Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kandydatka do Rady Powiatu Poznańskiego spotkała się z wyborcami

4 października br. Izabella Chodorowska, która kandyduje do Rady Powiatu Poznańskiego spotkała się z wyborcami w Luboniu. Głównym problemem jaki był poruszany na spotkaniu były drogi powiatowe, których w Luboniu po prostu nie ma. Zwracano uwagę, że radnym powiatowym, którzy zasiadają w radzie od wielu lat nic w tej kwestii nie udało się zdziałać. Sugerowano również, że w Luboniu powinna powstać filia Wydziału Komunikacji oraz Wydziału Administracji Architektoniczno-Budowlanej, aby móc bez problemu zarejestrować samochód czy też zgłosić rozbudowę domu. Poruszono także kwestię smogu z jakim boryka się miasto. Wspominano również o budowie ścieżek rowerowych i miejsc rekreacyjnych.

Jeśli mamy przekonanie o słuszności naszych działań, jesteśmy osobami, które angażują się w to co robią, potrafimy słuchać mieszkańców i wierzymy, że poprzez swoją aktywność możemy przyczynić się do poprawy życia w swoim mieście czy powiecie to warto kandydować. Wiem, że jest to wielkie wyzwanie, ale jaka jest satysfakcja, gdy właśnie dzięki naszemu działaniu widać jak zmienia się coś na lepsze. Wprawdzie potrzeba przy tym dużo zapału i uporu, gdyż zmiany nigdy nie przychodzą łatwo, ale przecież nie ma rzeczy niemożliwych. A jeśli nikt nie będzie nawet próbował niczego zmienić to ciągle będziemy stali w miejscu i tracili kolejne lata. Ja podniosłam rękawicę i będę walczyła - powiedziała na spotkaniu Izabella Chodorowska.

Wśród wyborców nie zabrakło również najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

seb

Odpowiedzi

Kto to "seb" ?

Mam nadzieję, że sam odpowie.

Rzeka Warta posiada potencjał drogi wodnej zupełnie nie zauważany wśród różnej maści kandydatów na Burmistrza czy Radnego.A przecież po wojnie pływały nią barki z węglem, nawozami, zbożem,Zakłady Chemiczne do dzisiaj posiadają port rzeczny!W Luboniu istniał klub kajakowy z wypożyczalnią.Pływały statki wycieczkowe, mimo że było biednie pływały motorówki i kajaki z silnikami doczepnymi!Pływał nawet parostatek Janek Krasicki! I co można było?Możnaby z gmin leżących nad Wartą transportować barkami kontenery ze śmieciami do nowej spalarni w Koziegłowach.Mogłyby kursować taksówki wodne mające w nosie korki drogowe itp. Ale może i lepiej że mamy chociaż tam względny spokój nad zarastającą krzakami i drzewami rzeką.A więc Chwała Radnym i Burmistrzom -zajmujcie sie nadal głupotami.

Znam Izę od wielu lat, lubię wspierać redakcję posiadanymi informacjami i zostałem poproszony o zrelacjonowanie spotkania. Jeśli pomogłem, to się cieszę - takie nasze demokratyczne prawo wspierania tych kandydatów, na których chce się oddać swój głos.

Brawo, za otwartość , chyba jedyny kandydat do powiatu, który organizuje spotkanie z wyborcami.

Obecny zarząd powiatu miał Luboń w nosie. Jedna droga powiatowa w Luboniu to skandal. W gminie Dopiewo gdzie mieszka Wicestarosta Łubiński nawet w najmniejszej wiosze mają powiatówkę. Proponuję przesunięcie członków obecnego zarządu do PZPN. Po odejściu Zdzisława Kręciny jest tam dla nich sporo miejsca. Mają wysokie kwalifikacje jeśli chodzi o wszelkie ustawki. W pionie ustalającym wyniki meczów piłkarskich będą na swoim miejscu.

https://www.google.com/search?q=zdzis%C5%82aw+kr%C4%99cina&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwixuayq0_TdAhWCJsAKHXwuAXcQ_AUIDigB&biw=1280&bih=699

A gdzie się znajduje ta jedna droga powiatowa w Luboniu? Z tego co wiem to nie mamy ŻADNEJ drogi powiatowej. https://zdp.poznan.pl/siec-drog-powiatowych/

Zmiana kategorii drogi teoretycznie możliwa,ale praktycznie z niewielkimi szansami powodzenia. Podczas tworzenia powiatów popełniono wielki błąd przy kategoryzacji dróg, bowiem drogami powiatowymi stały się wszystkie drogi, które na 31 grudnia 1998 roku miały kategorię drogi krajowej lub wojewódzkiej a po reformie nie zostały drogami krajowymi lub wojewódzkimi. Podczas prac nad reformą, nie analizowano dotychczasowego charakteru dróg gminnych ani przekazywanych powiatom. Słowem,nie wzięto pod uwagę definicji poszczególnych kategorii dróg określonych ustawą o drogach publicznych, w szczególności drogi powiatowej. Mści się to do dziś, nikt nie chce przejmować dobrowolnie dróg, bo to ogromne koszty. A droga powiatowa to droga łącząca siedzibę powiatu z siedzibą gminy i siedzib gmin między sobą. Porobiło się tak, że w niektórych miastach dróg powiatowych jest mnóstwo a w niektórych jak w Luboniu wcale. Bo nie było krajowych lub wojewódzkich co nie załapały się do nowych wykazów.
Nie podzielam konieczności tworzenia filii wydziału komunikacji i AiB. Koszty tworzenia wysokie, a do starostwa blisko.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie
 • Dam pracę
  Praca- wypełnianie ankiet
 • Dam pracę
  Sprzedawca w butiku Kazar Factory Poznań