Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Czy w Luboniu powstaną lodowiska?

Ferie zimowe wolno dobiegają końca. Niestety, w tym roku podczas przerwy zimowej w szkole nie powstały w mieście sztuczne lodowiska. W ciągu ostatnich dni pojawiła się ujemna temperatura i mieszkańcy miasta zaczęli zadawać pytanie, kiedy i czy zostanie wylane sztuczne lodowisko na płycie asfaltowego boiska mieszczącego się przy ulicy Rzecznej. Prawie co roku powstawało tu lodowisko, które jest doskonałym, a zarazem bezpiecznym miejscem do zabawy. Sztuczne lodowiska mają między innymi na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas zabaw na lodzie. Miejmy nadzieję, iż warunki pogodowe będą sprzyjały i na wszystkich dostępnych terenach w mieście powstaną lodowiska. Dorośli, młodzież i dzieci z niecierpliwością czekają na miejsca, gdzie będą mogli bezpiecznie pojeździć na łyżwach na tafli lodowej.

Izabella Chodorowska

fot.: 

zdj. arch.

Odpowiedzi

a czy w Luboniu coś było orgaznizowane dla dzieci w ferie czy miasto lub ośrodek kultury jakieś zajęcia,warsztay???

Lodowisko będzie jak się zrobi ciepło /jak co roku /. W ferie było za zimno by coś dla dzieci zrobić.

Młodzi z pokolenia "brawo ja" do roboty!, wodę to chyba lać umiecie!

Czy

Czy w tym mieście trzeba podać każdemu wszystko na tacy? Zakasac rękawy i do roboty. Po drugie gdzie to lodowisko zrobić jak nie ma miejsca w Luboniu. W Poznaniu są sztuczne i za parę złotych można się wyszalec. Po trzecie gdzie przy takiej temp. Lać lodowisko kompletnie nie ma sensu szkoda pracy.

Proponuje zacząć samobsługę od siebie. Czekamy na wykaż działań.

Proponuje zacząć samobsługę od siebie. Czekamy na wykaż działań.

Gdzie zlokalizować lodowisko w Luboniu?Spójrz na załączone zdjęcie-dokładnie w tym samym miejscu co kiedyś co roku bywało kiedy ludziom się jeszcze chciało wziąść wąż i wylać wodę na powierzchnię ok.300m2!Teraz nieudaczniki 30-40 letnie to tylko zapatrzone w smartfony!

Akurat miejsc na lodowiska nie brakuje. Po drugie jak to sobie Panie Romanie Pan wyobraża, że wezmę wiaderko z wodą i pójdę wylać je na ulicę? W Poznaniu owszem i są, ale to wiąże się z dojazdem, a ten z kosztami- fakt może niewielkimi, ale zawsze. I ostatnie - patrząc na temperaturę za oknem to faktycznie przy - 5 bez sensu robić lodowisko według Pana?

Akurat Pani nie musi brać wiaderka, od tego są jeszcze mężczyźni np.szanowny małżonek!Zorganizowanie lodowiska dla milusińskich to zdecydowanie męska sprawa! czytaj tatusiów!No niemożliwe,żeby wszyscy jak jeden mąż byli zajęci czym innym!

Czyli rozumiem, że Pani mąż już zaczął działać w temacie?

Dziękować Burmistrz i RM. Wspaniale zawiadują Luboniem. W Luboniu poza dziurami nic nie będzie. Kiedyś było prywatne lodowisko na 11-go Listopada, ale miasto nie chciało partycypować w kosztach i po lodowisku. Piękne lodowisko jest w Tarnowie Podgórnym, ale to inna liga.

w Luboniu nie ma żadnych atrakcji dla dzieci,w ferie zero zajęć, w innych miastach o wielkości Lubonia są bezpłatne zajęcia plastyczne dla dzieci ,teatrzyki ,zniżki na basen itp

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Zatrudnię sprzątaczkę
 • Szukam pracy
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  płotek balkonowy
 • Sprzedam
  Lodówka z kostkarką side by side Samsung
 • Dam pracę
  Praca w markecie
 • Sprzedam
  sprzedam miejsce postojowe w hali garażowej Jana Pawła II Luboń
 • Sprzedam
  Sprzedam antenę satelitarną / sat.
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Luboń