Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Nieodśnieżony chodnik oraz sygnalizacja - list do redakcji

Do naszej redakcji napisał ponownie pan Paweł, który wyjaśnił, że nieodśnieżony chodnik na wiadukcie na ulicy Żabikowskiej był o godzinie 15.00, natomiast ponownie zwrócił uwagę na działanie sygnalizacji świetlnej znajdującej się przy skrzyżowaniu ulic Żabikowskiej i Powstańców Wielkopolskich.

Dodam że chodnik był nieodśnieżony 26.01.19, na Wiadukcie ul. Żabikowskiej jeszcze ok godz. 15-tej, naprawdę ciężko było przejść i radzę Pani Burmistrz zobaczyć ile tamtędy chodzi osób, zwłaszcza w sobotę na zakupy. Dalej po stronie Poznania, chodnik (oddzielony od posesji terenem zielonym) też był nieodśnieżony. Przy okazji dziękuję za odpowiedź kto jest za to odpowiedzialny, domyśliłem się jej z odpowiedzi Kom-Lub-u - pisze pan Paweł.

Sytuacja na przejściu się nie zmieniła, nadal trzeba czekać cały cykl zanim załączy się zielone światło na przejściu i trwa ono tak krótko, że osoby starsze i chore nie zdążą przejść przed jego zakończeniem. Skoro światło działa zgodnie z założeniami, to może należy zmienić te założenia, po to aby ułatwić życie mieszkańcom miasta którym się rządzi? Postaram się również zainteresować tą sprawą oprócz e-lubon.pl, także radnych i rade seniorów. Ucieczka autobusu z przystanku, kiedy nacisnęło się przycisk 3 minuty przed jego przyjazdem do skrzyżowania, co osobiście zdarzyło mi się kilkakrotnie, jest frustrujące - dodaje Czytelnik (pis.oryg.).

Izabella Chodorowska

fot.: 

Odpowiedzi

Jakim społeczeństwem zaczynamy być ? Wszystko nas denerwuje i wszystko nam przeszkadza.Szkoda,że nie ma wehikułu czasu co niektórych można by było przenieść w lata 80 dwudziestego wieku i poprosić aby spróbowali w tych czasach żyć.
Wieczne pretensje i kłopoty jakby ktoś się na tych biednych ludzi uwziął.

Bardzo miło wspominam lata osiemdziesiąte bo ludzie byli otwarci na drugiego człowieka,sąsiad odwiedzał sąsiada, jak jechało się pociągiem to obcy ludzie nawiązywali rozmowę, częstowali nawet jedzeniem i było ciekawie!Dzisiaj młodzież w pociągu lub autobusie obowiązkowo łeb w smartfona, słuchawki w uszach i ucieka w fałszywy świat wirtualny bo pewnie nie ma nic do powiedzenia! Mimo wszystko spotykam jeszcze czasami tych "normalnych" starszych już ludzi z lat osiemdziesiątych i póki co gorąco ICH pozdrawiam!

Poczułem się staro,
https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/05/cf/54665a214a248_o,size,933x0,q,70,h,18f837.jpg

StB

Browar? A nie gospodarstwo Balcerka?
pozdroofki

To raczej teren PACIUSZKIEWICZÓW. "Stary browar" to zupełnie bezmyślnie wypisałem jako tytuł. To była kiedyś karczma.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie