Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zadaj pytanie kandydatom na stanowisko burmistrza [odpowiedź kandydatów]

Szanowni Państwo już za niespełna miesiąc będziemy wybierali osobę, która przez najbliższe 5 lat pokieruje rozwojem Lubonia, dlatego też zapraszamy kandydatów startujących na fotel burmistrza  w wyborach samorządowych 2018 do dyskusji na naszym portalu. Wyborco, zadaj pytanie kandydatom - Małgorzacie Machalskiej KWW Forum Obywatelskie Luboń, Monice Nawrot KWW Koalicja Mieszkańców Lubonia oraz Robertowi Ostafińskiemu-Bodler KWW Robert Ostafiński-Bodler, a my je im przekażemy i opublikujemy odpowiedzi. Wyborców natomiast zapraszamy do kulturalnego komentowania i rzeczowej dyskusji. 

Izabella Chodorowska

Pojawiły się pierwsze pytania do kandydatów, które oczywiście zostały im przekazane. W chwili obecnej otrzymaliśmy odpowiedź od jednego z kandydatów pana Roberta Ostafińskiego-Bodler. 

Mam kilka pytań do KWW Robert Ostafiński-Bodler, z którym nie sposób się w jakikolwiek sposób skomunikować...
1. Gdzie można znaleźć informacje o kandydatach do rady miasta?
2. Czy komitet posiada oficjalną stronę www?
3. Na Facebook-u istnieje profil (https://www.facebook.com/KWW-Roberta-Ostafi%C5%84skiego-Bodlera-472913216529850/),
który wygląda na oficjalny. Niestety za jego pośrednictwem nie można w żaden sposób uzyskać odpowiedzi. Brak jakiejkolwiek
reakcji na komentarza i wiadomości. Czy jest to oficjalny profil KWW Robert Ostafiński-Bodler?
4. Jak Pan chce dokonać synchronizacji planu lekcji z rozkładem autobusów? Od kilku lat nie mamy za dużego wpływu na rozkład
jazdy… (dotyczy punktu programu wyborczego zamieszczonego na Facebook-u)
5. Chce Pan wybudować basen ze środków miasta Lubonia? Czy ma Pan kosztorys takiej inwestycji? Czy miasto stać na utrzymanie takiego obiektu? (dotyczy punktu programu wyborczego zamieszczonego na Facebook-u)
6. Dużo Pan mówi o środkach UE, jak chce Pan jednak finansować wymagany wkład własny? (dotyczy punktu programu wyborczego
zamieszczonego na Facebook-u) - pytał Czytelnik.

Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy.

Sz.P. Redaktor

Tak jak już pisałem nie będę odpowiadał na anonimowe posty.
Zapraszam do otwartej dyskusji na temat istotnych dla mieszkańców  problemów Lubonia.
Jeśli czytelnik jest rzeczywiście zainteresowany sprawami Lubonia, szczegółowe informacje zawarłem w odpowiedziach dla czytelników  na łamach portalu e-luboń i w Wieściach Lubońskich.

pozdrawiam

R.Ostafiński-Bodler 

Nasz czytelnik postanowił ujawnić swoje dane osobowe i poprosił o ponowne wysłanie zapytania do kandydata. 

Nazywam się Rafał Konieczny, nie jest to tajemnica, gdyż z mojego konta zadawałem pytania na facebook-u.
A dla osob, które podejrzewają mnie o bycie "urzędasem", nie pracuje, nie pracowałem i nie zamierzam pracować ani w urzędzie miasta ani w żadnej jednostce podległemu urzędowi. Co więcej nikt z mojej rodziny ani bliskich nie pracuje w UM.
Prosiłbym o ponowne przesłanie pytań do Pana kandydata i dodanie kolejnego pytania: 7. Dlaczego niezgodnie z prawem publikuje zdjęcia (co więcej wykorzystuje je do reklamy) z autami bez zamazanych tablic rejestracyjnych? Czy doktor prawa nie wie, że to nielegalne?
Ps. Wieści Lubońskich nie kupuje, a w artykule nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie pytania. Dlatego chciałbym w jednym miejscu otrzymać odpowiedź na wszystkie moje pytania.
Ps.2 Nie zdecydowałem na kogo głosować, przy czym postawa Pana kandydata i brak możliwości jakiekolwiek kontaktu coraz mocniej zniechęca... Może dobrze że pojawiła się 3 alternatywa, przy czym nic o tej Pani oficjalnie nie wiadomo.

Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy w dniu 1 października br.

Szanowny Pan Rafał Konieczny

Kandyduje na stanowisko Burmistrza Lubonia, by rozwiązać problemy Miasta: drogi, ronda, szkoła z basenem, park rekreacyjny w Kocich Dołach i darmowa komunikacja dla uczniów szkół Lubonia.
Wszystkie tematy, które nie dotyczą bezpośrednio tych spraw traktuje z doświadczenia jako grę polityczną. 64 drogi w Luboniu to żwir i piach bez nawierzchni i najczęściej nawet bez chodników. Mówimy o 1/3 wszystkich dróg miasta. Korki w Miecie w drodze do pracy i z pracy przy stale wzrastającym budownictwie mieszkaniowym bez systemu nowych 10-14 rond jest dla mieszkańców, a tym samym dla mnie rzeczywistym problemem. Przeładowane szkoły, zwłaszcza SP 3 i 4, brak żłobków – jest ich tylko 3, brak choć jednego basenu dla 31 tys. mieszkańców, zaniedbane Kocie Doły, wzrastający galopująco dług Lubonia do 41 mln 660,000,00 PLN,…. wielomilionowy - 16- deficyt budżetowy Oto są wyzwania, z którymi od lat nie radzą sobie władze miasta, i z którymi na co dzień borykają się mieszkańcy Lubonia.
Na łamach „Wieści Lubońskie" wyraźnie pisałem, że I zastępcą burmistrza będzie dyrektor inwestycyjny autostrad w Polsce, a II zastępcą nauczyciel szkół lubońskich. Pan Robert Korcz nie mieści się w tych kategoriach, ergo nie będzie wiceburmistrzem… etc. Mam nadzieje jednak, że zostanie wybrany na radnego Rady Miejskiej Lubonia, tak jak pozostali członkowie naszego komitetu, by wspierać mnie w realizacji budowy dróg, rond, szkoły z basenem, parku rekreacyjnego i uchwalić uchwałę o darmowej komunikacji dla młodzieży szkolnej.
W zasadzie nasz komitet nie ma strony, a większość naszych kandydatów do Rady Miejskiej to zwykli mieszkańcy, nie nawykli do afiszowania się w mediach społecznościowych. Ich prezentacja będzie natomiast na łamach „Wieści Lubońskie" . Nasi kandydaci chcą zdobywać głosy u swych sąsiadów, których znają, i z którymi dzielą rzeczywiste problemy mieszkańców Lubonia. Odnośnie dostosowania rozkładu jazdy do planu lekcji uczniów, wystąpimy z wnioskiem o synchronizację do zarządcy. Luboń sporo płaci na komunikacje do aglomeracji poznaańskiej, stąd można domagać się od ZTM by uwzględnił potrzeby naszych uczniów. W Swarzędzu basen utrzymuje się samodzielnie z biletów. Łącząc w Luboniu basen ze szkołą poza biletami (po 16.00 każdego dnia i od 8.00 do 220.00 w weekendy), mamy też subwencje oświatową z MEN. Bilans zatem będzie dodatni. Odnośnie wkładu własnego – tak jak wielokrotnie już pisałem podstawowym dochodem własnym Lubonia jest udział w podatku dochodowym od osób fizycznych oraz podatek od nieruchomości. Kluczem do równoważenia budżetu Lubonia i systemowych inwestycji w budowę dróg, rond, szkoły z basenem i parku rekreacyjnego w Kocich Dołach i nad Wartą są udziały w podatkach dochodowych stanowiących 37,89% wpływów z PIT oraz 6,71% wpływów z CIT, wydatnie wspomagany przez programy rządowe i dofinansowanie z EU. Pozostałe źródła są zdecydowanie mniej istotne (tu podatek rolny, leśny, od środków transportu, od darowizn i spadków, PCZ, wpływy z opłaty skarbowej, czy z opłaty targowej). Poprzez system preferowanych ulg i obciążeń, zadbamy o to by kilkutysięczna rzesza osób niezameldowanych w Luboniu, a jednak mieszkająca w mieście i korzystająca z jego dobrodziejstw, złożyła przynajmniej ZAP -3 (dawniej NIP-3). To rodzaj powiadomienia US o nowym adresie zamieszkania. Szacuje się zwiększenie wpływów dla Miasta z tego tytułu o 4-5 mln. Stworzymy warunki dla zwiększenia prywatnych usług dla mieszkańców Lubonia. Tym samym zwiększą się wpływy z CIT i podatku od nieruchomości wykorzystywanych na działalność gospodarczą; to kolejne duże pieniądze do budżetu.

Robert Ostafiński-Bodler

Odpowiedzi

Mamy 3 kandydatów na burmistrza ?

Tak, dzisiaj pojawiła się nowa osoba.

Czekamy na informacje o 3 kandydatce. Oby to był ktoś z krwi i kości, kto mógłby realnie powalczyć z P. Machalską, zamiast tekturowo-prawicowego spadochroniarza ze Swarzędza.

Kolejna ściema, wystawia się jakiegoś byłego uzędnik. Jedynie Pan Ostafiński gwarntuje realne odsunięcie od władzy

Powtarzam żaden kandydat niczego nie gwarantuje. Wygra Machalska bo nie ma żadnej konkurencji, kontrkandydaci to ściema i wiatr koło d......

Serio? Kierownik inwestycji z czasów Burmistrza Szmyta, kandyduje na Burmistrza? To wtedy budowano Traugutta i Cmentarną, które do dziś nie są skończone? Przecież z inwestycjami był wtedy dramat? I ona ma zostać Burmistrzem? Ktoś upadł na głowę? Kto ją niby wystawia? To ma być ten czarny koń? Buhaja. Chyba sam się wystawię..

?

A kim jest pani Nawrot?

Mam nadzieję, że jutro uda nam się uzyskać więcej informacji ;)

Pani Monika Nawrot jest pracownikiem Urzędu Miasta Luboń

Taki królik z kapelusza trochę. Jakaś ściema że niby konkurencja?

Znalazł się znawca od siedmiu boleści. Gdzieś dzwonią ale nie wie czy w kościele czy w szkole. Pani Monika Nawrot nie jest pracownikiem urzędu. Owszem, pracowała w urzędzie kilka lat temu w wydziale budownictwa czy jakoś tak a później prowadziła wydział inwestycji prowadzonych przez luboński samorząd. Czyli zna miasto od poszewki. Może to dobry kandydat i to z Lubonia. Mieszka chyba w Lasku.

Mam kilka pytań do KWW Robert Ostafiński-Bodler, z którym nie sposób się w jakikolwiek sposób skomunikować...
1. Gdzie można znaleźć informacje o kandydatach do rady miasta?
2. Czy komitet posiada oficjalną stronę www?
3. Na Facebook-u istnieje profil (https://www.facebook.com/KWW-Roberta-Ostafi%C5%84skiego-Bodlera-472913216529850/), który wygląda na oficjalny. Niestety za jego pośrednictwem nie można w żaden sposób uzyskać odpowiedzi. Brak jakiejkolwiek reakcji na komentarza i wiadomości. Czy jest to oficjalny profil KWW Robert Ostafiński-Bodler?
4. Jak Pan chce dokonać synchronizacji planu lekcji z rozkładem autobusów? Od kilku lat nie mamy za dużego wpływu na rozkład jazdy… (dotyczy punktu programu wyborczego zamieszczonego na Facebook-u)
5. Chce Pan wybudować basen ze środków miasta Lubonia? Czy ma Pan kosztorys takiej inwestycji? Czy miasto stać na utrzymanie takiego obiektu? (dotyczy punktu programu wyborczego zamieszczonego na Facebook-u)
6. Dużo Pan mówi o środkach UE, jak chce Pan jednak finansować wymagany wkład własny? (dotyczy punktu programu wyborczego zamieszczonego na Facebook-u)

Pytania zostały przekazane do kandydata.

Ja mam pytanie do p. Machalskiej. Jak pani proponuje rozwiązać sprawe komunikacji miasta Lubon z Poznaniem czyli strategicznej linii autobusowej. Problem wg.mnie stanowi linia 603. Po pierwsze wydłuzenie jej do dworca garbary spowodowało duze problemy z punktualnoscia autobusu po ok. 20 min (trasa dw.Garbary-AWF), na trasie do Lubonia autobus łapie wieksze opoznienie. Po drugie miasto (PT Translub )nie potrafi sprostac swoim taborem potrzeb przewozowych . Rano i popoludniu puszczany na linie jest krotki autobus MAN,rzadkoscia jest zeby w godzinach szczytu gdy wszyscy wracaja z pracy (15-16.30 )jechal dluzszy czerwony MAN. Moze warto poprosic na mocy porozumienia MPK Poznan o pomoc,zeby na trasie kursowaly przegubowe autobusy nawet starszego typu. Za moment rozpocznie sie rok akademicki i mnie starszemu facetowi,ktory stoi w pracy marzy sie siedzenie w drodze powrotnej.Polityka wladz miasta Lubonia w sprawie transportu publicznego ma sie nijak do polityki transportowej Poznania mimo,ze organizatorem jest ten sam ZTM. Czyzby miasto oszukiwalo organizatora,ze wszystko jest dobrze?

Pytanie zostało przekazane.

Nazywam się Rafał Konieczny, nie jest to tajemnica, gdyż z mojego konta zadawałem pytania na facebook-u.
A dla osob, które podejrzewają mnie o bycie "urzędasem", nie pracuje, nie pracowałem i nie zamierzam pracować ani w urzędzie miasta ani w żadnej jednostce podległemu urzędowi. Co więcej nikt z mojej rodziny ani bliskich nie pracuje w UM.
Prosiłbym o ponowne przesłanie pytań do Pana kandydata i dodanie kolejnego pytania: 7. Dlaczego niezgodnie z prawem publikuje zdjęcia (co więcej wykorzystuje je do reklamy) z autami bez zamazanych tablic rejestracyjnych? Czy doktor prawa nie wie, że to nielegalne?
Ps. Wieści Lubońskich nie kupuje, a w artykule nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie pytania. Dlatego chciałbym w jednym miejscu otrzymać odpowiedź na wszystkie moje pytania.
Ps.2 Nie zdecydowałem na kogo głosować, przy czym postawa Pana kandydata i brak możliwości jakiekolwiek kontaktu coraz mocniej zniechęca... Może dobrze że pojawiła się 3 alternatywa, przy czym nic o tej Pani oficjalnie nie wiadomo.

Przesłane zostały ponownie.

Mam pytanie do Wszystkich na forum.Czy kandydatka odpowiedziala na moje pytanie? Pani Izo,przekazala Pani moje pytanie kandydatce?

Pani Izo, przekazala Pani kandydatce moje pytanie? Nie sledze forum za czesto . Prosze o odpowiedź.

Było przekazane, dzisiaj przesłałam ponownie.

Odpowiadając na pytanie w sprawie linii 603 informuję, że w październiku
br. zostanie wprowadzana zmiana rozkładu jazdy linii 603. Rozkład
zostanie dostosowany do warunków ruchu panujących na ulicy Garbary w
Poznaniu.
W zakresie taboru autobusowego warto zaznaczyć, że tylko w przeciągu
ostatnich 12 miesięcy Spółka PT Translub zakupiła 6 używanych autobusów
oraz zakontraktowała dostawę 5 fabrycznie nowych pojazdów marki Solaris.
Przy tworzeniu specyfikacji technicznej jednym z priorytetów było
dostosowanie taboru do potrzeb zarówno osób starszych jak i
niepełnosprawnych. Nowe pojazdy mieszczące 90 pasażerów (w tym minimum
24 miejsca siedzące) odpowiadają potrzebom transportowym naszego Miasta.
Dostawa nowych autobusów zaplanowana jest na I kwartał 2019 roku.

UML

Dziękuje.

witam. pytanie do wszystkich kandydatów: jaki mają pomysł na straż miejską w Luboniu? Czy wiedzą jak powinna służyć miastu i wiedzą jak to osiągnąć? szczególnie interesuje mnie zdanie obecnej p. burmistrz, która jakby nie zauważyła jak działa SM, jakie rzeczy mogłaby realizować dla miasta a jak jest w rzeczywistości. A może lepiej ja zlikwidować, bo w takim zakresie jak teraz to jest wyłącznie obciążenie dla budżetu.

Właśnie się Pan Bodler wykluczył z II tury wyborów. Nie będę odpowiadał na pytania. Jakby został Burmistrzem, to dopiero jaśnie Państwo by było. Nie dość, że spadochroniarz to jeszcze odpowiadać nie chce.

Ja znalazłem odpowiedzi na te pytania w poprzednich artykułach. To nawet dobrze, że przyszły Burmistrz nie wdaje się w dyskusję z anonimowym ludźmi. Chcesz odpowiedzi, to się podpisz urzędasie.

Wielu woda sodowa uderza gdy dojdą do władzy. W tym wypadku, najwyraźniej Pan Kandydat i jego Kandydaci na Radnych są już tak zaparzeni na siebie, że sodówka odbiła z samego kandydowania. Urzędasem nie jestem, wypraszam sobie. Całe szczęście, że jest KWW Koalicja Mieszkańców Lubonia. Bodler się wykluczył, Korcz się wykluczył. Pewnie gdyby wygrał to zlikwiduje dyżury dla mieszkańców i możliwość zadawania pytań przez e-lubon, co za żenada.

@Emu nie dziw się podejrzeniom o bycie urzędasem - na e-Luboń nie od dziś grasują urzędnicy UML z wiceburmistrzem na czele (no mają pełne gacie przez obawę o swoje stołki), a i ekipa spadochroniarza ze Swarzędza też takie nieczyste zagrywki stosuje jak widać. Gdzieś w internecie można poznać manifest wyborczy kandydatki Nawrot?

Z urzędasowaniem, byłbym ostrożny. Bo Pani Nawrot, to też były urzędnik. Też czekam na jej program i charakterystykę

My również czekamy na prezentację kandydatki Moniki Nawrot. Obiecała dzisiaj dostarczyć do naszej redakcji informację o sobie.

Ktoś już wczesniej wpomniał o odpowiedziach na pytania na łamach Wiesci Lubonskich. Przeczytałem te wypowiedzi uważnie. Oczywiscie wszystkich kandydatow i wiecie co mysle? P. Burmistrz M.M. wypadła najgorzej. W sprawie biletów dla uczniow-nie da się, w sprawie przystanku kolei-nie da sie,w sprawie plakatowania miasta jedynie wdrozyla swoj pomysl. Ja także mowię dość rzadow FOL 2 kadencje Szmyta i 1 M.M w sumie 12l. P. Burmistrz 4 lata temu byla P moja fawortyką nie tym razem-nie da się.

Niewątpliwie świetnie wypadł Bodler, który ucieka od odpowiedzi czy zatrudni Korcza w instytucjach miejskich. Z takimi ludźmi jak Korcz to nawet w Pcimiu Dolnym nikt by go nie wybrał, bo jest po prostu niewiarygodny. Cała nadzieja w Nawrot, na Bodlera nie warto glosować bo nie wejdzie do II tury

Coraz bardziej pan Robert przypomina mi gospodarza domu przy alternatywy 4;) i to juz nie tylko pod względem wyglądu :)

Nie no pewnie leipej naobiecywać wszystkim dookola co się da żeby tylko wygrać wybory a potem narobić bałaganu. Dać deweloperom budować gdzie popadnie i zadłużyć miasto. Machalska sprawnie zarządza Luboniem od 4 lat i zrobiła juz bardzo dużo, Luboń otrzymał okolo 20 mln dotacji zewnętrznych dzięki jej i jej ekipie a co zrobiła pani Nawrot i Bodler? Jedna nawet programu nie potrafi przedstawić a drugi już na dzien dobry pokazuje gdzie nas ma, nie bedzie odpowiadał na pytania.... żenada! Machalska wygra w poerwszej turze i super!

Zapomniał Pan o aferze w Lubońskim Ośrodek Sportu i Rekreacji gdzie
przez brak nadzoru Pani burmistarz miasto straciło poand 0.5 miliona zł.
I to jest to również wspaniałe osiegnięcie ?

Nie zaprzeczył w pytaniu o FB. Tam zadają ludzie pytania pod imieniem i nazwiskiem i też ten pan nie udziela odpowiedzi. Jest kilka haseł bez konkretów. Szukając informacji w necie też nie sposób sie czegoś dowiedzieć. Kim są ludzie na jego listach?

W sprawie synchronizowania odjazdów autobusów z przystanku razem z dzwonkami szkolnymi wniosek napisała już Rada Rodziców z Zespołu Szkół w Luboniu, a także indywidualnie rodzice. Temat ten jest w toku, dostaliśmy odpowiedź z ZTM i mamy nadzieję, że w kolejnym miesiącu rozkład jazdy autobusów będzie dostosowany do dzwonków. Pragnę również poinformować, że od września 2018 roku nie funkcjonuje już placówka o nazwie SP3.

Izabella Chodorowska
Przewodnicząca Rady Rodziców
w Zespole Szkół w Luboniu

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Oddam ziemię z wykopu
 • Dam pracę
  Praca na stacji Paliw Lotos , ul. Armii Poznań
 • Sprzedam
  Sprzedam stanowisko postojowe w garażu Wschodnia
 • Dam pracę
  KIEROWCA C+E - Komorniki