Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Pikieta pod cyrkiem

Niestety do Lubonia przyjeżdża Cyrk Europa wykorzystujący zwierzęta! Dlatego Viva Akcja dla zwierząt - Poznań oraz Koalicja CYRK BEZ ZWIERZĄT zapraszają Was na protest pod cyrkiem Europa! Protest odbędzie się 18 września br. (wtorek) o godzinie 16.15 na ulicy Pułaskiego.

Jesteśmy zwolennikami sztuki cyrkowej reprezentowanej przez ludzi, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli prezentują swoje umiejętności. Wykorzystywanie zwierząt to anachronizm, którego miejsce jest na śmietniku historii. Nie godzimy się na poniżanie i brutalną tresurę zwierząt - mówi Malwina Malinowska z poznańskiej grupy Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt.

Widzimy znaczny wzrost zainteresowania tematem zwierząt w cyrkach - komentuje Michał Błażejewski z poznańskiej grupy Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt - W zeszłym roku na pikiety pod cyrkami przychodziliśmy w kilka osób. Teraz potrafi przyjść ponad 100 osób - dodaje.

W Gnieźnie, które jest dużo mniejsze i dopiero od niedawna wyraźnie domaga się zaprzestania udostępniania terenów miejskich dla cyrków ze zwierzętami na proteście było około 20 osób. To bardzo duży postęp. Widać, że społeczeństwo nie wierzy w to, co opowiadają cyrkowcy.

27 marca 2015 Komitet Psychologii PAN wydał uchwałę w sprawie poparcia działań podejmowanych w celu ograniczenia wykorzystywania zwierząt w działalności rozrywkowej prowadzonej w cyrkach. „Spektakle cyrkowe z udziałem zwierząt są pozbawione walorów edukacyjnych, a także potencjalnie szkodliwe dla procesu wychowania młodych ludzi”. Czego uczą się dzieci o naturze tygrysa, patrząc na zamknięte w klatce, kręcące się w kółko na niewielkiej przestrzeni, zestresowane i złamane psychicznie zwierzę? Co mogą wywnioskować z widoku niedźwiedzia przebranego w sukienkę i stojącego na przednich łapach? Obserwując cyrkową arenę nie nauczą się niczego na temat prawdziwej natury zwierząt.

M

Odpowiedzi

W poznańskim Nowym ZOO w azylu dla niedźwiedzi mieszka m.in. Baloo, niedźwiedź okrutnie potraktowany przez ludzi w cyrku.
Uciecha dla ludzi kosztem cierpienia zwierząt to nie jest coś co powinno mieć miejsca również w Luboniu.
Pytanie do władz naszego miasta. Dłaczego wydały zgodę na przyjazd cyrku?
Drugie pytanie do obu kandydatów na burmistrza (może odpowiedzą): Czy zamierzacie wpuszczać cyrki do Lubonia również w przyszłości?

Cyrki są w Luboniu zakazane, jednakże nie na ziemi prywatnej. Widocznie właściciel ziemi chciał zarobić na tym cyrku, więc się zgodził (niestety).

Cyrk Europa dziękuje za promocję

Wstyd, nie promocja.

Tak się zastanawiam, od kiedy Gniezno jest dużo mniejsze od Lubonia? ;)

Odniesienie miało być do Poznania, bo info szło głównie do poznańskich mediów, faktycznie źle w tym przypadku to zostało ujęte

Gdyby zwierzęta miały założone ubranka z napisem KONSTYTUCJA to klaskalibyście aż miło. Pożyteczni idioci.

Nie chcemy cyrku, który męczy zwierzęta w Luboniu!
Najlepsze cyrki na świecie nie mają zwierząt w swoich programach i mimo to ludzie płacą spore sumy, żeby zobaczyć ich występy a namioty pękają w szwach.
Zwierzęta nie są stworzone do wykonywania dziwacznych sztuczek wbrew naturze pod groźbą bata!

Czy ktoś w ogóle widział ulotkę???????? Ja rozumiem że wielbłądy czy lwy i tygrysy to.l są dzikie zwierzęta i niewola w cyrku to nie jest ich świat. Ale pieski są zwierzątkami domowymi i normalna jest ich tresura. Papugi też ludzie w domach maja i je tresuja i węże również. Więc o co chodzi?

To wszystko staje sie chore, tu pikietuja a w chacie schabowe wpierdalaja az im sie uszy czesa wielcy obroncy zwierzat, moze sie tak ludzmi zajmiecie ktorzy sa bici i maltretowani? Psa prowadzi na smyczy jak go pociagnie to w dupe kopnie a tu biedoli , chyba z nudow bo nie ma nic do roboty.

Proponuję pooglądać jak wygląda tresura zwierząt w cyrku. Sporo jest tego w internecie. Może wtedy zmienisz zdanie..

mow za siebie nie za innych

Nie popieram cyrkowego dręczenia zwierząt, ale obklejanie słupa na ulicy Osiedlowej plakatem z wielkim napisem "JEB.Ć CYRK" to już przegięcie.

Kto che pójdzie do cyrku, a kto nie chce to nie. Najbardziej śmieszy mnie dyktat parudziesięsiu osób. To jest każdego prywatna sprawa i tyle. Ja się wybieram, a opinie innych mam w głębokim poważaniu. Nie chcesz nie idź proste jak budowa cepa/

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu
 • Dam pracę
  Opiekunka