Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Nieodśnieżony chodnik - list do redakcji

Do naszej redakcji napisał pan Paweł, który zwrócił uwagę na nieodśniezony chodnik znajdującym się na wiadukcie na ulicy Żabikowskiej.

Dzisiaj, 26.01.19, spadło dużo śniegu. Chodnik wzdłuż ul. Żabikowskiej jest odsniezony a na wiadukcie nad autostrada trzeba brnąć w śniegu. Jezdnia jest czysta. Most jest trazytem między miastami i codziennie tysiące osób idą tamtędy do komunikacji i do sklepów. Wiadukt leży w granicach miasta Lubonia. Do kogo należy jego oczyszczanie i czy Straż Miejska wystawia mandaty za niewywiazywanie się z tego obowiązku? - pytał pan Paweł.

Poniżej zamieszczamy odpowiedź na powyższe pytanie.

W odpowiedzi na poniższe zapytanie, informuję uprzejmie, iż w dniu 26 stycznia 2019 roku, zresztą jak zauważa Czytelnik, były bardzo duże opady śniegu, a zgodnie z obowiązującymi zasadami w pierwszej kolejności są odśnieżane drogi, potem przystanki autobusowe, przejścia dla pieszych, a następnie chodniki. Chodniki na ul. Żabikowskiej są odśnieżane mechanicznie, natomiast przedmiotowy chodnik na wiadukcie z uwagi na jego położenie oraz możliwości techniczne, jest odśnieżany ręcznie. Niemożliwym jest, aby w tym samym czasie były ośnieżane wszystkie chodniki na terenie Miasta Luboń.

Firma Kom-Lub

fot.: 

Odpowiedzi

Do autora listu p. Pawła;
Należało napisać o której godzinie ten chodnik nie był odśnieżony - bo jak wcześnie rano to kom-lub ma racje,,, ale jak to było około południa to już trochę nie halooooo - pozdrawiam

Z tymi tysiącami to bym nie przesadzał.

Piszesz,że trzeba było brnąć w śniegu bo go nie zgarnęli!Jak można brnąć w warstwie 3cm śniegu?-bo tyle właśnie spadło!Zawracasz głowę nieistotnymi głupotami !A hałaśliwe f-16 nad Luboniem o każdej porze dnia, również wieczorem to Pikuś?

Przez f 16 nikt nogi nie połamie... Już skończcie z tym lamentem nad tymi samolotami, nie wiedzieliście gdzie kupujecie mieszkanie?

i jeszcze jedno... "Zawracasz głowę nieistotnymi głupotami !" Ty chyba też, bo mi np bardziej będzie przeszkadzał śnieg na chodniku niż samoloty... Może tak być? Szanuj wypowiedzi innych bo nikt nie będzie szanował Twoich wyrzutów frustracji...

Ukr

... A co z mojymy mandarynkami z Intermarche???

Rzeczywiście, nie podałem godziny, jechałem do pracy i pisałem list ze smartfona. Było to popołudniu ok godziny 15:00.
Dla porządku dodam, że chodnik za wiaduktem, od strony Poznania też nie był uprzątnięty (jest tam pas zieleni, więc nie należy to do mieszkańców posesji).

[img]http://img59.imageshack.us/img59/387/6vi7.jpg[/img]

Ciebie gościu trzeba zatrudnić w Komlubie jako szefa tych co odśnieżają skoroś taki skrupulatny!Chodniki lśniłyby czystością i ani grama śniegu!Już to widzę!

Ciekawe czy autor pretensji w swoim domu jest tak obowiązkowy i skrupulatny jak wymaga to od innych , bo z reguły jest odwrotnie pzdr

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie