Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Nowy odcinek trasy S5 oddany do użytku!

Ostatnia niedziela minionego roku zapisała się w regionie wielkimi zgłoskami. Fakt ten, zawdzięczamy oddaniu do użytku mieszkańców długo wyczekiwanego fragmentu drogi ekspresowej S5 dzięki której, znacznie szybciej przemierzymy trasę z Poznania do Wrocławia. Obecnie, ze względu na pomyślne przeprowadzenie prac drogowych, podróż z miesiąca na miesiąc, jest nie tylko szybsza, ale również bezpieczniejsza. Nie tak dawno, bo dokładnie rok temu w grudniu, trasa na terenie dolnośląskiego odcinka S5 została oddana w ręce (a dokładniej koła pojazdów) kierowców. Na przestrzeni 2018 roku, podjęto działania, które zaowocowały stworzeniem kolejnych fragmentów drogi ekspresowej. Dzięki nim trasa od Wrocławia do Leszna, a konkretniej węzła Radomicko, przebiega komfortowo i nie zmusza podróżujących do ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu jej użytkowania.

Informacja o oddaniu do użytku kolejnego odcinka trasy drogi ekspresowej S5 powinna zwrócić uwagę naszych czytelników ze względu na fakt, że opisywana trasa to ponad 16 kilometrowy odcinek pomiędzy węzłem Poznań Zachód, a węzłem Mosina.

Podróżujący mieszkańcy, którzy bardzo często obierają swój azymut w kierunku Poznania, mogą od 30 grudnia cieszyć się znacznie wyższym komfortem jazdy. Co prawda, z końcem minionego roku, otwarto wyłącznie jedną z dwóch jezdni, niemniej jednak, jakość nawierzchni rekompensuje obecną sytuację. Przedsiębiorstwo odpowiedzialne za wykonanie drogi ekspresowej S5 zapowiedziało, że na przestrzeni najbliższych tygodni, o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą, odcinek na trasie Poznań – Mosina, zostanie otwarty w całości.

Aktualnie, do połączenia drogą ekspresową S5, dwóch potężnych aglomeracji miejskich, jakimi są Wrocław i Poznań brakuje tylko 34 kilometrów trasy. Kierowcy, oczekują oddania do użytku odcinków na trasach: Mosina (Wronczyn) – Kościan oraz Kościan – Radomicko. Wszystko zależy od poziomu zaangażowania firm odpowiedzialnych za budowę dróg. Warto zaznaczyć, że za trasę Mosina – Kościan, odpowiedzialna pozostaje firma Budimex S.A.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, szacuje, że prace nad drogą ekspresową S5 na trasie Wrocław – Poznań, powinny zakończyć się na przełomie trzeciego/czwartego kwartału 2019 roku.

źródło: Gazeta Mosińsko-Puszczykowska

Odpowiedzi

Oznakowanie wjazdu S5 od strony A2 jest tak zrobione, że jak ktoś nie wie, że droga została otwarta, to na pewno na nią nie wjedzie.

Bo oznakowanie pisali GENIUSZE Z ZABIURKA.
Żaden nie ruszy 4 liter żeby się przejechać i w PRAKTYCZNY sposób oznakowac drogę z 2 kierunkow

Niestety kierowcy jadący DK32 w kierunku Grodzisk, Wolsztyn, Zielona Góra - dalej jadą po staremu, bo mimo faktu, że trasa jest, to zjazdy nie zostały wybudowane...

Dojechać o węzła Mosina i tam kierować się na Wronczyn, Modrze, Granowo

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekunka
 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier