Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Interwencje Straży Miejskiej w grudniu - zapowiedziane kontrole

Straż Miejska Miasta Luboń w ostatnim miesiącu 2018 roku wykonała w sumie 544 różnego rodzaju interwencji. 63 z nich dotyczyły potencjalnego przetwarzania w piecach do tego nieprzeznaczonych nieczystości stałych. W 4 przypadkach po udowodnieniu takiego wykroczenia strażnicy nałożyli grzywnę mandatową. Do ekspertyzy zostały ponadto wysłane dwie próbki popiołu. Pragnę przypomnieć, iż w pierwszym miesiącu 2019 roku rozpoczniemy systematycznie kontrole przydomowych kotłowni.

I tak w styczniu odbędą się one w trzech rejonach wytyczonych granicami ulic:
ul. Żabikowska, ul. Fabryczna, ul. Dworcowa, ul. Powstańców Wielkopolskich
ul. Jana III Sobieskiego, ul. Platanowa, ul. Dworcowa, ul. Podgórna
ul. Poniatowskiego, ul. Boczna, ul. Traugutta, ul. Przy Autostradzie

W lutym kontrole odbędą się w następujących rejonach wytyczonych granicami ulic:
ul. Żabikowska, ul. Dębiecka, ul. Armii Poznań, ul. Powstańców Wielkopolskich
ul. Dolna, ul. Armii Poznań, ul. Leśna
ul. 11 Listopada, ul. Szkolna, ul. Wojska Polskiego, ul. Żabikowska

Interwencji związanych z naruszeniem przepisów ruchu drogowego, głównie w zakresie postoju i zatrzymania odnotowaliśmy 50. W 6 przypadkach kierujący pojazdami mechanicznymi zostali ukarani mandatami karnymi. Z terenu Lubonia usunęliśmy 7 pojazdów mechanicznych, których stan techniczny wskazywał, iż są nieużywane. Siedemnaście interwencji związanych było z naruszeniem art.77 Kodeksu wykroczeń, to jest niezachowanie nakazanych i zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu psów. Na trzech właścicieli czworonogów zostały nałożone grzywny mandatowe. Jeden ranny ptak został przez nas z terenu miasta przewieziony do Uniwersytetu Przyrodniczego. Dwie osoby w stanie nietrzeźwości zagrażającym ich zdrowiu lub życiu, albo zdrowiu lub życiu osób trzecich zostały przez nas przewiezione do Izby Wytrzeźwień. W grudniu 2018 roku za nieprzestrzeganie zapisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi poprzez spożywanie alkoholu w miejscach publicznych ukaraliśmy 2 osoby. Strażnicy dbali również o porządek i bezpieczeństwo podczas inscenizacji związanej z obchodami 100 rocznicy Wybuchu powstania Wielkopolskiego. W dniu tym wystawiliśmy również poczet sztandarowy miasta.

Straż Miejska Miasta Luboń

fot.: 

Odpowiedzi

Tylko 4 grzywny i tylko 2 próbki popiołu na tyle interwencji ?! Próbek trzeba pobierać zdecydowanie więcej! Poza tym Straż Miejska powinna pamiętać, że nie wolno w tej chwili na terenie wojewodztwa Wlkp. palić MIAŁEM - za to też należy wystawiać mandaty.

Za ten wpis(idjotyczny) ip. powinien dostać mandat. Miałem nie,a jeśli ma sie piec miałowy to czym? SŁOMĄ.

Jak się ma piec miałoby to trzeba go jak najszybciej wymienić! PROSTE. A nie truć ludzi (i działać wbrew prawu, bo miału już spalić nie wolno). Polecam zapoznać się z obowiązującym prawem: http://wagrowiec.naszemiasto.pl/artykul/juz-w-maju-zakaz-palenia-mialem-weglem-brunatnym-w-zycie,4602804,art,t,id,tm.html

jesteś człowieku nie normalny zapraszam na ulicę leśną w luboniu

W ogóle proponuję wysłać zawiadomienia ozdobne do domów które będą kontrolowane żeby się właściciel przygotował.

Na Sienkiewicza jeden z mieszkańców ma chyba z 10 gruchotów i sterty śmieci przed i na posesji. Straż miejska przejeżdża tamtędy codziennie a mandatów nie ma. Gość musi mieć niezłe układy w Luboniu skoro jest bezkarny. Do tego byle jak parkujący klienci sklepu instalacyjnego. ile razy trzeba przechodzić ulicą bo zastawiają chodnik. Pewnie dlatego miasto nie położy chodnika jak drugiej części tej ulicy. Dostawczaki i tak rozjadą.

https://www.youtube.com/watch?v=Om2NuFg2fs8

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekunka
 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier