Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Rozdano nagrody Siewca Roku 2018

W piątkowy wieczór podczas uroczystej gali w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zostały wręczone statuetki Siewca Roku 2018.

Statuetką Siewca Roku 2018 zostali uhonorowani:
- w kategorii Biznes: WodAn Andrzej Szypura
- w kategorii Kultura: Izabella Szczepaniak
- w kategorii Sport: Zuzanna Janicka i Akademia Tańca Bezuma
- w kategorii Życie publiczne: Parafialny Zespół Caritas parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego

Statuetka Siewca Roku jest szczególnym wyróżnieniem dla mieszkańców i podmiotów z Lubonia, którzy swą postawą i dokonaniami w sposób nadzwyczajny zapisali się w historii miasta.

Wyróżniona także osoby zasłużone dla Miasta Luboń: Grażynę Kiercul, s. Renatę Elżbietę Kluzę Służebniczkę Maryi, Marię Błaszczak, Marię Nowakowską, Izabellę Poprawkę, Czesława Szafczyka, Eugeniusza Kubackiego, prof.Janusza Karwata, w towarzystwie Burmistrza Miasta i Przewodniczącej Rady Miasta.

W czasie Gali odbyła się również premiera filmu "Droga do Niepodległej. Luboń-historia nasza", do którego scenariusz napisała Anita Plumińska-Mieloch, wreżyserował go Łukasz Budzyński, natomiast sfinansowało to przedsięwzięcie Miasto Luboń.

Po zakończeniu oficjalnej części goście wysłuchali koncertu w wykonaniu Alicji Majewskiej.

ike

 

fot.: 

UML

Odpowiedzi

Czekamy jak co rok na informacje o nadzwyczajnych dokonaniach nagrodzonych.

O ile wybranie Zasłużonych dla Miasta oraz nagrodzenie z kategorii sport i życie kulturalne nie wzbudza żadnych zastrzeżeń, to w pozostałych przypadkach wybór Kapituły to czysta kpina.
Jak ma się szewc, ostatni chyba w tym mieście, rzemieślnik z powołania, przedstawiony nawet w prezentacji jako ceniony przez mieszkańców fachowiec do pana od koparek, który przez x lat swojej pracy przekopał w mieście dystans maratonu? Tyle to się kopie w ramach jednej dobrej umowy. Pomijam fakt przygotowania przez pana odpowiedniej kartki a4 z przygotowanymi podziękowaniami w ilości zdań dwóch.
W kategorii życie publiczne nagrodzeni to już policzek w twarz. Jak mają się dokonania chóru kościelnego do dokonań choćby Klubu Honorowych Dawców Krwi. Tu nawet nie mam wiele do dodania. Szkoda tylko, że nie okraszono tego podobnym buczeniem jak podczas przywitania Ryśka Czarneckiego na początku gali. A sam buczałem.
Reszta gali to naprawdę piękne wydarzenie.

PZC

Najpierw słuchaj i czytaj ze zrozumieniem a potem krytykuje.
Zapraszamy do działania w zespole na rzecz ludzi potrzebujących a i pośpiewać też można jak w chórze bo jesteśmy zgranym , wesołym zespołem do tańca i różańca.
Pozdrawiam

Chętnie poczytam ze zrozumieniem o nadzwyczajnych czynach i dokonaniach jakimi zapisał się w historii miasta Parafialny Zespół Caritas parafii . św. Maksymiliana Marii Kolbego. Może w końcu ktoś udostępni te informację mieszkańcom.

Kategoria Biznes, to nieporozumienie od samego początku istnienia.

jaka burmistrz takie nagrody-choc może raczej-mikołajczak rządzi krewni i znajomi jego i Cegły mają benefity!!

W Luboniu poza „wielkimi osiągnieciami” Pani Małgorzaty M. i jej ekipy tak szeroko opisywanych w publikacji reklamowej „Informator miejski” nie wiele zrobiono i nie wiele się robi. Nagradza się swoich tak jak w przypadku nagrody siewcy albo pośrednio np. przekazując pieniądze publiczne parafią w ramach zadani publicznych. Jeden przykład, który mnie osobiście oburza : Parafia Rzymskokatolicka p. w. św. Barbary realizacja zadania publicznego pod tytułem: Msza Święta i Koncert Uwielbienia ramach Światowych Dni Młodzieży 2016 – 7000 zł, i to nie jest odosobniony przykład.
Wcześniej nawet nie przypuszczałam, że masz św. Może być zadaniem publicznym, za które kościół bierze pieniądze.
Ale tak od 5 lat funkcjonuje nasze miasto. Dochody miasta nie rosną, natomiast rośnie zadłużenie Skończymy jako bankrut.

Historię opowiem krótką,byłem na Gali z żoną i jak usłyszeliśmy, że Zespół Caritas lubonskiej parafii otrzymał nagrodę zwyczajnie opuściliśmy salę.Chodzimy do kościoła, wierzymy, ale to przechodzi ludzie pojęcie. Jak bardzo można nie rozumieć życia społecznego, żeby popełniać takie błędy?

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie