Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Bezpłatna komunikacja - list do redakcji

Do naszej redakcji wpłynął list od pani Beaty, która chciałaby dowiedzieć się czy Burmistrz Miasta Luboń zamierza wprowadzić bezpłatny transport dla młodzieży zameldowanej w Luboniu a dojeżdżającej do szkół w Poznaniu.

Chciałabym zapytać w imieniu wielu rodziców młodzieży jaki jest plan Pani Burmistrz odnośnie bezpłatnego transportu młodzieży zameldowanej w Luboniu a dojeżdżającej do szkół w Poznaniu. Czy przewiduje Pani podpisanie umowy z Poznaniem tak żeby dzieci lubońskie mogły po Poznaniu również korzystać z bezpłatnego transportu. Kilka dni temu takie ulgi wprowadziły Komorniki - pyta Czytelniczka.

List przekazujemy do Urzędu Miasta Luboń.

Izabella Chodorowska

fot.: 

Odpowiedzi

Komorniki finansują dojazdy w strefie B i C
"Z bezpłatnych przejazdów skorzystają także dzieci mieszkające w naszej gminie, które są uczniami szkół podstawowych w Puszczykowie i Luboniu – miastach znajdujących się w tych samych strefach biletowych, co gmina Komorniki."

nie ma słowa o strefie A - Poznań

http://www.komorniki.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=3&artykul=2491&ark=3&akcja=artykul

PS. Czytanie ze zrozumieniem znacznie ułatwia życie

 

Myślę, że dzieci ze szkół podstawowych i wygaszanych gimnazjach, dojeżdżających komunikacją miejską do Puszczykowa, czy Lubonia z Komornik, jest garstka, więc wszystko pięknie- ładnie, ale to populizm.

Moje też dojeżdżają do sp w Poznaniu (z Lubonia), ale bez przesady, nie domagam się bezpłatnych przejazdów, mogły pójść do szkół w Luboniu:)
W Poznaniu w okolicach wyborów powraca temat dojeżdżania dzieci z powiatu poznańskiego do szkół ponadgimnazjalnych (średnich) w Poznaniu i ja tym się bardziej martwię i to uważam, w pierwszej kolejności miasto powinno dogadać z Poznaniem (jak zrobił min. Swarzędz), a nie bezpłatne dojazdy.

Zanim Translub połączył się z ZTM, lubońskie dzieci miały prawo do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej na terenie miasta Lubonia, nie rozumiem tylko, dlaczego wtedy miasto nie wynegocjowało dla swoich mieszkańców darmowych przejazdów dla dzieci???
Moje dzieci mają do szkoły ponad 2km (to ich szkoła rejonowa i nie mamy bliższej) gdy jest pogoda, to jeżdżą rowerami, natomiast zimą rano jeżdżą autobusem (kupuję im sieciówki) a z powrotem wracają na piechotę (jeśli pogoda na to pozwala). Uważam, że bezpłatne przejazdy na terenie miasta byłyby dużym udogodnieniem, ponieważ nie każdy w naszym mieście ma blisko do szkoły podstawowej, natomiast posiadając darmowy bilet na strefę B, można już dokupic bilet na strefę A, żeby „starsza” młodzież mogła za pół ceny dojechać do Poznańskiej (czy innej) szkoły ponadgimnazjalnej.

Nie skomlec - wszystko za darmo i do tego jeszcze 500+, na ksiazki 300+ co jeszcze moze darmowe zakupy w sklepach, co za banda do roboty nie , tylko wszystko daj.

Nie obrażaj ludzi, których nie znasz...

Nie rozumiem czemu za darmo maja korzystac z komunikacji miejskiej. Spólka translub jest firma podlegajaca Urzedowi Miasta , ktore jest utrzymywane z naszych wspolnuch podatkow i oplat. Dlaczego dzieci jednych podatnikow maja byc uprzywilejowane inne nie? placimy wszyscy Ci co nie maja dzieci w wieku szkolnym rowniez, wracamy do czasow PRL rowni i rowniejsi, jednym wszystko drugim nic. Autobusy na powietrze nie jezdza, a niestety paliwo, pojazd, utrzymanie kierowcow i firmy kosztuje, jedni placa i nie maja nic , drudzy dostaja i chca jeszcze wiecej za darmo.Banda jednym slowem banda darmozjadów.

A ja nie rozumiem tylko, dlaczego poznańskie dzieci nie muszą w Poznaniu płacić, a lubońskie (i inne) muszą? Przecież ZTM i Translub ma wspólne bilety...

A co do awantury o „+”, to wolałabym otrzymać darmowy przejazd dla dziecka, mieć darmowe przedszkole/żłobek (łącznie z wyżywieniem) a te pięćsetplusy przez które wszystko podrożało o kilkanaście procent, to niech sobie wsadza w nos!

przecież taka przykra prawda -najlepiej wszystko darmo!

Idiotą jesteś

Ciekawe, jak długo jeszcze UM będzie odpowiadał na to pytanie...

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie
 • Dam pracę
  Praca- wypełnianie ankiet