Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Małgorzata Machalska – kandydat na Burmistrza Miasta Luboń drugiej kadencji

Dzisiaj oficjalnie zostałam zarejestrowana jako kandydat na Burmistrza Miasta Luboń. Dziękuję za Państwa zaufanie cztery lata temu i liczę na głos także 21 października!

Zarejestrowaliśmy także listy kandydatów na radnych we wszystkich okręgach w naszym Mieście. Są wśród nich dotychczasowi radni i nowe twarze. Być może niektórzy z Państwa spotkali już ich w swoich domach, kiedy zachęcali do podpisywania list poparcia. Dziś, dzięki Wam i przede wszystkim dla Was, jesteśmy tu razem, ja i kandydaci KWW Forum Obywatelskie Luboń. Są wśród nich przedstawiciele każdej grupy wiekowej i społecznej. Są kobiety i mężczyźni, świeżo upieczeni studenci i aktywni emeryci, przedsiębiorcy, naukowcy, lekarze i nauczyciele. Pracują zawodowo, działają społecznie. Wychowują dzieci i opiekują się osobami starszymi i niepełnosprawnymi w swoich rodzinach. Tak naprawdę są tacy jak Wy. Mają pewnie te same problemy, cieszą ich podobne rzeczy. Są Waszymi sąsiadami, znajomymi, przyjaciółmi. Łączy ich jedno – zapał i chęć pracy dla dobra Lubonia i jego mieszkańców. Mają nieustająco głowy pełne pomysłów wraz ze scenariuszami ich realizacji, mają doświadczenie i wiedzę.
Jestem przekonana, że podołają trudnej i odpowiedzialnej misji współdecydowania o naszym Mieście. Jako obecna Burmistrz, daję Państwu gwarancję, że można im zaufać.

Małgorzata Machalska
Burmistrz Miasta Luboń

fot.: 

Odpowiedzi

Powodzenia pani Burmistrz! Doceniamy pani pracę

Znikaj, przepadnij! Marna prawniczka, marna burmistrz.

Głosuję na Panią i Pawła Wolniewicza

Za pani dynamizm, uczciwość i ciężką pracę ma Pani mój głos!

Niedługo była Burmistrz. Dziękujemy za 4 lata olewania nas. Zagłosuje 21. Potraktuje Panią tak jak Pani nasze potrzeby.

Bardzo się cieszę że kandyduje Pani. Ma Pani nasze głosy! Mam nadzieję że wygra Pani znowu i to w pierwszej turze. A tymi złośliwymi komentarzami to prosze się nie przejmować to napewno piszą podstawieni ludzie od tego całego kandydata ze Swarzędza. Jak można mieć taki tupet żeby się pchać do kompletnie innego miasta do władzy jak sie zupełnie go niezna!

Po tych wiwatach nowych mieszkańców Lubonia widać kunktatorstwo pani burmistrz, która za kawałek asfaltu NCL kupiła sobie głosy kosztem całego Lubonia. Z ulicy Długiej chce zrobić aleje Jerozolimskie Lubonia.... No fajnie! Życzę sukcesu na miarę defilady wojskowej w dniu święta niepodległości. Niestety kontrkandydat - spadochroniarz jest "cienki jak papierek lakmusowy". Zadaje się z wszem znanym panem.K. nie mającym delikatnie mówiąc dobrych notowań wśród społeczności lokalnej i wywodzi się ze środowiska developerów, którzy grają w Luboniu pierwsze skrzypce, a ja nie chcę w Luboniu nowych blokowisk. Gdy wygra Machalska to będzie porażka, gdy Ostafiński-Bodler masakra. Marnie widzę przyszłość tego miasta.

Wypraszam sobie, mieszkam tu od urodzenia. Zresztą co to za dzielenie mieszkańców na starych i napływowych.

To starzy mieszkańcy sami wprowadzają taki podział. "Bo mieszkają tu X lat, to im się drogą bardziej należy, a tym napływowym nie, bo podatków tu nie płacą."

Zapraszam NAPŁYWOWYCH obywateli dozwiedzania ulic i chodników starych mieszkańców z ulic Malinowa, Parkowa. Same uroki iwidoki,np,Puszcze ŚLIWKOWĄ a spacer po drobnych kamykach to sama przyjemność.

O tym właśnie mówię. Napływowy zameldowany to również obywatel, czyż nie? Patrząc na to ile domów buduje sie w Lasku, argument o kupowaniu głosów wyborców z NCL jest wyssany z palca.

Tak, tak,a rozdawnictwo 500+, to pewnie też nie jest przekupstwo za głosy ciemnego luda? No żyjcie w naiwności dalej... Wkrótce będziemy mieli drugą Grecję i lokalnie marną burmistrz/ marnego burmistrza.

Szanowny Pan Okupniak przeszedł z opozycji do obozu rzadzacego? Słabe.

nie tylko on.
Pani Woźniak dawniej Patej-Woźniak również:)

W przypadku Pana Okupniaka zachęcam do czytania oświadczeń majątkowych, facet prowadzi firmę, która od lat wykazuje stratę, a jego oszczędności wciąż wynoszą dokładnie tyle samo (co do złotówki) - CUD.....

Jak rzadzko, muszę sie z Tobą zgodzić.

Panie O. Nie uważa Pan, że czas sie poddać? P.S. Do całej reszty. Szkoda,ze ludzie dla paru stow potrafią zrobic wszystko.

?

?

500+ to genialny pomysł Rządu na dofinansowanie budżetu polskich rodzin z dziećmi!Czekam aż Rząd wprowadzi "bykowe"-wtedy Huangho będziesz się mógł wykazać!

500+ to genialny sposób na kupienie głosów patoli i nygusów. Jak czytam takie teorie to jestem za szerokim dostępem za aborcją.

Jak powiedział J.Korwin-Mikke "demokracja jest do d..., bo dwój meneli spod budki z piwem ma więcej głosów niż jeden profesor", a 500+ funduje tym patolom okazję do zarobku na piwko. 500+ powinno być dla każdego dziecka, ale w formie ulgi podatkowej, bo wówczas promowana by była nie tylko ilość dzieci, ale i zaradność, pracowitość ich rodziców, ale jeżeli politykierom wszelkiej maści zależy tak naprawdę na głosach ciemnego luda no to mamy "generowanie" elektoratu i jego kupowanie następnymi 300+ itp.

Co do mojego rozmnażania to ja już swoje zrobiłem i starszy, może mądrzejszy jestem, Ty jak się podpisujesz jesteś Młody to się weź za robotę sam!

ja też mówię dość nowym blokom Lubonia NIE NIE NIE

więc musisz zrobić wszystko aby, człowiek, który jest rekomendowany przez pana Korcza z Solidarnych w Prawdzie i Miłosierdziu nie został Burmistrzem. Pan Bodler (jak sam pisze) był bowiem prawnikiem jednego z deweloperów, ten sam deweloper jak wynika z pism pana Korcza, wspiera akcje Solidarnych w Prawdzie i Miłosierdziu. Sprytnie to wymyślili. Pojawia się człowiek ze Swarzędza, (nie powiem z dobrym wykształceniem i stylizowanym uśmiechem) i myślą, że Lubonianie się nabiorą. Jak spiewał Kult - Panie Waldku niech Pan się nie boi.. Teraz można napisać Panie Bodler niech Pan się nie boi każdy Solidarny w Prawdzie i Miłosierdziu za Panem stoi..

Sprostuje poprzednika i wyjaśnię, że ów deweloper jest nie tylko darczyńcą ale i prezesem stowarzyszenia Solidarni w Prawdzie i Miłosierdziu... Zatem na burmistrza promuje swojego byłego pracownika....

Pani. Burmistrz. WYTRWAŁOŠCI WYGRANIA I DUUUUUŻO SIŁ TRZYMAM KCIUKI. MIŁEGO DNIA A. K.

Tak na wejściu do magistratu... na szczęście!

Zastanawiam się kiedy wreszcie ukaże się pełna informacja dotycząca kandydatów na burmistrza Lubonia, do rady miejskiej, rady powiatu poznańskiego oraz sejmiku? Z dotychczasowych informacji nie wiem czy będzie tylko dwojga kandydatów na burmistrza. Czy kandydatów na radnych wystawi jeszcze ktoś prócz Forum Obywatelskiego i PiM.
Oczekiwałbym, aby w przyszłej kadencji uporządkowano nazewnictwo organu stanowiącego i wykonawczego Lubonia. Moim zdaniem dotychczasowe nazwy są nieprawidłowe. Niezgodne z ustawą o samorządzie gminnym oraz z zasadami językowymi. Organ stanowiący powinien nosić nazwę Rada Miejska Lubonia, a organ wykonawczy Burmistrz Lubonia.

Zgodnie z instrukcja kancelaryjna Natomiast Lubon nie jest gmina miejsko-wiejską zeby uzywac nazwy rada miejska. W odniesieniu do gmin miejskich funkcjonuje Rada Miasta.

Rada miasta tylko dla miast na prawach powiatu. W ustawie o sam. gminnym nie ma pojęcia gmina miejsko-wiejska. A z miastem Luboń to jak z bielinkiem kapustnikiem, a więc bielinka kapustnika i miasta Lubonia. Mały kamyczek do powiatu. Razi mnie np. pieczęć urzędowa (okrągła) w dowodzie rejestracyjnym z napisem na obwodzie Starostwo Powiatowe w Poznaniu. Starostwo nie jest organem, a tylko aparatem pomocniczym zarządu powiatu. Może dla kogoś to tylko drobiazg, dla mnie to nieznajomość prawa.

Nauczyciele nie powinni kandydować!!! Są w radzie miasta, a Urząd Miasta to organ prowadzący szkoły....Halo, konflikt interesów?!

Gorzej być nie mogło. Dwóch beznadziejnych kandydatów i to jeszcze prawników. Czy nie ma trzeciego kandydata?

Ile kadencji Pani Franek zamierza jeszcze siedzieć w RM. Dwie i zdecydowanie dziękuję. Na poletku kościelnym nieoceniona i naprawdę starczy.

Jeśli dobrze pamiętam, w Luboniu miały powstać specjalne banery, na których kandydaci mieli rozwieszać swoje plakaty wyborcze by nie zaśmiecać miasta. Widziałam taki baner u stóp wzgórza przy rondzie. Jednak trudno nie zauważyć rozwieszonych plakatów wyborczych kandydatki na burmistrza pani Machalskiej w różnych miejscach naszego miasta, ogrodzenia, słupy itp. Czy Pani Burmistrz ma jakieś specjalne zezwolenie na to by wieszać swoje plakaty w miejscach innych niż do tego wyznaczone? Równi i równiejsí?

Jak byś czytał ze zrozumieniem podane wcześniej informacje to byś wiedział, że zakaz dotyczy tylko pasa drogowego a płot nieruchomości prywatnej już do niego nie należy i każdy kto ma oczywiście zgodę właściciela może tam wywiesić plakat wyborczy. I tyle z sensacji

Jak byś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział że zakaz dotyczy tylko pasa drogowego a płot nieruchomości prywatnej już do niego nie należy i każdy z kandydujących w wyborach, oczywiście jeżeli ma zgodę właściciela nieruchomości może powiesić na nim swój plakat wyborczy. I tyle z sensacji.

Nie dotyczy również spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

Ciekawe jaki interes mają w planie pan Bodler z deweloperem który reprezentuje stowarzyszenie z którego kandyduje ten człowiek? Oj pachnie mi to z daleka przewałem. Nie daj Boże żeby ten Bodler wygrał! Przez 4 lata napodpisuje pewnie umów niekorzystnych dla miasta, wyniesie sie do tego swojego Swarzędza a potem trzeba będzie po nim spdzatać ten bajzel. Dajmy lepiej Machalskiej szanse na drugą kadencję. Muszę przyznać że nie byłem jej wielkim fanem ale zagłosowałem na nią cztery lata temu i nie żałuję. Kawałek po kawałeczku robi porządek w Luboniu. Pamietajmy że jesteśmy po prostu biednym miastem, nie ma cudów nikt nam z pustej kasy nagle dróg nie wybuduje a tyle dotacji ile ona wyszarpała z rożnych źródeł dla miasta to nie załatwili wcześniej wszyscy burmistrzowie razem wzięci!

I co Michalska zrobiła przez 4 lata trochę chodników i kilka ulic w takim tempie za 25 lat będą chodniki a za 50 drogi. Bieżąca władza za to umie się pokazywać. Informator miejski to jedna wielka laurka obecnych władz (za nasze pieniądze) a nie informator co dzieje się wmieście dobrego i złego. Tak jak piszę Franciszek (powyżej) "jesteśmy po prostu biednym miastem, nie ma cudów nikt nam z pustej kasy nagle dróg nie wybuduje". To jedno zdanie wyjaśnia wszystko. Za Szmyta było źle za Michalskiej jest niewiele lepiej. Nikt z nich nie potrafił zwiększyć dochodów własnych gminy. Co zrobili by przyciągnąć firmy na teren Lubonia a nie tylko deweloperów - NIC. Miną kolejne 4 lata z Michalską a my nadal będziemy biedni i bez dróg i perspektyw. Z władzami, które ładnie wychodzą na zdjęciach.
Chciałbym by znalazła się osoba z chęcią i wizją jak uczynić nasze miasto atrakcyjnym zarówno dla mieszkańców jak i firm .

Dziwne masz podejście z jednej strony krytykujesz obecną Burmistrz że wybudowała za mało dróg i chodników a z drugiej strony pokazujesz że jesteśmy biednym miastem i nie stać nas na więcej. A jeżeli tak jest to biorąc pod uwagę to ile inwestycji przeprowadziła Machalska w tak relatywnie krótkim czasie (i nie mówię tu tylko o drogach i chodnikach ale również o nowych boiskach i palcach zabaw) to bez wątpienia można powiedzieć że wykonała swoją robotę dobrze i po prostu zasługuje na drugą kadencję.

Machalska z tego co widzę zrobiła najmniej. Najwięcej inwestycji widziałem za Szmyta. Natomiast najwięcej bloków za Kaczmarka, którego imieniem - notabene - uczczono jeden z obiektów miejskich. Tak więc szału nie ma, Machalska tylko kwietnikami i chodnikami zbiera punkty.

Nic nie robi by było więcej pieniędzy.

Widzę że jesteś tak świetnie zorientowany w sprawach że nawet nie wiesz jak sie nasza burmistrz nazywa. Więc Ci wyjaśnię: Machalska a nie Michalska. Co do przyciagania do miasta firm to niestety już grubszy problem związany z brakiem gruntów. Żeby przyciągać trzeba mieć gdzie a niestety poprzednicy sprzedali wszystko co się dało pod developerkę i to na fatalnych warunkach. Weźmy np. taki NCL gdzie zgodzono sie na postawienie wielkiego osiedla a nie wymuszono na deweloperach budowy dróg. Pozdrawiam

No właśnie, i dlatego błędem było władowanie publicznej kasy w NCL. Jedym słowem za moje i Twoje pieniądze budowano drogę, ktora mogłabyć wcześniej zrobiona, gdyby o to władza odpowiednio wcześnie zadbała. Druga sprawa to bierne przyglądanie się temu wszystkiemu, co dziwnie wygląda od wielu wielu lat. Już dawno CBA powinno trzepać archiwa Urzędu Miasta i to na wniosek najbardziej zainteresowanych.... Ale po co, jak można smród przykryć asfaltem.

Deweloperzy już swoje zarobili wcześniej... Mało się pobudowało? Jakoś nikt wcześniej nie protestował budów, ktore ostatecznie są kosztem komunalnym miasta? Nie dziwi Cię dlaczego tego nikt nie rozliczył?

Burmistrz Machalska popłynie jak woda po gruntowych drogach Lubonia. Mieszkańcy rejonów niż NCL nie są głupi i od dawna słychać rozgoczenie po władowaniu kasy we Wschodnią i Jana Pawła. Na pewno głosy tamtejszych mieszkańców nie wystarczą na mandat burmistrza. Słaba kalkulacja, oby to była nauczka!

Większość kasy na drogi w NCL to środki które burmistrz pozyskała z zewnątrz więc raczej nie masz racji. Niepotrzebnie mącisz, rozgoryczenie to może słychać ale w Swarzędzu.

O rozmnożyło się na forum komentujących że Swarzędza, myślicie, że jak Bodlera wymieni potrzeby Lubonia to ludzie na niego zagłosują? Otóż nie Lubonianie są mądrzejsi od Was. I widzą, że wiarygodność Waszego kandydata jest żadna. Za nim stoi pan Asystent posła PiS Robert Korcz w rozpiętej koszuli. I stowarzyszenie Solidarni w Prawdzie i Miłosierdziu, powiązane z deweloperami. Nikt tu głupi nie jest - jesteście NIEWIARYGODNI, wracajcie już do Swarzędza. Nikt Was tu nie chce

czy przy pani burmistrz znow kandyduje anty sportowiec i zaufany cegły mikolajczak? kosciol ma rzadzic tym miastem?????????

Jestem tego samego zdania, gdyby sie tak przypatrzeć na lata rządów P.Machalskiej ,to trwa już 12 lat, jeszcze 4 lata i pobije rządy Sw.p Burmistrza Kaczmarka.Najpierw została radną w Luboniu,burmistrzem,a przez x lat co tak naprawdę zostało zrobione w Luboniu ? obietnice,i Luboń w kredycie..Czas na zmiany .
Dla P.Machalskiej przyszłość Lubonia to tramwaj ? brak słów, nie ma nawierzchni w Luboniu, a ona w tramwaje będzie inwestować,Suche dęby na wzgórzu w parku Papieskim,sadzone w spektakularnej akcji przed poprzednimi wyborami samorzadowymi w pażdzierniku 2014 r,,a dzis ta aleja czeka na zdecydowane kroki ,a czas dziala na jej niekorzysc,nic sie od 2014 rokunie zmieniło. Mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo w związku z brakiem oświetlenia dzwigów w NCL, CO ZROBIŁA Pani Burmistrz w tym temacie? nic.
ale najlepiej w przedwyborczym okresie,przeprowadzic kosmetykę mostków nad ciekami wodnymi po lecie,paradoks..

Przeglądając kandydatów ,zastanawiam sie czym oni sobie zasłużyli na kolejne kadencje ?
Kolejny raz te same twarze kandydują na radnych, P.D.Franek wierna niedzielna msza zaliczona ,nauczycielka,Radna Ikwińska ,mozna by tak wymieniać ,o nich się nie pisze,ale mamy na nich głosować? czym sobie zasłużyli? Co każdy z nich zrobił dla Lubonia ? czy możemy prosić władze Lubonia o takie informacje?
Oczywiście bedzie brak odpowiedzi... bo to świete osoby o nich nie można nawet zapytać. A są osobami publicznymi,

Do poprzednika. Kosciol juz dawno rzadzi tym miastem. W żabikowie zaufani Cegły,a w Lasku zaplecze Majchrzaka. Widze,ze nawet oficjalny komitet Pisu wystawil w Luboniu swoich kandydatow.

Gdyby osiągnięcia obecnych władz były naprawdę widoczne i istotne dla miasta to wybór był by oczywisty i można było by im powierzyć miasto. Ale efekty nie są zbyt imponujące. Co widać niepokoi obecne władze, które stały się nadzwyczaj aktywne w 2018 na polu propagowania siebie.
Praktycznie co miesiąc raczeni jesteśmy wielkimi planami inwestycyjnymi bez podania terminów ich realizacji. Patrząc na nie to obecne władzę chcą rządzić w Lubonie kilkanaście lat.
Nie podoba mi się też polityka osobowa Pani Machalskiej, która toleruję, że jej zastępca, który w roku 2017 uzyskał dochód wysokości 141 414,95 zł z w ramach pracy w Urzędzie Miasta ( http://bip.lubon.pl/subcontent.php?cms_id=692) zajmuje się jako prezes zarządu Fundacji „Siewca” budową szkoły niepublicznej w której prawdopodobnie zostanie dyrektorem w 2019 r i wtedy zrezygnuje z funkcji zastępcy ( http://wiescilubonskie.pl/ta-szkola-to-zysk-dla-miasta/ ). Czy tak osoba powinna być zastępcą, a nie lepiej zatrudnić osobę, która mogła by poświęci swoją całą uwagę tylko miastu. A tak mamy osobę, która jest zastępcą tylko na przeczekanie (samo to deklaruje), do czasu wybudowaniu szkoły
Mówiąc szczerze Luboń nie ma szczęścia do dobrych burmistrzów a i w obecnych wyborach też nie ma na kogo głosować. Co to za wybór gdy trzeba wybierać " mniejsze zło".

Niestety podzielam powyższą opinię. Sądzę ponadto, że chwalenie się tymi inwestycjami (chodniki = niekiedy tylko po jednej stronie ulicy, drogi - no cóż, wielu kilometrów to nie pobudowano...) i wskazywanie , że poprzednio nic się nie działo jest nie na miejscu o tyle, że to po prostu jest zadanie gminy. Mamy chwalić za to, że wykonują obowiązki należne gminie? O planach i realizacji inwestycji pisano w wiosennym numerze Informatora, na łamach e-lubon, na łamach Wieści Lubońskich, w aktualnym numerze informatora ...... to raczej przesada powielać tę informację - ja to odczytuję jako kampanię na długo przed tym jak zarządzono wybory (swoją drogą chwalić się budową chodników na początku XXI wieku .....?)
Z całym szacunkiem dla radnych i urzędników - ich wykształcenia , doświadczenia i dobrych chęci,uważam jednak że burmistrz zatroskany o rozwój miasta powinien skupić wokół siebie odpowiednią, profesjonalną ekipę.
Ubolewam, że powtarza się argument o tym , że gmina biedna a z drugiej strony zatrudnia 2 zastępców...i nie są specjalistami od rozwoju infrastruktury, samorządu terytorialnego etc. I nie mamy też spójnej wizji, strategii rozwoju. Ot, choćby kwestia dróg - nie dowiedziałam się w UM kiedy mogę liczyć na remont mojej ulicy=asfalt (mieszkam na niej 52 lata) bo miasto nie ma takiego planu, perspektywy wypracowanej na parę lat do przodu. Póki co mamy parę projektów w roku wyborczym. A może to "po uważaniu" robi się drogi w tym mieście ????( tak jak NCL przed poprzednimi wyborami?)
W liście do mieszkańców burmistrz pisze m.in. o tym ,że niemieszkające w Luboniu osoby wygłaszają opinie nt miasta. I zaprasza je do realnej dyskusji. A gdzie i kiedy ta dyskusja? pytam jako osoba od pół wieku mieszkająca w Luboniu.

Machalska i jej ekipa z Rady Miasta drżą, bo po prostu nie mają się czym pochwalić. Byli niewidoczni przez 3 lata a w ostatnim roku się budzą na potęgę. Do tego w ostatnim czasie urzędnicy aą po prostu nie uprzejmi i aroganccy. Zmiana władzy musi naatąpić dla zasady.

Zanim zdecydujecie się na jakiś wpis popracujcie nad ortografią. I nie piszcie głupot że nic się nie działo się przez ostatnie lata bo to po prostu nieprawda. A dla zasady to Pan Korcz który jest pełnomocnikiem wyborczym Pana Bodlera nie powinien w ogóle kandydować bo raczej nie mieszka w Luboniu tylko w Poznaniu.

Niektórzy radni od wielu lat nie mieszkają w Luboniu. Jest to powszechnie znana wiedza, także dla p. Burmistrz

Luboń jednym z najbardziej zaludnionych miast Polski

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Rekrutacja
 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka
 • Inne
  Znaleziony York
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)