Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Uwaga kleszcze! - list do redakcji

Do naszej redakcji napisał pan Michał, który za naszym pośrednictwem chciałby ostrzec mieszkańców przed pojawiającymi się już kleszczami.

Chciałbym uprzejmie poinformować, a zarazem zaalarmować, że mimo bardzo wczesnej pory, na ogrodach sąsiadujących ze szkołą (od redakcji: SP2) pojawiła się plaga kleszczy. Jest ich naprawdę mnóstwo. W najbliższym czasie na swoim ogrodzie będę robił opryski aby wytępić tą plagę, jednak obawiam się, że wyłącznie moje starania nie będą w stanie zaradzić temu problemowi. Dlatego liczę na wspólne działanie i kampanię informacyjną. Uważam, że trzeba poinformować rodziców i dzieci o zaistniałym zagrożeniu. Domyślam się również, że problem nie dotyczy wyłącznie terenów wokół szkoły a całego Lubonia. Dla przykładu przesyłam zdjęcia naszego psa, który biega po naszym ogrodzie - pisze Czytelnik.

izi

fot.: 

Odpowiedzi

Zaczął się koszmar. Ludzie , dbajcie o psy i koty.

Wskazany oprysk okolic "plaży miejskiej" i strumyka , mój pies w niedzielę na spacerze złapał 2 kleszcze! dzisiaj je wyciągałem!A w ogóle to powinny pojawić się tam tabliczki ostrzegawcze tak jak w okolicach nadmorskich!

Może ktoś wie jakim preparatem zrobić opryski krzaczorów na ogródku przeciw kleszczom?I gdzie w Luboniu i za ile można się zaszczepić?Na zmasowaną akcję UM w Luboniu raczej nie ma co liczyć jak zwykle!

Bardzo dobrze sprawdzają się ubrania chroniące przed kleszczami, komarami, moskitami i innym robactwem, bo zakładasz i już, bezpiecznie i wygodnie. np. z firmy nano outfits, idealne w tropiki i dla dzieciaków na kolonię

Bardzo dobrze sprawdzają się ubrania chroniące przed kleszczami, komarami, moskitami i innym robactwem, bo zakładasz i już, bezpiecznie i wygodnie np. z firmy nano outfits, idealne w tropiki i dla dzieciaków na kolonię

Niezawodnym i tanim sposobem są damskie cienkie rajstopy, stosują je pod spodnie robocze pilarze pracujący w lesie!Kleszcz przez nie nie wlezie w skórę!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk