Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Oświadczenie kandydatki na burmistrza Moniki Nawrot

W związku z artykułami, jakie pojawiły się w Wieściach Lubońskich i ulotce Forum Wyborcy, sponsorowanymi przez KWW Forum Obywatelskie Luboń, pani Monika Nawrot przygotowała oświadczenie, które zostało przesłane do naszej redakcji. 

 

Luboń, 18 października 2018 r.


OŚWIADCZENIE


Szanowni Mieszkańcy!
Zostaliście celowo wprowadzeni w błąd.
Publikacje mające na celu oczernienie mnie, zlecone przez KWW Forum Obywatelskie Luboń są nieprawdziwe i krzywdzące.
Pomówienia sugerujące, że miałam związek z problemami, jakie występowały w trakcie realizacji inwestycji, które pojawiły się w sponsorowanych przez KWW Forum Obywatelskie Luboń artykułach w „Wieściach Lubońskich” oraz w ulotce „Forum Wyborcy” są po prostu częścią nieczystej kampanii wyborczej.
Inwestycje, o których mowa to: budowa obwodnicy Poznańska – Polna – Kręta oraz remont i przebudowa ulic Traugutta i Cmentarnej.
Realizacja obu inwestycji była rozpoczęta przed moim zatrudnieniem w Wydziale Inwestycji.
Dołączyłam do zespołu obejmując funkcję kierownika Wydziału Inwestycji, wówczas projekty budowlane był już zatwierdzone.
Oznacza to, że nie miałam wpływu na część projektową tych realizacji, a pracę rozpoczęłam z wcześniej przygotowaną dokumentacją i zleconymi na jej podstawie robotami budowlanymi.
Do moich zadań należała koordynacja prac przy realizacji i rozwiązywanie problemów, które pojawiały się przy tych projektach.
Wszystkie problemy (a było ich bardzo dużo) i przedłużające się prace wynikały z błędów projektowych, wykonawczych i nadzoru moich poprzedników.
Działania, które były po mojej stronie, zostały wykonane z należytą starannością i zaangażowaniem, a Miasto otrzymało pełne dofinansowania. Dzięki moim staraniom udało się również uniknąć ogromnych kar finansowych, które groziły Miastu z Powiatowego Nadzoru Budowlanego.
Przejmując nadzór nad Wydziałem Inwestycji dołożyłam wszelkich starań, żeby każdy z problemów, na których rozwiązanie miałam jakikolwiek wpływ był wyjaśniony jak najszybciej i jak najkorzystniej dla Miasta i Mieszkańców. W trakcie i po zakończonych inwestycjach przeprowadzonych było wiele kontroli i wszystkie zostały pozytywnie zakończone.
Po szczegółowe wyjaśnienia zapraszam Państwa na stronę http://mieszkancy-lubonia.blogspot.com oraz na Facebooku KWW Koalicja Mieszkańców Lubonia.
Oświadczam z pełnym przekonaniem, że nie miały miejsce żadne zaniedbania w mojej pracy, a wszelkie problemy, które pojawiły się w trakcie realizacji obu inwestycji były niezależne ode mnie.
Ze względu na powyższe informacje uważam, że celowo wprowadzono Państwa w błąd, sugerując że problemy, które opisywały wówczas „Wieści Lubońskie” wynikały z moich działań. To krzywdząca manipulacja.
Czy te oszczerstwa mają na celu odwrócenie uwagi od obecnego sposobu realizacji inwestycji i zarządzania Miastem?
Przyjrzyjcie się Państwo obecnym nagłówkom w „Wieściach Lubońskich” i oceńcie sami.
3/2018 - „Mizernie na Mizerki”, „Zniszczony system drenarski”, „Martwa Inwestycja”,
6/2018 – „Nieprzyjazny”, „Kiedy runie”, „Pył na Wiejskiej” ,
8/2018 – „Szkoda bez kary”, „Zawrotne tempo”, „Mulenie wyjściem awaryjnym”, „Tak się nie robi”,
9/2018 – „Drogowy skandal”, „Jak cię widzą”, „Problemy ul. Juranda”, „Woda w tunelu”, „Przedwyborcza kosmetyka”, „Nieczynny do odwołania”, „Biała plama”
10/2018 – „Dziwna inwestycja”, „Spalona inwestycja”, „Wiaty w NCL”, „Nie doczekały się”
I można tak bez końca…
Drodzy Mieszkańcy, wybory już w najbliższą niedzielę, 21 października.
Dziękuję za każdy głos.

Z poważaniem
Monika Nawrot – kandydatka na Burmistrza Miasta Luboń
Materiał przygotowany przez KWW Koalicja Mieszkańców Lubonia

Odpowiedzi

Brawo Pani Moniko!
Ma Pani mój głos.

Na debacie odniosłem to samo wrażenia. Jak coś złego to ja tego nie robiłam, ale jak sukces to mój.

Trochę to tak jest z tą Panią, w sumie wychodzi ze gdy Pani Nawrot była kierownikiem to nie było inwestycji, dzięki temu wszystko działało prawidłowo?

Jak Pani Nawrot da jeszcze jedno oświadczenie to chyba jej wynik wyborczy nie przekroczy ilości procentów w piwie bezalkoholowym.

Miała Pani całą debatę, na przedstawienie swoich racji. Nie zrobiła Pani tego tylko na sam koniec kampanii wrzuca jakieś oświadczenie, które jak zwykle jest wielkim ogólnikiem.

Rozumiem teraz, że mieszkańcy muszą sobie sami szukać o czym były te artykuły - bo naprawdę nagłówek np. "Nieprzyjazny" bardzo wiele mówi. Jak w tej chwili charakteryzuje się takim "profesjonalizmem" to wole sobie nie wyobrażać jakim byłaby Pani burmistrzem. "Oświadczenie z pełnym przekonaniem" z ust takiej osoby raczej nie ma żadnego pokrycia.

Oczywiście Pani Nawrot już nie rozszerzy swojego oświadczenia oraz nie wyjaśni bo na tym właśnie polega jej kampania w ostatnich dniach. Zresztą mieszkańcy już się przyzwyczaili do braku odpowiedzi. Odpowiedzieli mi Państwo tylko raz jak wypunktowałem Wasz program, później była olewka. Jaki program taka kampania. Na szczęście wyszło to przed wyborami.

...

Skoro się Pan tak angażuje to może Pan sobie wygooglać każdy z tych problemów. Bije Pan pianę i pisze wspomnianymi ogólnikami. Warto wczytać się w treść chyba że jest się zwykłym trolem na usługach innych kandydatów... Powodzenia bo mieszkańcy nie są baranami

Uprzejmie Pana informuję, że jeśli kandydat chce się siebie sprzedać to powinien dać pełną informacje a nie powiedzieć "wygoogluj sobie", może jeszcze mam sobie pójść po ulotkę, a najlepiej jakbym sobie ją sam wydrukował. Chyba Pan nie czytał mojej wypowiedzi, bo nigdzie nie piszę ogólnikami, a jedynie zadaje szczegółowe pytania.
Podejrzewam iż nie zna Pan definicji słowa trol, ponieważ moje wypowiedzi nie posiadają takich cech.

Jeśli kojarzy Pan moje wypowiedzi przy innych artykułach, nigdy nie wypowiadałem się entuzjastycznie o innych kandydatach, wręcz ich krytykowałem. Także na tej kampanii dużo nie zarobię :(

Pani Moniko w swoim liście który znalazłem w skrzynce napisała Pani cytuję:

"W 2010 r objęłam funkcję kierownika Wydziału Inwestycji którą pełniłam przez 3 lata i w tym czasie realizowałam wiele inwestycji, wśród nich:

ok. 3,5 km obwodnicy Poznańska-Polna-Kręta"

Teraz czytam że nie realizowała Pani tego w całości, projekt już był, Pani coś tam jedynie kończyła, poprawiała.

No to kiedy mówi pani prawdę?

W liście, w którym przypisuje Pani sobie cudze zasługi, czy teraz kiedy okazuje się że jednak na tych inwestycjach były nieprawidłowości???

Jestem oburzony! Taki ma być burmistrz?

Szanowni Państwo. Tak czytając wasze komentarze, zastanawiam się czy wśród Was są tylko krzykacze czy też osoby, które chciały by aby Luboń spotkało coś dobrego. Bardzo często przeglądam sobie stronę internetową Miasta Luboń ( i nie tylko, można się tam dużo dowiedzieć) i polecam wszystkim ciekawym tylko jedną pozycję co da Państwu pełny obraz działalności urzędu. Należy wejść w BIP (Biuletyn Informacji Publicznej) następnie klikamy na Rejestry i pod pozycją nr 5 mamy ciekawą zakładkę Rejestry umów. Sprawdziłem tylko rok 2018. Pracownicy urzędu w okresie poza godzinami pracy zarobili niebotyczne pieniądz i tak: Pan Krzysztof Knopczyński w okresie od stycznia do września - 35.000 zł, Pani Magdalena Domek - 14.000 zł, Pani Małgorzata Kasprzak - 37.000 zł innych nie liczyłem a jest wiele nazwisk pracowników urzędu. Poza tym pracownicy otrzymywali swoją pensję, która średnio była porównywalna lub mniejsza. Nie słyszałem aby ktoś z radnych zapytał władze miasta za co te pieniądze. Czy to już Prokurator czy NIK czy RIO? Panowie Radni - gdzie jesteście, co robiliście przez te cztery lata. Lamentujecie, że budżet za mały, że na nic nie starcza. Marnujecie nasze pieniądze. Informacje, które podałem są ogólnodostępne a radni o tym nie wiedzą? W umowach są także podane stawki godzinowe dla innych pracowników urzędu za roznoszenie upomnień oraz podatków. Stawka 22,00 zł za godzinę. Wśród roznosicieli nie zauważyłem ww. nazwisk.

Urzędnicy zlecają sobie sami prace, bo mają najtańszą ofertę. Ten stary mechanizm działa do pierwszej kontroli z zewnątrz. Miasto jeszcze na tym zarobi, zobaczysz ;-)

Cisza wyborcza

To Pani prowadzila caly czas czarna kampanie i manipulowała ludzmi. Te czarne billboardy oczerniające Machalska to niby co to bylo? A ulotka do skrzynek gdzie przedrukowała Pani urzędową kartę do głosowania z zaznaczonym swoim nazwiskiem to niby co jest? Jeszcze sugeruje pani ze tylko taki głos bedzie ważny! Manipulacja taka ze sie do sądu nadaje! Wyszło teraz jaka Pani zdolna inwestycje prowadzone przez Panią to byl bubel wieści lubońskie już dawno o tym pisały. Dobrze że zostalo to teraz przypomniane! Wstyd!

Ja też otrzymałem tę ulotkę do skrzynki. Podszywanie się pod informator urzędowy i sugerowanie że inny głos niż oddany na p.Nawrot to zagranie poniżej Pasa! To rzeczywiście powinno być zgłoszone do sądu i ukarane.

Może ktoś wrzucić zdjęcie tej ulotki. Niestety nie widziałem tego.

Chyba nie ma tutaj takiej możliwości.

Można wrzucić na inny serwer i wrzucić tutaj linka. Niektórzy czasem tak robią.

Mam. Komu wysłać?

Pani Moniko jesteśmy z Panią. Niestety konkurencja z Forum stosuje wszelkie sposoby, aby Panią przedstawić w złym świetle. Po rozmowach z mieszkańcami Lubonia myślę, że może Pani liczyć na dobry wynik.
Tak jak już ktoś napisał na e-lubon - chcemy zmian, bo "burmistrzowanie" Forum to: kredyty, obietnice, promowanie siebie, etaty dla swoich, chwalenie się wszędzie.
Trzymamy kciuki i idziemy głosować!!!
Mieszkaniec + mieszkańcy.

Ciekawe czy ten post napisał ten sam Nawrot który na debacie zadawał pytania kandydatce Nawrot? Przestańcie już manipulanci! Wasz dobry wynik pokazała dzisiaj sonda na luboni 73 do 16 dla Machalskiej!

Takie sondaże są z natury rzeczy niereprezentatywne, gdyż mamy tutaj tzw. dobór celowy. Musielibyśmy wylosować ze zbioru wszystkich mieszkańców ok 500-800 osób żeby taka sonda była jakkolwiek reprezentatywna. Rzeczywistość pokażą wybory i wierzę, że po raz pierwszy uda się w Luboniu coś zmienić. Niezadowolonych osób z obecnej władzy jest mnóstwo, wielu znajomych, sąsiadów znam osobiście. W grupie siła, czas na zmiany!

Sama Pani zaczęła tę czarną kampanię to teraz nie ma się co dziwić że inni odpowiedzieli. Tyle że Pani stosuje ogólniki i manipulacje a tutaj w odpowiedzi mamy konkretne archiwalne artykuły dotyczące Pani dokonań. No chyba że nie prowadziła Pani jednak tych inwestycji, trzeba było się więc zastanowić zanim się tym pani pochwaliła!

Szkoda gadać i dyskutować wychodzi na to ze Pani Nawrot w jakiejkolwiek inwestycji nie uczestniczyła a pisze, że jest doświadczonym samorządowcem i opisuje ile to inwestycji prowadziła to w końcu prowadziła je czy nie?

Jak trzeba sie było inwestycjami pochwalic na ulotkach to prowadziła ale jak zostal przypomniany wokół nich smrodek to już jednak nie prowadziła. Kombinatorka jedna! Ludzie zastanówcie sie dobrze w niedzielę czy chcecie mieć takiego burmistrza!

Machalska - NIE, Bodler - NIE, Nawrot - NIE.

3xNIE - nie idę na wybory! Nie jestem ciemnym ludem.

I źle robisz że nie idziesz na wybory !!!!!

Co mi da pójście? Ano to, że kombinatorzy i zawodowi koryciarze będą mogli powiedzieć: tylu a tylu na nas głosowało, jesteśmy wybrańcami. Ja na takich nie będę głosować. Nie cierpię kłamczuchy Machalskiej, wnerwia mnie populista Bodler i odrzuca krętaczka Nawrot.

Ale wybory samorządowe to nie tylko głos oddany na burmistrza.

Zgadza się isabell. Odcierpię kilku rozsądnych ludzi kandydujących na radnych. Co do Twojej kandydatury do sejmiku wojewódzkiego jestem nadal na NIE, ale masz u mnie szacunek.

Ja tam nie startuję :)

No dobra... Do rady powiatu. Sorry, albo dziennikarstwo (takie sobie), albo politykierstwo.

co wypowiedz to Huangho obraża ludzi wszystko jedno na jaki temat się wypowiada, czy dym czy kandydaci... szkoda słów

"Obrażam ludzi..." aha,.. Jak tam Isabell wynik wyborczy?

"Obrażam ludzi..." aha,..Oj panie emeryt do czytania nie przymuszam. Jak tam Isabell wynik wyborczy do Rady Powiatu?

Informacja jest już na stronie

bo Pan z Swarzedza za mało obiecywał, bo tylko jeden basen. powinny być w Zabikowie w Lasku i w Luboniu. Pani Nawrot prawdopodobnie odbudowano dreny na Fabrycznej, gdyby wcześniej dopilnowaka firma która przy budowli nawierzchni zniszczyła stare dreny nie bylo by problemów. Pani Machalska nie miała z kim przegrać. Gratulacje Pani Burmistrzowi

Projektowanie inwestycji, a jej realizacja to dwie różne rzeczy. Nadzorując inwestycje według planów nie ma się wpływu na projekt - bo od tego jest projektant, a nie nadzorca. Trzeba czytać ze zrozumieniem.

widze duży wysyp troli od Pani Machalskiej . wstyd

;)

Już w niedziele miasto zmieni się na lepsze. Portal https://www.portalsamorzadowy.pl prowadzi sondaż popularności kandydatów na burmistrzów miast.

Wyniki sondażu wskazują, iż wygra Monika Nawrot.

Znaczy to, że większość mieszkańców ma dość propagandy sukcesu "uczciwej" MM.
Nie zmarnujmy tej szansy a będziemy mieli burmistrza, który potrafi działać a nie tylko promować się.
Cały Luboń skorzysta na tej zmianie.

https://www.portalsamorzadowy.pl/wybory-2018/kandydat/monika-nawrot,80552,4.html
https://www.portalsamorzadowy.pl/wybory-2018/kandydat/malgorzata-machalska,1082,4.html

Cisza wyborcza
Cisza wyborcza
Cisza wyborcza

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Rekrutacja
 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka
 • Inne
  Znaleziony York
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)