Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wiadomości z SP2

21 grudnia był to dzień wyjątkowy w naszej szkole. Oprócz tradycyjnych spotkań opłatkowych w klasach, składania sobie życzeń i dawania drobnych upominków, mieliśmy okazję do poważnych przemyśleń i zastanowienia się nad swoimi uczynkami. Wszystko za sprawą Jasełek przygotowanych przez panie Annę Otocką i Izabelę Cieślak. Grupa uczniów pod ich kierunkiem pokazała nam, że wcale nie jest tak łatwo dostać się do nieba i to, co nam wydaje się oczywiste, wcale takie nie jest. Gonitwa za dobrami doczesnymi, sława, pieniądze, tytuły i inne tego typu osiągnięcia są niczym w porównaniu z miłością i dobrocią, którą powinniśmy dawać innym każdego dnia. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że bramy nieba będą stały dla nas otworem. Występ uświetnił swoim śpiewem chór prowadzony przez p. Radosława Jastaka.

Wizyta w Sanktuarium Słoni w Tennessee
We wtorek 11.12. uczniowie klasy 5a oraz 5f wzięli udział w wyjątkowej wirtualnej wycieczce do Sanktuarium Słoni w Tennessee. To już drugie w tym roku spotkanie z cyklu "Skype in the Classroom". Podczas wizyty pracownik Sanktuarium, Todd, opowiadał o życiu słoni w ich naturalnym środowisku oraz w niewoli. Mimo, że spotkanie tłumaczone było na język polski, niektórzy uczniowie podejmowali próbę komunikacji w języku angielskim, wykazując się ogromną odwagą i dając popis swoich umiejętności.
Sanktuarium jest niezwykłym miejscem, w którym słonie przebywają przechodząc na emeryturę po ciężkiej pracy w cyrku lub pobycie w Zoo. Najstarsza z podopiecznych Sanktuarium, Shirley, będzie obchodzić w tym roku swoje 70 urodziny! Czy wiedzieliście, że słonie to bardzo towarzyskie zwierzęta? A głową rodziny jest zawsze jedna z najstarszych samic w stadzie? Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na stronę Sanktualrium oraz do obserwacji słoni na żywo poprzezkamerkę.

Akcja charytatywna dla Kresowian
Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Poznaniu  kolejny już rok, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, zorganizowało akcję zbiórki darów (artykuły spożywcze, drogeryjne i szkolne oraz datki pieniężne) dla Kresowian. Zbiórka pod hasłem „Serce dla Lwowa”, została zorganizowana 28 listopada w godzinach od 8.00 do 11.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Żabikowskiej pod opieką p. Moniaki Pawlak. Zebrano ogromną ilość darów, za co serdecznie dziękujemy Uczniom i ich Rodzicom 
Świąteczne upominki dotarły już do Kresowian. Choć są tylko skromnym materialnym wsparciem, które jest dla nich ważne, są jednocześnie świadectwem naszej pamięci o nich, a to  jest najważniejsze.
Dziękujemy

Code & Share. Technologie przyszłości  
Celem inicjatywy tegorocznej edycji było ustanowienie rekordu Guinnessa w jak największej liczbie uczniów uczestniczących w tym samym czasie w lekcji o tematyce technologii przyszłości.  W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości więc uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych na terenie Polski i Litwy. Zaplanowana lekcja odbyła się w 102 szkołach, w tym 30 z Litwy. Z naszej szkoły udział w lekcji wzięło 34 uczniów. Podczas zajęć poruszano zagadnienia związane z  nowoczesnymi technologiami, takimi jak Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja, robotyka, czy rozwiązania dla inteligentnych miast. Zgodnie w wymogami konkursowymi w pomieszczeniu, w którym odbyła się lekcja w ramach akcji, musiały znajdować się następujące osoby:
Instruktor (nauczyciel, przeprowadzający akcję - Joanna Kordzińska),Steward(opiekun - Barbara Warot), dwóch Timekeeper’ów (nauczyciele wychowania fizycznego - Maria Budzyńska oraz Karolina Tomkowiak sygnalizujący początek oraz koniec akcji oraz odmierzających czas trwania lekcji); Witnesses (dwóch niezależnych Sędziów, którymi zgodzili się zostać - Pani Aleksandra Siejak, przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pani Bogumiła Stochaj,  przedstawiciel Jednostki Samorządowej) oraz Fotograf i Kamerzysta (Video Maker - Maria Szczepańska i Violetta Langner). Przebieg wydarzeń w pomieszczeniu, w którym odbędzie się lekcja w ramach akcji należało rejestrować za pomocą dwóch kamer.
Uczniowie biorący udział w zajęciach oraz pozostali uczestnicy pojawili się na miejscu ponad godzinę przed rozpoczęciem zajęć. Rozstawiono i wypróbowano kamery i aparaty fotograficzne, nauczyciel koordynujący akcją udzielał ostatnich wskazówek. Każdy otrzymał koszulkę z odpowiednim napisem. Sprawdzono sprzęt i wyposażenie sali.Kolejnym etapem przygotowań było rozdanie uczestnikom pasków oraz wylosowanie miejsc. Zrobiono też zdjęcie grupowe uczestników. Na kilka minut przed godziną “zero” wszyscy podekscytowani zajęli wyznaczone im miejsca. Na znak Timekeeper`ów lekcja się rozpoczęła.
Zajęcia były bardzo ciekawe zarówno dla uczniów, jak i wszystkich dorosłych obecnych na sali. Dzieci chętnie podejmowały działanie, włączały się w tok lekcji. Obecne cały czas włączone kamery nie stanowiły dla nich bariery. Lekcja była żywa, widać było zainteresowanie uczniów tematem i ich dużą wiedzę. Wszystkie przemyślenia i wnioski były trafne i jasno sformułowane. Okazało się, że na temat technologii można by w tym gronie dyskutować znacznie dłużej - bardzo często uczniowie dodawali od siebie ciekawa spostrzeżenia, wykazywali się wiedzą ogólną, z różnych dziedzin.
Niestety, 45 minut to bardzo mało czasu na to, by dokładniej zgłębić temat. Timekeeperzy ogłosili koniec zajęć dokładnie po upływie wyznaczonego czasu. Pozostało już tylko dopełnić końcowych formalności związanych z uzupełnianiem dokumentacji i przekazaniem jej upoważnionej osobie. Lekcja była udana, wszyscy opuścili salę z poczuciem wielkiej satysfakcji. Oczywiście pamiątkowym zdjęciom nie było końca. Większość uczestników dumnie nosiła koszulkę do końca dnia w szkole.
Akcji patronowała telewizja ogólnopolska i prowadzona była relacja na żywo, w programie "Pytanie na Śniadanie" (TVP)
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/40370397/bijemy-rekord-najwieksza-lekcja-technologii

Joanna Kordzińska
Violetta Langner

fot.: 

Odpowiedzi

dlaczego nikt nie pisze o strajku w SP2 co z dziećmi??

Pod artykułem "Belferska grypa" toczy się dyskusja o odwołanych zajęciach w Zespole Szkół i w SP2

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekunka
 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier