowa? Kto nas reprezentuje? Czy Starosta Grabkowski z kimkolwiek ten most uzgadniał? Co z rozbudową Armii Poznań i budową przejazdu przez tory>

Reprezentuje pan Dariusz Szmyt i pan Zbigniew Jankowski

Jestem za mostem... Więcej dróg mniej korków i oby więcej takich inicjatyw.

"Więcej dróg mniej korków" ... już 30-40 lat temu udało się na żywych organizmach miast udowodnić fałszywość tej tezy.
W skrócie: Rozbudowa systemu zachęca innych użytkowników do jego użytkowania (np. przesiadania się z autobusów lub rowerów do samochodów) powodując wzrost ruchu. Dalsza rozbudowa dróg (ilości pasów) pomaga tylko chwilowo w dalszym stopniu zachęcając i zapychając ulice. Słowem: błędne koło.
Idea budowy mostu powinna być nie zaleczaniem doraźnych problemów, a być elementem przyszłościowej polityki i kreowania rozwiązań zbieżnych z interesem lokalnych społeczności - wzrost ruchu nią nie jest, co nie oznacza, że wyklucza to budowę mostu.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Magazynier
 • Dam pracę
  Operator produkcji
 • Inne
  Znaleziono naszyjnik
 • Dam pracę
  Kierowca kat.B w transporcie międzynarodowym
 • Dam pracę
  Ekspedientka w Cukierni/Kawiarni/Lodziarni Sweety 2GO
 • Inne
  Zaginął kot
 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Zaginął york