Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Szkoły staną od 8 kwietnia?

Prezydium Związku Nauczycielstwa Polskiego podjęło decyzję o terminie strajku - ogłosił właśnie Sławomir Broniarz szef ZNP. Do 25 marca br. ma odbyć się w szkołach referendum strajkowe. Strajk w szkołach będzie możliwy od dnia 8 kwietnia 2019 roku do odwołania. Decycję o odwołaniu podejmie prezydium zarządu głównego ZNP. Sławomir Broniarz dodał, że strajk jest możliwy, jeśli frekwencja wyniesie co najmniej 50 procent i większość głosujących opowie się za strajkiem. Treść pytania w referendum strajkowym brzmi: Czy wobec niespełnienia żądania do podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych o 1000 złotych z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku jesteś za przeprowadzeniem w szkole strajku? Ze wcześniejszych szacunków ZNP wynika, że do strajku może przystąpić nawet ponad 80 procent szkół w kraju.

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

Znamienny jest brak jakichkolwiek wpisów!(poza moim).Moim zdaniem brać nauczyielska dysponująca niewątpliwie dużym potencjałem intelektualnym powinna wykorzystać ten potencjał do załatwienia spraw płacowych z Rządem bez strajku i brania uczniów jako zakładników w swoich sprawach płacowych !

Popieram strajk nauczycieli, ale też uważam, że egzaminy powinny się odbyć. Każdy widzi, że obecnie rząd kalkuluje komu dać, żeby ugrać na tym głosy wyborców. Być może na kolanie przegłosują nowe reguły gry dla gimnazjalistów i ósmoklasistów...a nauczycielom nic nie dadzą, a być może jednak stwierdzą, że dajemy i do strajku nie dojdzie. Nie ma wątpliwości, że nauczycielom podwyżki się należą, ale dzieciom możliwość napisania egzaminów również, bo one nic nie zawiniły. Pytanie, kiedy rządzący to zrozumieją i przestaną wykorzystywać uczniów, rodziców i nauczycieli do kampanii wyborczej... chyba raczej na to nie można liczyć, obym się myliła. Moim zdaniem w chwili obecnej rząd chce, aby społeczeństwo było jak najbardziej negatywnie nastawione do nauczycieli, aby skłócić wszystkich ze sobą jeszcze bardziej. Prawda jest też taka, że jak dadzą jednym to za chwilę upomną się inne grupy zawodowe, a tego przed wyborami strasznie się obawiają...

Jaka kampania wyborcza?Przykład idzie z góry a więc może wkrótce zastrajkują i uczniowie!W końcu też nie mają lekko-muszą uczyć się za darmo (nie licząc wyjątków ze stypendiami), mają tylko 3 miesiące w roku wakacji a mogliby mieć 6, nie mogą używać smartfonów na lekcjach oraz muszą zdawać maturę z matmy!Kto to widział taki ucisk!

Tyle lat jesteśmy w UE ,mamy ceny unijne na wszystko a pensje nauczycieli i emerytury na poziomie żebraczym.Wstyd dla panstwa i rządzących chwalących się ...ogromnym...przyrostem gospodarczym.To ze dochodzi do takich sytuacji świadczy ani nie o prawie,ani o sprawiedliwości.......bo takowej nie ma na tym świecie.Może na tym drugim......

zeznania sprzed 4 lat. Wydanie 9/2015 str. 19 i 20
http://wiescilubonskie.pl/archiwum-gazet/archiwum-wiesci-lubonskie-2015/

Dzień bez wazeliny dniem straconym!

Nauczyciel na starcie zaczyna od zera i dopiero uczy sie pracy wiec nie moze zarabiac fortuny.

mam pytanie czy przedszkola będa czynne i świetlice szkolne ???

Drodzy Nauczyciele
Kierując się dobrem dzieci, wytrzymajcie jeszcze kilka miesięcy i powstrzymajcie się od strajku. Jesienią będą wybory, PO odzyska władzę i znów będzie dobrze.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekunka
 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier