Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kandydaci na radnych, burmistrza i wójta sprzątali świat

"Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x szybciej" pod takim hasłem ruszyła akcja "Sprzątanie świata", koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację "Sprzątanie Świata - Polska". Akcja "Sprzątanie świata" odbywa się już 25 raz w Polsce. W tym roku termin odsłony akcji przypadł na 22 września br. W Luboniu na Plaży Miejskiej, a w Wirach w Parku Ks. Karola Seichtera można było spotkać osoby, które zaopatrzone w worki i rękawiczki ochoczo usuwały wszelkie śmieci pozostawione na drogach. Akcje odbywały się również w innych miejscowościach. My obecni byliśmy w Wirach i Luboniu, gdzie spotkaliśmy kandydatów na radnych z KWW Forum Obywatelskie Luboń, z KWW Głos Mieszkańców z Komornik, a także kandydata na wójta gminy Komorniki Marka Kubiaka oraz kandydata na burmistrza Miasta Luboń Małgorzatę Machalską. W Wirach do akcji przyłączyło się około 50 osób, które po zakończeniu sprzątania zaproszone zostały na wspólne biesiadowanie przy grillu. 

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

Rozumiem, że 3 ostatnie zdjęcia są z Lubonia? W Wirach akcja się udała, promocja wsi na e-luboń też :) W Luboniu- jak zwykle...

Nie byliśmy w Luboniu wszędzie, gdzie była przeprowadzana akcja. Zbierano śmieci w kilku miejscach. Wiry zamieściły informację, gdzie się spotykają i gdzie sprzątają, a my postanowiliśmy zobaczyć jak to wygląda :)

Moim zdaniem, pseudoreklamy umieszczane w pasie drogowym na latarniach i znakach drogowych to również śmieci. Była to okazja do rozpoczęcia procesu usuwania niechlujnego reklamowania i oszpecania przestrzeni publicznej. Dodatkowo to dokumentować i nakładać wysokie opłaty za nielegalne umieszczanie reklam.

Kto posprząta u mnie na ogródku? Mile widziany kandydat z piiłą, który zetnie modrzew i posprząta.

Ciekawe który świat bo na Wzgorzu JPII nadal syf bo miejscowych

Luboń jednym z najbardziej zaludnionych miast Polski

Nie głosujmy na Roberta Bodlera-Ostafińskiego ze Swarzędza, który jak sam podał był prawnikiem jednego z deweloperów!!! Kto wystawił tego człowieka w Luboniu, jakie są jego prawdziwe intencje, kto za nim stoi?

Dlaczego pracowniku UM Luboń podszywasz się pod prawdziwego Jerry'ego? Rozumiem, że drżysz o swój stołek przy miernej burmisterce.

PS. Czy jest jakiś trzeci kandydat na burmistrza,bo ani obecna, ani pan spadochroniarz ze Swarzędza mi nie pasują?

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie