Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Cudowne wyjście do lasu... - list do redakcji

Do naszej redakcji napisała Czytelniczka, która zwróciła uwagę na wysypisko śmieci.

Niedziela, idealna pogoda na spacer. No to psa na smycz i do lasu powdychać świeże powietrze. Idąc od ulicy Armii Poznań nie było najgorzej, zaraz za dawnymi zakładami jest wejście do lasu. Łatwo można się tam przedostać na łono natury i większość mieszkańców z pewnością kojarzy to przejście. Niestety idąc tamtędy spacerujący musi liczyć się z przebrnięciem przez małe wysypisko śmieci. Zastanawia mnie, kto jest odpowiedzialny za ten teren (z tego co mi wiadomo były tam kiedyś ogródki ROD). Kto ma w obowiązku (ile jest ktoś wyznaczony) sprzątać tam? Bo miejsce wygląda jak zapomniane przez Boga, a szkoda, bo jaki przykład dajemy młodszym? Jak wytłumaczyć dziecko, żeby wynosiło śmieci z lasu, skoro na wejściu ma taki obrazek? - pyta mieszkanka Lubonia.

izi

Odpowiedzi

Masz rację. Tego bałaganu nie da się złożyć na przechodzących tamtędy spacerowiczów; lodówki, fotele, tapczany... nie jeden grato-wóz dałoby się załadować :(
Podziwiam "pracowitość" wyrzucających
Drugie takie miejsce to tunel z Armii Poznań na Fabryczną - w tunelu jest melina pijaczków o czym świadczą potłuczone butelki.

I co z tego

Myślę, że kamera załatwiłaby spokojnie sprawę, ale po co? Władze "upiększają" miasto tylko tam gdzie najbardziej widać. A wejście do lasu? Tam nie widać to może być bałagan...serce pęka...
Tunel od Fabrycznej do Armii Poznań - temat przeze mnie poruszany kilkukrotnie, niestety jedna odpowiedź jaką dostałam, to, że zarządcą jest PKP, a poza śmieciami i pijaczkami, tam jest mnóstwo innych absurdów...

Jest na to jedyna metoda, zainstalować fotopułapkę. Namierzony sprawca do ukarania i uprzątnięcia zanieczyszczonego terenu.

Śmieci paloM? A niby jest ciepło.

Jeśli to możliwe, to lepiej pozostać w domu
PM10
PM25
ostatnie odczyty
64,47 μg/m³
128.94%
2019-04-07 07:55
50,47 μg/m³
201.88%
2019-04-07 07:55

Te alarmujące dane, które przytoczyłeś pochodzą ze stacji pomiarowej typu amatorskiego i nie jest to nic innego jak pomiar pylenia drzew i krzewów, który jest zjawiskiem jak najbardziej normalnym na wiosnę! Aż dziwne że nikt z ludzi uważających się za kompetentnych tego nie skomentował i nie uspokoił opinii publicznej, że można chodzić po świeżym powietrzu! - no chyba ,że się jest alergikiem na pyłki roślin!

Te przekroczenia Pm - to pylenie drzew i krzewów kwitnących na wiosnę a nie żadne palenie opon czy plastików!

Palili, palą i będą palić... Może czas zająć się tym, na co My jako mieszkańcy mamy wpływ, czyli na przykład na posprzątanie takich nielegalnych wysypisk? Na władze chyba nie bardzo mamy co liczyć (bo jak wiadomo, problem nie jest od wczoraj), a może z wyjdźmy z własna inicjatywą? Kto ZA?

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekunka
 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier