Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Karambol na A2 - dwa wypadki i duże korki! Kobieta jechała pod prąd [AKTUALIZACJA]

Kilka minut przed godziną 12.00 na 163 km autostrady A2 w kierunku na Świecko zderzyły się trzy samochody. Poszkodowana została jedna osoba. Na miejscu obecne są dwa zastępy straży pożarnej, policja oraz służby medyczne. Jak podało Radio Poznań sprawczynią wypadku jest kobieta, która jechała autostradą A2 pod prąd. Według wstępnych ustaleń kobieta miała jechała tak przez około 10 km (od punktu poboru opłat w Gołuskach do węzła w Luboniu). Kierująca Volkswagenem Passatem następnie zderzyła się czołowo z kierującym samochodem marki Hyundai, który jechał prawidłowo. Kierowca kolejnego pojazdu marki Mazda chcąc uniknąć zderzenia uderzył w barierki.

Autostrada A2 stoi w jedną i drugą stronę. Na węźle Luboń policja zablokowała wjazd na autostradę.

Z kolei kilka minut przed godziną 10.00 na autostradzie A2 na 167 km pomiędzy węzłem Luboń a Krzesiny w kierunku Warszawy doszło do karambolu z udziałem siedmiu pojazdów. Pięć z uszkodzonych samochodów to auta ciężarowe. Na miejsce zdarzenia zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej, w tym dwa z OSP Luboń. Na czas działań ruch odbywał się jednym pasem. Jedna osoba biorąca udział w zdarzeniu została przebadana przez zespół ratownictwa medycznego. Przyczyny wypadku wyjaśnia policja.

ike

fot. OSP Luboń

Odpowiedzi

piec ciezarowych to sa barany a nie zawodowi kierowcy, kest zakaz wyprzedzaniana. ale tak jakby go nie bylo. [p;icja tez ma gdzies zamiast walic tym baranom mandaty albo zabierac prawka moize wtedy sie naucza bo nie mozna z tymi pseudo zawodowcami nic wskurac

A co ma wyprzedzanie do tego karambolu? I ciekaw jestem jak Ty wychamował byś taki zestaw w chwili kiedy nagle zauważasz że coś jest nie tak i trzeba praktycznie stanąć w miejscu. A przypominam że to nie jest auto osobowe, choć i takim małym autem byłoby ciężko przy prędkości 140 km/h

Jeżeli nie jesteś w stanie nagle wyHamować, to znaczy, że nie zachowałeś bezpiecznego odstępu. Proste, ale dla większości mądrych Polaków za trudne.

Tiry jeżdżą max 90km/godz na autostradzie! nie żadne 140!Widziałem wyprzedzając ich jak potrafią serfować na smartfonie w czasie jazdy i to pewnie główna przyczyna!

Jak można jechac pod prąd 10km i się nie zorientować, że coś jest nie tak? Przecież to się mogło skończyć masakrą... Powinna mieć zabrane dożywotnio prawo jazdy i zakaz kierowania czymkolwiek większym niż wózek sklepowy.

Z punktu widzenia kobiety, wszyscy inni jechali pod prąd.

Parę miesięcy temu kobieta ok.50 lat wyjechała autem z podporządkowanej ulicy wprost pod koła mojego motocykla poruszającego się na szczęście dość wolno po drodze głównej!Zdąrzyłem wyhamować metr od jej drzwi bocznych, miała otwarte okno więc ostro zapytałem co wyprawia!A ona na to że zwraca uwagę tylko na samochody bo motocykle są mniej widoczne!

Całkowicie się z tym zgadzam - z miejsca zabrane prawko, a jeśli ktoś niestety by zginął to dożywotnio tak jak, przy pijakach...Jak można wjechać pod prąd na autostradę, czy ekspresówkę przecież tam wszystkie wskazówki (znaki, oznaczenia i reszta) pokazują, że robimy źle, no... chyba, albo raczej, że jest to świadome....

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Oddam ziemię z wykopu
 • Dam pracę
  Praca na stacji Paliw Lotos , ul. Armii Poznań
 • Sprzedam
  Sprzedam stanowisko postojowe w garażu Wschodnia
 • Dam pracę
  KIEROWCA C+E - Komorniki
 • Sprzedam
  Sprzedam mieszkanie