Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Sercem za Owsiakiem

Dzisiaj w Luboniu odbyła się manifestacja "Murem za Owsiakiem". Kilkadziesiąt osób zebrało się wieczorem na Wzgórzu Papieskim, aby wyrazić swoje poparcie dla Jerzego Owsiaka i podziękować mu za to, iż postanowił pozostać prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całym kraju zostały zorganizowane podobne akcje. W stronę nieba poleciały czerwone balony, rozpalono duże serducho, a także zapalono "Światełko do nieba" wznosząc okrzyk "dziękujemy".

Wszystko zaczęło się od decyzji Owsiaka o jego rezygnacji z funkcji szefa WOŚP, którą ogłosił w poniedziałek, wstrząśnięty zamachem na życie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza przed "Światełkiem do nieba". Momentalnie w całym kraju odezwały się apele polityków, artystów, osób zaangażowanych w działalność charytatywną, a także zwykłych ludzi, by nie rezygnował z tej funkcji i nadal kierował orkiestrą. Twórca WOŚP nie pozostał głuchy na te wołania i wczoraj ogłosił swoją decyzję o pozostaniu na stanowisku prezesa.

Izabella Chodorowska

fot. Marta Dudziak - inicjatorka akcji

Odpowiedzi

Dziękujemy mieszkańca Lubonia za tak liczne przybycie za znicze balony zimne ognie.

To była piękna inicjatywa i spotkanie pokojowe, które dało poczucie wspólnoty mieszkańców i chęć dzielenia się dobrem.
Dziękuje Pani Marto za ten szlachetny pomysł.
Zawsze znajdą się przeciwnicy takich dobrych gestów, nie należy się nimi przejmować!
Uśmiechnięte twarze dzieci na zdjęciu mówią same za siebie!

Niezły cyrk

Wpis ukryty - niezgodny z regulaminem

Po co pisać takie pełne nienawiści i pogardy słowa? Słaba prowokacja.

Zero uwagi na prowokacje.Cieszmy się że myślących rozsądnie jest (tak myślę )jest więcej.

Wpis ukryty - niezgodny z regulaminem

moim zdaniem to nie są słowa nienawiści, tylko opinia człowieka, który użył kulturalnych słów. Każda opinia jest subiektywna Twoja, moja i jego. Jeśli zabronimy ludziom mówić to pamiętajmy, że nigdy nikomu nie uda się zabronić myśleć.

Chyba właśnie wielu tak lubi, że się za nich myśli, no i lubią też się dowartościowywać piątką do puszki demonstrując jakimi to są dobrymi ludźmi, ale zaproponować podniesienie składki zdrowotnej o 20gr. to powiedzą że to podnoszenie podatków i skandal, co z tego że przyniosłoby to więcej wpływów niż z WOŚP. W wielkiej orkiestrze nie chodzi o te kilka groszy które w skali całego budżetu NFZ zostaje zebrane, chodzi o to by ludziom połechtać ego, jest cała masa ludzi którzy naprawdę poświęcają życie innym ale jakoś nie drą się w telewizji i nie robią z siebie pozerów, a Ci co przeznaczają na te akcje pieniądze nie przyklejają sobie transparentów i nie chodzą z nimi po mieście z podtekstem "patrz jestem dziś dobrym czlowiekiem".

Generalnie to prawda, ale dostrzegam jeden pozytywny aspekt. Ta akcja uruchamia ludzi, którzy bez niej, sami z siebie, nigdy nic nie zrobiliby dla innych. To taka wg mnie lekcja pomagania. Takie sianie ziarenek charytayywnosci. Im więcej ludzi się tym zaraz tym lepiej, może staną się mniej obojętni na codzień.

W NFZ nie jest potrzebna empatia społeczeństwa tylko zmiany systemowe które pozwolą nie marnotrawić ogromnych ilości pieniędzy ze składek, cały czas słyszę że co drugi sprzęt w szpitalach ma serduszko WOŚP a jednocześnie ilość zebranych pieniędzy w skali budżetu NFZ to są promile promilów. Wniosek jest prosty, głupi powie że pomaga a mądry się zastanowi co jest nie tak z naszym systemem opieki zdrowotnej. WOŚP ma też inny wymiar, mianowicie psychologiczny, gdyby nie WOŚP i coroczne ogólnonarodowe zbieranie pieniędzy to okazało by się że doszło by do bardzo brzydkiego zjawiska, a mianowicie obywatele zaczęliby narzekać na szpitale, na przychodnie, na kolejki, a tak co? "No wiemy że jest źle więc nie wymagamy, co roku udajemy dobrych ludzi i się tym chwalimy a jak trzeba iść zrobić sobie badanie to idziemy prywatnie". Jak ktoś całe życie oglądał bajeczki to nie ma problemu, niech wrzuca do puszki i dopisuje do tego całą filozofię, jest to po prostu kojelna forma podatku nic więcej więc nie rozumiem skąd nagle ludzie się łąpią na taki entuzjazm. Już lepiej jakby zrobiono inną akcję o nazwie "wielka orkiestra nieodpisywania kosztów od podatku" :) , dziura budżetowa by szybko zniknęła przecież. Obawiam się że chętni się nie znajdą :)

Zgadzam sie w całosci.Ten kto naprawde pomaga nie potrzebuje poklasku !!! A juz ta akcja z odchodzeniem i powrotem Owsiaka to gorzej niz niesmaczne.

Wpis ukryty - niezgodny z regulaminem

Wiesz ilu swirów mijasz codziennie? Oni byli, są i będą. Mordowali także gdy nie było internetu, TV i telefonów. Za chorobę nikt nie odpowiada. Tych chorych psychicznie niebezpiecznych ludzi trzeba izolować i leczyć. I tyle.

Wpis ukryty - niezgodny z regulaminem

Tak, to prawda. Politycy dziennikarze celebryci to od nich zaczyna się kształtowanie opinii i postaw. Powinni świecić przykładem jeśli chcą by było inaczej.

Wpis ukryty - niezgodny z regulaminem

"Dziki kraj"

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Zatrudnię sprzątaczkę
 • Szukam pracy
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  płotek balkonowy
 • Sprzedam
  Lodówka z kostkarką side by side Samsung
 • Dam pracę
  Praca w markecie
 • Sprzedam
  sprzedam miejsce postojowe w hali garażowej Jana Pawła II Luboń
 • Sprzedam
  Sprzedam antenę satelitarną / sat.
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Luboń