Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zachowajmy groblę w Puszczykowie! Walka o drzewa trwa!

Na grobli zostały oznaczone najstarsze drzewa przeznaczone do wycinki wg aktualnych dokumentów przetargowych oraz te, którym zostaną wycięte korzenie wchodzące pod jezdnię, co doprowadzi do ich uschnięcia lub późniejszego wycięcia ze względu na brak stabilności, a także kilka grup młodszej roślinności, która może zniknąć na zawsze. Teraz wszyscy mogą zobaczyć skalę zagrożenia, którą spowoduje realizacja planów UM i Starostwa! Oczywiście dodatkowo wycince ulegną też krzewy i mniejsze drzewa, teraz nie oznaczone. Apelujemy do radnych w Puszczykowie o odwiedzenie grobli przed jutrzejszą Sesją Rady Miasta, na której powinien pojawić się temat złożonej petycji.

Iwona

fot.: 

Iwona

Odpowiedzi

Który to "barbarzyńca" chce wyciąć te drzewa ? Lepiej zamknąć dla ruchu samochodów ten odcinek szosy a drzewa pozostawić ! Dziesiątki lat nikomu nie przeszkadzały a teraz tak ?

Drzewa trzeba wyciąć bo to jest warunkiem żeby można było poszerzyć i umocnić groble i umożliwić ruch wszelkiej maści ciężarówek i TIRów jadących tranzytem na Kórnik i dalej na Kalisz.Wyrazy współczucia dla mieszkańców Puszczykowa mieszkających przy przyszłej szykowanej trasie tranzytowej,Osobiscie sądzę że takie pomysły ingerencji w miarę nieskalaną jeszcze przyrodę mogą lęgnąć się tylko w chorych umysłach samorządowców,

Żyć się odechciewa słysząc takie nowiny. Te drzewa stoją tam od zawsze i tak ma zostać betonowi barbarzyńcy!

Co na to Jan Grabkowski i kandydaci Koalicji Obywatelskiej z Lubonia - Pan Zbigniew Jankowski i Katarzyna Polerowicz-Kelma?

Paru rozumnych mieszkańców skrytykuje chory pomysł , pozostali mają groblę z drzewami czy bez w nosie, urzędasy o tym wiedzą więc robią co chcą jakby to było ich prywatne!I tak sobie rządzą od wypłaty do wypłaty!

Ktoś chyba fest w łapę wziął......... A swoją drogą to jak się ma wycinka tych drzew do parku narodowego i jego otuliny?

Moze droge rowerowa beda prostowac albo powiekszac, a pipszeni pedalarze dalej beda jezdzic po ulicy majac droge rowerowa 40cm obok?

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu
 • Dam pracę
  Opiekunka