Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

To mogło kogoś zabić! - list od Czytelnika

W ciągu ostatnich kilku dni IMGW ostrzegało przed silnym wiatrem. Jak widać na załączonym zdjęciu przesłanym nam przez pana Roberta, słusznie. Widząc co się stało na jednej z ulic mieszkaniec zaniepokoił się stanem drzew w Luboniu.

Czas zająć się poważne wycinką drzew. To mogło kogoś zabić!!!! - napisał zdenerwowany pan Robert.

izi

 

Odpowiedzi

zaczyna się nagonka jakiegoś oszołoma POWYCINAĆ DRZEWA W LUBONIU BO GAŁĘZIE SPADAJĄ - jak są siln wiatry to było ostrzeżenie aby nie wychodzić z domu, to jaki problem że się konar złamał

Tu nie chodzi o to żeby powycinac wszystkie drzewa. Wiem że lipy na tej ulicy to pomniki przyrody. Ale nie popadajmy w paranoję. Drzewa chore powinno się wycinac, lub podcinac te gałęzie które stwarzają zagrożenie. Tak na dobrą sprawę wieje w Luboniu od kilku dni i to ostro...A komunikat był dopiero wczoraj. Ta droga jest bardzo uczeszczana przez dzieci, które udają się do sp1 lub sp5. Urząd Miasta powinien się tym zająć w końcu żeby nie doszło do tragedii lub do zniszczenia mienia.

Drzewa chore należy leczyć nie wycinać, chorych ludzi, chore zwierzęta przecież się leczy! Lekarze od drzew to dendrolodzy!

LOL bohater jakiego potrzebujemy a na jakiego nie zasługujemy

Jedna nagonka na niby panujący smog w Luboniu i lobby piecowe klasy 5 się kończy to zaczyna się kolejna na biedne drzewa co niby łamie wiatr, tym razem lobby sprzedawców drewna opałowego zaczyna skrzeczeć!

"Niby" SMOG!!!!!! Człowieku co za bzdury wypisujesz!!!! Właśnie takie pośrednie przyzwolenie na palenie śmieci skutkuje zatrutym powietrzem. I nikt tu nie pisał o hurtowym wycinaniu drzew tylko raczej o przycinaniu gałęzi lub usuwaniu chorych sztuk. A to jest różnica. A na wycięte uschniete drzewo zawsze można posadzić nowe.

Okazuje się,że każde stare drzewo na coś choruje i ocena czy je wyciąć czy nie zależy od indywidualnej wiedzy specjalisty leśnika i jak dociekliwie będzie to sprawdzał!!Jaka gwarancja że ten leśnik będzie kompetentny?Mniej więcej jeden mówi o smogu w Luboniu a drugi z tego się śmieje!Wszystko jest względne!

Też uważam, że z tym smogiem to komercyjna nagonka sprzedawców piecy.

Powycinajmy wszystkie drzewa, aby było więcej smogu :D

Ncl! To dopiero bezpieczne miejsce, to stan drzew =0! Za to aut po horyzont. Stoją wszędzie, stare graty które szkodzą środowisku i te kupy po psach. Och jak tu ładnie!

Dawno temu mieszkałam w bloku na peryferiach Poznania i ktoś z młodych którzy wtedy tam mieszkali wpadł na pomysł żeby każda rodzina posadziła drzewo na sporym niezagospodarowanym placu z tyłu bloku i nim się opiekowała!Pomysł chwycił, dzisiaj te drzewa mają po kilkanaście metrów wysokości i stanowią enklawę zieleni na tym osiedlu! Jest ich w sumie ok. 30 szt. i skutecznie uniemożliwiają parkowanie na tym placy pojazdów i stawianie budek-kiosków handlowych!Mieszkańcy NCL - pomysł do wykorzystania! Oczywiście akcja była spontaniczna bez wniosków i pozwoleń urzędników.

W Luboniu drzew jest tak mało że wreszcie należy je zacząć sadzić a nie wycinać. Na wzgórzu papieskim trzy na krzyż posadzone. Wzdłuż Dworcowej przy PKP prawie wszystko wycięte. Przy Fabrycznej też było kiedyś więcej, po remoncie ulicy żadnych nowych nasadzeń. Smutny ten nasz Luboń, na spacer nie ma gdzie iść bo śmierdzi. Kiedy to się zmieni?

20 lat i wcześniej temu to dopiero śmierdziało z ziemniaczanych i z fosforów! Dzisiaj tak czy inaczej mamy uzdrowisko i powinniśmy niemal płacić opłatę klimatyczną! Ale faktycznie z nowymi nasadzeniami jest tragedia!W korycie Warty leżą powalone przez bobry i wiatr ogromne drzewa których nikt nie uprząta, wokół nich folie i kawałki styropianu oraz różne plastiki a wszystko niedaleko Plaży Miejskiej!Fakt, że w Luboniu zawsze był syf! z uwagi na przemysłowy charakter miasta!

Czyli bronmy starego smrodku? Żeby było tak jak było. :)

No w końcu całkiem niedawno wybraliście p.Machalską po to by było jak było, więc do kogo teraz te żale?

Ale za to mamy skwerki z tulipanami osobiście sadzonym przez Machalską

Nawet gdybyśmy wybrali Prezydenta USA to Luboń nadal będzie miał charakter przemysłowy z lumpenproletariatem i całym dobrodziejstwem inwentarza!

Nie zrozumiałeś mojego tekstu czy juz tak masz?

Wara od drzew. To normalne, że przy silnym wietrze spadają gałęzie. Jak wielkim idiotą trzeba być by pod pretekstem oberwanej gałęzi wzywać do wycinki drzew.
Inna sprawa to bezrefleksyjność redakcji by tego typu rzeczy publikować jako "artykuły".
Jak jakiś imbecyl (ale mieszkaniec) napisze manifest antyszczepionkowy to też opublikujecie? Trochę społecznej odpowiedzialności proszę!!!

Nie wiemy jakie pretensje ma Pan/Pani do redakcji. Warto w mieście sprawdzać stan drzew i tylko to redakcja miała na myśli. Uważamy, że panu Robertowi też właśnie chodziło o wycinkę chorych drzew, które stanowią zagrożenie. Nikt nie namawia do wycinania zdrowych.

...

List...hmmm... a raczej zdanie bliższe równoważnikowi zdania okraszone wykrzyknikami i wzywające do poważnej wycinki drzew jest literalnie jednoznaczne. Gdyby rzeczony Pan Robert wysilił się na prawdziwy list i gdyby potrafił opisać swoje prawdziwe intencje to może by to tak nie bulwersowało.
Nie zmieniam zdania, że kopiuj-wklej takiego zdania w wykonaniu redakcji sprowadza równie gwałtowne i skrajne reakcje.
Dlatego apeluję o społeczną odpowiedzialność.
Gdybym napisał "Szczepionki w gabinecie na ul.Wschodniej to dzieło szatana" i to by poszło jako "artykuł" nie zdziwiłaby mnie fala skrajnych i wściekłych komentarzy... i tłumaczenie mnie czy Pana Roberta, że trzeba sprawdzać drzewa, trzeba sprawdzać daty ważności szczepionek... NIE KUPUJĘ

Każdy interpretuje jak mu się podoba, wolny wybór.

A dlaczego chorych drzew nie leczyć tylko od razu decyzja zza biurka - wyciąć?Pani Redaktor zjadła wszystkie rozumy-zna się na smogu,zarobkach nauczycieli i na wycince drzew i na czym jeszcze?

Nie zamierzam wdawać się z Panem/Panią w pojedynek na inteligencje, bo nigdy nie atakuje bezbronnego :) Pozdrawiam

Jak tylko tak dla porządku. Wydaje mi się, że Miliard w rozumie zasiada w RM Luboń. Może warto spytać pana Miliarda, jakie ma stanowisko w tej kwestii.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekunka
 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier