Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Poszukiwane osoby mające kwalifikacje pedagogiczne

Ogólnopolski strajk nauczycieli ma rozpocząć się 8 kwietnia i ma trwać do odwołania. Jest też prawdopodobne, że przeciągnie się na egzaminy gimnazjalistów (10 -12 kwietnia) i ósmoklasistów (15-17 kwietnia). W związku z powyższym w placówkach oświatowych trwają poszukiwania osób, które posiadają kwalifikacje pedagogiczne i mogą zasiadać w komisjach. Wprowadzone w ostatnim czasie zmiany w prawie właśnie to umożliwiły. Osób, które posiadają kwalifikacje pedagogiczne mogą zgłosić się do pracy w komisjach. Egzaminy odbędą się w dniach 10-11-12 kwietnia i 15-16-17 kwietnia w godzinach 8.00-13.00. Za pracę w komisji przewidziane jest wynagrodzenie w ramach umowy-zlecenie. Osoby chętne do pracy w komisji mogą zgłaszać się telefonicznie do punktów informacyjnych działających przy kuratoriach oświaty, ale też można zgłaszać się telefonicznie w lubońskich placówkach oświatowych.

Szkoła Podstawowa nr 1 tel. 61 813 04 92
Szkoła Podstawowa nr 2 tel. 61 813 03 92
Zespół Szkół w Luboniu (SP3 i LO) tel. 61 810 28 38
Szkoła Podstawowa nr 4 tel. 61 813 03 81
Szkoła Podstawowa nr 5 tel. 61 893 23 16

Jakie są zadania osoby zgłaszającej się?
Zadaniem członka zespołu nadzorującego jest w szczególności zapewnienie samodzielnej pracy uczniów w czasie trwania egzaminu w danej sali egzaminacyjnej. Członkowie zespołu po zakończeniu egzaminu zbierają od uczniów zeszyty zadań egzaminacyjnych, karty odpowiedzi lub karty rozwiązań zadań egzaminacyjnych, porządkują i pakują zebrane materiały. Każda okręgowa komisja egzaminacyjna przygotowała materiały instruktażowe dla osób, które zgłoszą się do właściwego kuratorium. Materiały te zostaną przesłane osobom zainteresowanym drogą mailową. Będą również udostępnione na stronach internetowych każdej okręgowej komisji egzaminacyjnej. Zmiany ujęte w rozporządzeniach pozwalają na sprawne przeprowadzenie tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, gimnazjalnego i maturalnego w sytuacji, gdyby pojawiły się trudności z powołaniem zespołów spośród nauczycieli uczących w danej szkole.

W sytuacji, gdy nie będzie możliwości powołania zespołu egzaminacyjnego oraz zespołów nadzorujących spośród nauczycieli zatrudnionych w szkole, w której przeprowadzany jest egzamin, skład tych zespołów może zostać uzupełniony przez innych nauczyciele spoza danej szkoły. Chodzi o osoby, które mają kwalifikacje nauczycielskie, a nie pracują w żadnej szkole czy placówce.

Drugą zmianą wprowadzaną w przepisach jest zwiększenie liczby uczniów z 20 do 25 przypadających na kolejnego nauczyciela wchodzącego w skład zespołu nadzorującego, w przypadku gdy liczba uczniów w sali egzaminacyjnej przekracza 25 osób. Wprowadzane rozwiązania umożliwią dyrektorowi szkoły większą elastyczność działania w momencie powoływania zespołu egzaminacyjnego i zespołów nadzorujących.

Zbliżające się egzaminy to ważny sprawdzian dla ponad miliona uczniów. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalnego to konieczny wymóg w dalszym procesie rekrutacji. To na jego podstawie wydawane jest m.in. świadectwo ukończenia szkoły.

Protestujący nauczyciele będą mieli możliwość przerwania strajku na kilka dni, ale nie wiadomo czy tak uczynią.

Izabella Chodorowska

źródło: MEN

Odpowiedzi

szukają łamistrajków. Ciekawe kto się zeszmaci?

Nie szczpiąc dzieci ponosimy konsekwencje, nie posyłając dziecka do szkoły ponosimy konsekwencje.... Pytam się o co chodzi...???? Nauczycielu....!!!! Kim jesteś jeżeli narażasz dzieci na braki w nauce. Rozumiem że każdy chce godziwego wynagrodzenia za wkład w naukę innych ale zwróć się do dyrekcji i walcz o swoje ale nie kosztem kolejnych braków w edukacji naszych dzidci!!! Szanowna Pani Burmistrz!!!! Gdzie są Pani słodkie słowa o edukacji??? Zapewnienie dzieciom opieki w placówkach zastępczych - żenada!!!!!
Każdy z nas wybierając zawód pragnie go wykonywać jak najlepiej, nie narażając swoich podwładnych czy przełożonych na straty.... a Nasze dzieci kim są ????, że można nimi sterować????
Szkoła jest od edukacji, która i tak spadnie na rodzica, a jak rodzić nie da rady to odbije się na dziecku.... brak promocji do klasy następnej ??? Kogo wtedy obwinicie???? Nauczyciele sznujcie się ale nie kosztem Naszych dzieci!!!!!

Zlikwidować kartę nauczyciela i na etat! A jak się nie podoba, to w marketach jest dużo pracy. Zapewne tylko nieliczni, ze względu na umiejętności, znaleźliby na rynku pracy lepszą ofertę.

W 100% zgadzam się!

Niestety ma Pani rację

Niestety ma Pani rację ....... rodzice .

Nauczyciele za rok znowu mogą zarządać podwyźkę o 1000PLN i za rok znawu i co?Powinni dostać figę z makiem!

Jezu jak ja wytrzymam ze swoim dzieciakiem 8 godz?! A oni mają w klasie po 30 bachorów i wytrzymać muszą:) strajkować i ani kroku wstecz!

Weź urlop na żądanie a później zwróć się do dyrekcji o zwrot kosztów... Przepraszam, że per Ty... ale posyłasz dziecko do szkoły żeby mieć spokój?!!?? czy chodzi o to żeby dziecko się kształciło?????
Zwróć uwagę na to piszesz bo zaprzeczasz własnym slową... za kilka miesięcy czy lat będziesz miała /miał pretensje do nauczycieli bo dziecko miało postój w nauczaniu a Ty nie wytrzymujesz z nim w domu...Ogarnij się zanim skrzywdzisz dziecko bo siegadz po własne ambicje.... Szkoła rzecz święta i tak Tobie powie każdy nauczyciel z powołania ale niestety takich brak więc spinaj się i zadbaj o edukację dziecka bo oskarżą Cieo nie wypełnienie obowiązku

Słową czy może słowom?

Póki co szmacą się nauczyciele używając swoich uczniów jako karty przetargowej!

Ile płacą? Mogę przyjść, poczytać sobie książkę w tym czasie (że niby jestem członliem komisji)

Nawet gdyby szkoly pozyskały emerytow do pilnowania to juz widze ten egzamin.
Ściąganie i wykorzystywanie przez uczniow sytuacji do osiagniecia wlasnych celow....no coż...przyklad idzie z gory....uczniowie o co mogą walczyć???...o najwyzsza ilosc punktow.....w mysl przyslowia ,,gdzie sie dwoch bije,tam trzeci korzysta".
Już widze nastepne elity rzadzace wyrosłe z tego nasienia".

.

Warto zapoznać się z wytycznymi OKE. Im więcej osób, które nie znają zasad pracy w komisji, tym większa szansa na wiele błędów w procedurach i przynajmniej będzie więcej możliwości odwołań naszych dzieci :)

Mam już dość nauczycieli i tego Broniarza. Kto tyle zarabia, co oni chcą , ludzie! . Poprzewracalo się w głowach. 7000zl się marzy. W innych zawodach 10 lat po studiach to zarobki 3500zl max i strajkować się nie da, bo właściciel wywali na bruk bez dyskusji.

rok podwójnie wyborczy, dwa roczniki idą do szkół średnich, kiedy jak nie teraz....?

Zbrojarz czy jakoś tak zarabia 12000 PLN na m-c więc musi być jakaś proporcja z nauczycielami, proponowałbym po 10.000 na rękę! po co 7000? i 6 miesiecy wakacji!

Ten cały Broniarz zarabia dużo więcej....
Rodzice stwórzmy komitet.... Solidarność o to żeby Nasze dzieci nie cierpiały. Dyrektor szkoły ma obowiązek zapewnić dzieciom odpowiednie warunki na czas strajku... ale co z nauką???? My Rodzice mamy przejąć obowiązeki nauczycieli?!!! Był tydzień wolnego od nauki przed feriamii... i teraz co???? szykuje się kolejney czas ponieważ nie ma kto kształcić Naszych dzieci???? Każde dziecko ma prawo do edycji w placówkach szkolnych. Kto nas wybroni jeżeli będą braki w nauce naszych dzieci i brak promocji do klasy następnej??? Konsekwencje poniesiemy my Rodzice.

Polska pracuje, komuna strajkuje.
Autorytetu i szacunku pseudo pedagodzy już nie odbudują przez wiele lat.

bolszewiku

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca- wypełnianie ankiet
 • Dam pracę
  Sprzedawca w butiku Kazar Factory Poznań
 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu