Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Pierwszy zarejestrowany kandydat

Jak poinformował pełnomocnik wyborczy oraz kandydat do Rady Miasta Luboń pan Robert Korcz pierwszym zarejestrowanym kandydatem na stanowisko burmistrza Miasta Luboń został pan Robert Ostafiński-Bodler.

izi

Odpowiedzi

Dobrze, że mamy alternatywę. Nie obchodzi mnie skąd jest, ważne że ma sensowną gadkę i posprząta ten syf po Machalskiej!

Widać że musisz być pewnie jednym z kandydatów na radnych od Pana Bodlera bo nikt inny w Luboniu jego sensownej gadki nie słyszał. Ja natomiast czytałem co wyczyniał jego pełnomocnik wyborczy i nie chce takiego burmistrza.

Najbardziej zastanawia mnie, skąd oni wzięli kandydatów na radnych. Czy tym ludziom nie wstyd startować z listy, której szefem jest facet pokroju Roberta Korcza? Ja bym nie chciał mieć z nim nic wspólnego, nawet stać z nim na jednym zdjęciu. W Lasku jego "dokonania" wszyscy znają. Wstyd, taki człowiek chce zostać radnym.

Mam pytanie do kandydata i prośbę do redakcji gdy kandydat nie odpowie, o przekazanie mu bezpośrednio pytania. W internecie pojawiły się już materiały wyborcze Pana Bodlera i kandydatów na radnych z jego komitetu. Nie ma na nich obowiązkowej informacji o sfinansowaniu materiałów ze środków KWW, grożą za to wysokie kary finansowe ze strony Państwowej Komisji Wyborczej (podobno nawet do 100 tyś. zł). Zamierzam dziś przejechać się po mieście i sprawdzić czy na wydrukowanych materiałach KWW Bodlera jest informacja z jakich źródeł sfinansowano reklamy wyborcze? Czy jeśli jej nie ma, oznacza to, że wydruk jest finansowany również z innych źródeł np. ze środków developera, który wspiera działania Pana Korcza?

A to ciekawe, jeśli tak jest to łamią prawo. Czy komitet nie powinien prowadzić rejestru wpłat na konto komitetu? Wtedy zobaczylibyśmy czy developer wpłacił na niektórych ich kampanię i ile?

Mam nadzieję na zmiany w Luboniu, jeśli jest kandydat ,który ma charyzmę, i wie jak zarządzać naszym miastem to go popieram. Liczę na większy kontakt Pana Bodlera z mieszkańcami.
Może właśnie Luboń potrzebuje zmian w organizacji. I tą zmianę zapewni nam Pan Bodler.

Ciekawe skąd wiesz że Pan Bodler umie zarządzać miastem bo chyba tego jako sekretarz w Swarzędzu nie robił. Natomiast wszyscy wiemy jak może zarządzać miastem i jakie wprowadzać zmiany jego pełnomocnik wyborczy - Pan Korcz który będzie miał ogromne wpływy na to co będzie się działo w Luboniu gdy wygra Pan Bodler.

Przegonimy dotychczasowe władze , zrobimy wreszcie porządek, czerpmy przykład ze Swarzędza, pan Bodler do boju. Solidarni, solidarni

Proponuję, przenieść całe stowarzyszenie Solidarni w Prawdzie i Miłosierdziu do Swarzędza, nikt w Luboniu płakał za wami nie będzie. Za Panem Korczem, udąjącym macho również.

tylko tak się składa, że w Swarzędzu panu Bodlerowi i jego ówczesnej szefowej podziękowali już kadencję temu.... więc raczej uznania tam nie zdobył...

Nie dla spadochroniarzy, nie dla deweloperów, nie dla nowych bloków!

;)

Mam nadzieję, że Lubonianie mają rozum i pozwolą pani Machalskiej kontynuować to co zaczęła.

...

Czyli rujnowanie tego miasta :(

...

Czyli rujnowanie tego miasta :(

w mieście zaczeło się coś dziać, energie jaką ma burmistrz Machalska jest niesamowita.

gdzie zaczeło się coś dziać patrze przez okno i nic sie nie zmienia od 10 lat , anie wiekszy syf

Pewnie patrzysz na ulice przez okno w Swarzędzu. Bo obok mojego właśnie budują drogę.

2 drogi skończyli przez 4 lata. I teraz przed wyborami wielce drogi budują i myślą, że ciemny lud to kupi. Nie Kupimy! Precz z Machalska, Burmistrz, która jako radca prawny zarabiała 1600zl według oświadczenia majątkowego zabrała się za zarządzanie miastem. Taki jest skutek gdy do władzy dochodzą nieudacznicy! BYLE KTO, ALE NIE MACHALSKA!

Tak coś mi się wydaje ze Ci w prawdzie i miłosierdziu będą teraz mieli rozpisane dyzury na e-lubon żeby czasem nikt bezkarnie nie pochwalił obecnej burmistrz...

Za co ktoś miałby chwalić obecną władzę? Kumoterstwo, nepotyzm i zero kompetencji! Te pozytywne głosy tutaj to chyba lecą z komputerów urzędu BO BOICIE SIĘ że jak przyjdzie gość z zewnątrz to was wywali na zbity pysk bo i tak nic nie umiecie. Głosuję na tego Bodlera, bo chcę zobaczyć wasz upadek! A jak prawdą jest to co pisze ten u góry, że zarabiała 1600 to zobaczymy jaka jest operatywna burmistrzowa poza korytem!

Odpowiadasz na mój post jakbym to ja był urzędnikiem w Luboniu, a nim nie jestem... Atakujesz, tylko po co?

M jak Machalska xD

M jak Mieszkaniec, M jak Michał, M jak Malinowski, M jak Miłość... Wymieniać inne M?

Skąd w ludziach tyle nienawiści, skąd ten język? I jeszcze tak jak w starym porzekadle: na złość babci nogę złamię. Sądzę, że powinna być debata wszystkich kandydatów na burmistrza Lubonia, relacjonowana przez wszystkie lokalne środki przekazu, w tym e-lubon.pl.

Energię to ma Vice Burmistrz, słyszałem, że stawia szkołę, której operatorem będzie powiązana z nim spółka! (Oczywiście szkoła z kasy miasta).

Prywatyzują zyski, upubliczniają straty!

:(

Ja nie jestem za tym panem, nie znam gościa, ale nie podobało mi się pukanie do drzwi przez Pana Roberta K. i namawianie ludzi do oddania swojego głosu właśnie na tego kandydata...
moim zdaniem chodził od domu do domu i wyżebrał te podpisy

Czy prawdą jest, że Straż Miejska została zaangażowana w zbieranie podpisów dla Pani Burmistrz? - może ktoś to potwierdzi lub zaprzeczy?

U mnie była pani radna z listą i widziałem jak chodziła i zbierała. Wątpię to tani news konkurencji.

:(

U mnie był pan Korcz- nie podobało mi się to że łazi po domach :(((

I po co Panie Korcz były te protesty o usuwanie nazwiska? Teraz jako ze jest Pan kandydatem to w jaki sposób będzie Pan skladał sprzeciw na publikacje Pana Nazwiska na tym portalu? Może się mylę, ale trochę mi się to krzywdzące wydaje żeby mówić o tym, że obecna burmistrz nic nie zrobiła bo w przeciwieństwie do swoich poprzedników zrobiła, a podnoszenie krzykow że tyle pieniędzy z Unii jest niewykorzystane ze nie wnioskowali o nie to trochę gadanie dla gadania bo UE nie finansuje niczego w 100% a budżet Lubonia jest jaki jest i tego nie zmieni żaden Burmistrz w ciągu najbliższych kilkunastu lat... Tak sobie myślę Panie Bodler, co się stało że nie pracuje Pan już w UM w Swarzędzu?

Rozmawiałam z Panem Bodlerem ostatnio w Luboniu. Rozmawiał z mieszkańcami, opowiadał o swoich rozwiązaniach i pytał o nasze problemy. Wykazał zainteresowanie, którego nigdy nie doświadczyłam u naszych urzędników, którzy od lat zbywają mnie, gdy pytam o drogę dojazdową do mojego domu. Pozytywnie mnie zaskoczył wysoką kulturą osobistą, prezencją i wiedzą. Chciałabym żebyśmy za miesiąc mieli takiego Burmistrza, może wreszcie zmieni się w tym mieście podejście do nas jako mieszkańców.

Pan Bodler - Wyjatkowo pozytywne zaskoczenie. Mam nadzieję, że jak już Pan będzie Burmistrzem pozostanie Pan takim samym człowiekiem. Liczę również na to, że pochyli się Pan nad problemem naszego braku nawierzchni, tak jak Pan obiecał. Moja rodzina odda na Pana głos. Życzymy powodzenia!

Pamiętajcie, że wdrożenie się nowego na stanowisku to minimum rok. Rok, podczas którego Wasz kandydat będzie pasożytem uczącym się urzędu, ludzi itp. Rok, podczas którego będzie nieproduktywnym operatorem krzesła w gabinecie.
Rok, podczas którego nikt typa nie pozna, bo wygląda jak akwizytor, nie urzędnik powiatowy.
No i musi mieć czas na poranną mszę, zapewne co dzień, skoro taki gorliwy katolik, co daje kolejne zmarnowane godziny pracy.
Radzę dobrze wybrać, bo będziemy mieli wszyscy krzyżowca zamiast kompetentnego fachowca.

To ciekawe co piszesz, przeszkadza Ci że burmistrz może rozpoczynać dzień od porannej mszy? To co powiesz na to że obecna Pani Burmistrz co dzień o 8 rano stawia się w kościele w Lasku na mszy? Widzisz jakąś wadę takiego zachowania?

Nic mi do tego, w kogo niewidzialnego kto chce wierzyć. Nie toleruję i nie mam zamiaru akceptować dyletanctwa i ignorancji na tak wysokim stanowisku. Przecież te wszystkie hasełka to kocopoły, które ludzie chcą usłyszeć.

To godne zachowanie Pani Burmistrz tylko podziwiać!Cała sztuka w rządzeniu miastem polega na doborze przez Nią odpowiednich,kompetentnych uczciwych urzędników i dzięki zdolnościom organizacyjnym egzekwowaniu dobrych efektów!

na prośbę dokonującego wpis

Po ilości komentarzy popierających pana B. i krytykujących panią M. wnoszę że pan K. ostro wziął się do roboty! :D

Dobrze że jest inny kandydat, Luboń to nie tylko Forum.
Powodzenia Panie Robercie!

Jestem za zmianą w Luboniu,jest wiele do zrobienia,chodniki ,drogi,korki,edukacja kulawa, brak miejsca dla rodzin, między innymi basenu.
Najważniejsze że jest kandydat który widzi problem z jakim się borykamy. Zmiany w zarzadzaniu Luboniem są konieczne.

Bardzo się cieszę, że w końcu mieszkańcy się zainteresowali swoim otoczeniem. Mam nadzieję, że tak jak gwarnie tutaj komentujecie, tak pójdziecie wszyscy do urn 21 października. Pamiętajmy, że frekwencja, ilość oddanych ważnych głosów też świadczy coś o nas. Do boju lubonianie !

Szanowny Panie Robercie "...wykropkowany" Korcz, mam do pana dwa pytania:

1. z czego pan żyje i co pan w życiu robił i czy kiedykolwiek płacił pan jakieś podatki? Bo z mojej nieoficjalnej wiedzy wynika, że jest pan rencistą z zawodu (tylko jedynym takim który na rencie zbił majątek)

2. w poprzednich kadencjach, krytykował pan zawzięcie radnego Manię (który się tu urodził i wychował) za to, że nie mieszka w Luboniu, PAN OBECNIE RÓWNIEŻ NIE MIESZKA W LUBONIU (bo tak się składa, że szwagierka mieszka w tym samym bloku na Wildzie gdzie obecnie pan), a do tego proponuje nam pan burmistrza także nie mieszkającego w Luboniu.... czyżby punkt widzenia zależał tylko od tego co panu wygodne??

Dla mnie jednym z podstawowych warunków, oprócz wykształcenia oczywiście, powinno być właśnie długoletnie zamieszkanie w miejscu kandydowania na urząd.

Serio? Przecież to złamanie prawa, aby kandydować na radnego trzeba mieszkać w danej miejscowości. Jeśli tak jest to ktoś powinien to zgłosić odpowiednim służbom. Czy redakcja przesłała pytania pana F.R. do pana Korcza?

zameldowany pewnie nadal tu jest bo z tego co widzę przechodząc to dom nadal na sprzedaż, ale fizycznie nie mieszka w Luboniu.... ot takie luźne podejście do prawa....jak to w PIS

zameldowany pewnie nadal tu jest bo z tego co widzę przechodząc to dom nadal na sprzedaż, ale fizycznie nie mieszka w Luboniu.... ot takie luźne podejście do prawa....jak to w PIS

Problem w tym, że nie wystarczy meldunek musi faktycznie zamieszkiwać - tak mówi przepis. 4 lata temu jak były wybory, to chodził i piętnował tych, którzy jego zdaniem nie mieszkają a kandydują. Ciekawe czy siebie samego teraz napiętnuje. Towarzyszu Korcz, czy to nie czas złożyć samokrytykę. Partia tego wymaga!

Tak, zostały przekazane.

Korczaka to tydzień można na starej rzeźni spotkać jak sprzedaje jakieś używane gacie itp - przynajmniej oficjalnie bo ciężko uwierzyć by dało się z tego żyć na takim poziomie. Pytanie czy ten handel wogle do skarbówki zgłoszony....

No z czystym sumieniem moge powiedzieć,ze urzednicy w Lubonskim UM nic nie wiedza... Tam kazdy robi oczy wielkie jak kot ze shreka. Rata za smieci VII 2018,upomnienie koniec IX 2018. Masakra.

Przejrzałem sobie profil pana K. na fb. Jeżeli jego "praca" i pełnomocnictwo wygląda tak, jak jego wpisy bez składni i znaków tak polskich jak i interpunkcyjnych, to marna przyszłość przed nami. Nie sposób nie zauważyć też w bardzo wybiórczy sposób egzekwowania od siebie tej prawdy i tego miłosierdzia.

' Żadna praca nie hańbi ' Przysłowie to uczy nas, że każdy zawód jest potrzebny i nie należy się wstydzić tego co robimy.
Szkoda że skupiamy się tylko na życiu jednej osoby.
Dlaczego nikt nie pisze? O obecnych radnych i ich życiu, tylko temat jeden p.Korcz to i to... tak nie rozwiążemy problemów Lubonia .

Masz rację, żadna praca nie hańbi. Miałbym gdzieś pracę Pana Korcza, to czy od lat jest rencistą. Jednak jeśli zgłasza swój pomysł na Luboń i jest głównym rozprowadzającym kandydata na Burmistrza ze Swarzędza (p. Bodlera) to wszyscy mamy prawo go oceniać. Jest pełnomocnikiem wyborczym komitetu i przede wszystkim liderem listy KWW.robertabodleraostafinskiego . Jeśli robicie go swoim liderem i twarzą kampanii wyborczej, unikajcie odpowiedzi czy będzie wiceburmistrzem lub prezesem spółki np.Translubu . To mamy prawo go rozliczać z dotychczasowych dokonań. A jak wychodzi teraz to co innego mówi a co innego robi. To ma być DOBRA ZMIANA w Luboniu? Jesteście absolutnie NIEWIARYGODNI!

Zgadza się, obecni radni idealni nie są, wystarczy wymienić mieszkanie Pani Zygmanowskiej czy też bo ja wiem dokonania zawodowe Pana Okupniaka.... tylko, że to wszystko to pały pikuś przy tym co niesie za sobą p. Korcz.... każdy który miał okazję go poznać wie o czym mówię...

Kazdy będzie lepszy od obecnej władzy.To co sie dzieje obecnie w Luboniu woła o pomste do nieba.Pana Jakuba B takze mam nadzieje ze juz nikt nie wybierze bo widac przyklepuje kazde dzialania obecnej wladzy ktora pracuje tylko gdy ida wybory.Czas na zmiany czas na ludzi z checiabdo pracy i zmian a nie nygusow!!!

Ciebie tu nie ma, to po co zabierasz głos... Nie zachowuj się jak amerykańska "Polonia", jesteś tam gdzie jesteś i tym zakątkiem świata się interesuj, po co się wtrącać w sprawy które nie mają wpływu na Ciebie?

Niestety moja rodzina jeszcze do czasu jest i bedzie zmuszona mieszkać w Polsce.Dlatego zabieram głos w tej jałowej dyskusji.A ty nie masz prawa narzucać mi co moge a czego nie.Podejrzewam ze najechałeś na Luboñ jako element napływowy z Zamościa czy czegos podobnego

Element moj drogi to jesteś Ty i naplywowy tym bardziej, skoro Ciebie tu nie ma to nie powinienes zabierać glosu w sprawach ktore Ciebie nie dotyczą - to podpowiada logika. Najechałeś? Nie bądź bardziej żałosny niż Twoje wypowiedzi. Jak możesz zabierać głos w dyskusji dotyczącej wyboru wladz skoro Ciebie tu nie ma? Nazywasz ta dyskusje jałową, to po co zabierasz w niej głos? Skoro Twoka rodzina jest zmuszona mieszkać w Polsce? Nie wydaje mi sie żeby ktoś musiał w tym kraju mieszkać na siłę. Lepiej za funty pracować u Brytyjczyków bo w Polsce tak źle... Prawo do wyboru władz w Polsce od dawna powinni mieć Ci którzy tu żyją, a nie dziesiątki tysięcy Polaków mieszkających na wyspach czy "polonia" w różnych krajach ktora Polskę zna tylko z opowieści... Uważasz ze jest to ok?

Dziesiątki tysięcy? Setki tysięcy nas tu jest.A to dzięki właśnie takim jak ty którzy wybierają najgorsze... do koryta.Wybacz ale ja za 3tys pracował nie będę.Wole tutaj gdzie jestem zarabiać godnie,być szanowanym i mieć spokojne życie z dala od psycholi ktorzy myślą że mają na coś wplyw,zawistnych ludzi i tych ktorzy myslą że im sie udało a dalej żyją w gównie.Jeszcze raz powtarzam nie bedziesz mi mowic do czego mam prawo.Zajmij sie lepiej czymś co tobie lepiej wychodzi.

Emigrant popieram Twoją opinię, pan M. ma zawsze i na każdy temat coś do powiedzenia. Każdy ma prawo się wypowiadać jeśli na sercu mu dobro tego miasta.

O i Ty się pojawiłeś. Co dzisiaj masz madrego do przekazania? Może coś o Twojej jak zwykle błędnej interpetacji i braku zrozumienia słowa pisanego? Może coś jak ostatnio kiedy to bez sensu wypowiedziałes swoje homofobiczne poglądy :)

Po pierwsze nie mówię Ci do czego masz prawo a do czego nie. Wypowiedziałem swoje zdanie podobnie jak Ty, jednak w przeciwieństwie do Ciebie nie atakowałem. To Ty mnie oceniasz przez pryzmat moich wyborów wcale ich nie znając i generalizujesz poziom zycia części społeczeństwa porównując ich do wszystkich. Mam to szczęście ze nie pracuje za 3 tysiące złotych i nie tkwie jak to nazywasz w gównie... Mam nadzieję ze dobrze Ci się tam wiedzie i nie będziesz musiał tu wracać - po co się męczyć - oby Was tam Teresa nie spakowała do domu.

No niestety (...) trzeba uszanować prawo pana M. do publicznego pierniczenia farmazonów.

Dzięki Bogu że jeszcze w takim kraju żyjemy, dobrze ze jako wolny człowiek nie musisz ich czytać, ponieważ pojawia sie zasadniczy problem ze zrozumieniem i różnica poglądów taka mniej więcej 120 stopni, udowodniłes juz w kilku dyskusjach swoj poziom wypowiedzi i szacunku wobec innych taki na poziomie bliskim zera taki jakby to powiedzieć zgodny z panującym obecnie w Polsce trendem i idąc niestety Twoim tokiem myślenia Twoje wypowiedzi tez trzeba uszanować.
Miłego dnia wszystkim życzę

Spokojny badz o mnie i moje pakowanie się.Ja dam sobie rade jak i wielu twoich rodaków.Zapraszam wszystkich rodakow majacych checi do pracy by przyjechali do UK.Naprawde potrzeba tu rak a płaca naprawde godna.Tygodniowka wynosi ok 2 tys zl na zwyklym magazynie.

Luboń to jedna z najbiedniejszych gmin w Polsce. Z czego te inwestycje? A wszyscy oczekują Bóg wie czego... To nie Komorniki czy Tarnowo Pdg.

Mam kłopot przed wyborami bo obejrzałam dwa spoty wyborcze pani Machalskiej i ubolewam, że jej priorytetem jak na razie jest budowa raczej placów zabaw niż ulic. Budowie ulic poświęciła zaledwie jedno zdanie : " budując nowe ulice uzgodnimy projekt z mieszkańcami". To dość skromna deklaracja w sprawie infrastruktury drogowej, która, jak widać nie jest naszą wizytówką. Place zabaw ok ale one nie poprawią jakości życia mieszkańców. Moje dorosłe dzieci już nie planują wiązać się zawodowo z miastem i tu prowadzić własną działalność bo miasto się rozrasta ale nie idzie z tym równolegle rozwój infrastruktury. W ich opinii, którąpodzielam, Luboń nie ma gospodarza, samorządowca z krwi i kości, który miałby jakąś spójną wizję rozwoju a do tego w otoczeniu specjalistów z dziedziny zarządzania jst, infrastruktury etc którzy skutecznie realizowaliby strategię. Szanuję pracę, wykształcenie i to, że jest porządnym człowiekiem ale wzięcie odpowiedzialności za miasto to naprawdę spory ciężar i może lepiej aby już go nie dźwigała....Niestety nie zagłosuję na Panią Machalską; myślę, że powinna liczyć na NCL na którym skupiła swoją uwagę w mijającej kadencji.

Luboń jest biedną, ale dużą gminą. Jesrem napływowy, ale widzę ile zmieniło się w Luboniu przez ostatnie 4 lata. Władza działa, ale w 4 lata nie nadrobią wieloletnich zaniedbań. A te są olbrzymie. Nie ma tutaj wielu firm i nie możliwości poszukania nowego finansowania. Wiele niedociągnięć to efekt złego zarządzania przez poprzednie władze. Nie jestem radnym, urzędnikiem a zwykłym mieszkańcem. I naprawdę trzeba wiele złej woli by powiedzieć, że władza się nie sprawdza. Ja będę na nich głosować. Bp pokazali na co ich stać i mają plany rozwoju.

Muszę się zgodzić z moimi poprzednikami na forum. Dajmy odpocząć FOL podczas tej kadencji. p. B. M oraz radni FORUM są zmęczeni. Stawiam na nowe twarze w tych wyborach.

Nie pamiętam aby kiedykolwiek wcześniej w ciągu jednej kadencji tyle inwestycji miejskich było w lasku: budowana Dojazdowa, Kurowskiego, fragment Rydla, budowane nowe Przedszkole. Tylko ślepy może tego nie widzieć. Machalska ma mój głos i wielu innych z lasku. A jeżeli chcesz wybrać na radnego Pana Korcza to znaczy że albo go nie znasz albo nie zależy ci na rozwoju miasta.

Po komentarzach można odnieść wrażenie, że panowie Bodler i Korcz są ogromnym zagrożeniem dla obecnej władzy.

Korcz to co najwyżej może być zagrożeniem dla samego siebie. W Czajkowie i Lasku wszyscy mają go dość. Ulica Fiołkowa w szczególności. Hałasy wszyscy słyszeli. A Bodlera? Nie znam, ale przez to, że jest ze Swarzędza i razem z Korczem nie ma szans. Na tych listach do rady miasta jest nawet parę sensownych osób, ale jeśli Ci ludzie będą się afiszować związkami z Bodlerem i Korczem, to nikt z mieszkańców im nie zaufać.

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Głupota i Populizm zawsze jest zagrożeniem

Zagłosuję na każdego, kto posprząta JESZCZE PRZED WYBORAMI przejście podziemne z ul Armii Poznań na ul Fabryczną. Płacę podatki i chcę mieć czyste i bezpieczne przejście. Nie interesuje mnie czyją własnością jest tunel. Ma być czysto.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu
 • Dam pracę
  Opiekunka