Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Skatepark w opłakanym stanie - list do redakcji [odpowiedź z LOSiR]

Lubońska młodzież starała się o budowę skateparku bardzo długo. W końcu obiekt powstał na asfaltowej nawierzchni przy ulicy Rzecznej. Obiekt do jazdy wyczynowej, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi znajduje się niestety w opłakanym stanie. Zagraża bezpieczeństwu młodzieży, która z niego korzysta. Najbardziej rzucają się w oczy dziury wielkości pięści oraz odstające gwoździe. Zniszczone są również drewniane konstrukcje. Jeśli w taką dziurę wpadnie się kołem od deskorolki to można stracić wszytkie zęby. O stanie obiektu powiadomiła nas młodzież. Skatepark jest nadal użytkowany, ale strach się bać, gdy się na nim trenuje. Młodzi ludzie za naszym pośrednictwem pragną zwrócić się do Urzędu Miasta Luboń z prośbą o przeprowadzenie remontu, aby obiekt mógł być gotowy do użytku na przyszły sezon. 

28.08.2018 - Dzisiaj z Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do naszej redakcji nadeszła odpowiedź, że skatepark będzie remontowany. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu. 

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

Bywam z synkiem na stadionie i widzę zawsze ten sam obrazek-dwóch chłopców w wieku ok.16 lat intensywnie prawie codziennie podskakują na rowerach do znudzenia!Poza tym jeszcze 2,3 chłopców na hulajnogach przepędzanych przez tych wyrostków!Zastanawiam się nad ubóstwem intelektualnym tych wyrostków -w zasadzie im współczuję!Też miałem 16 lat i wiem że program zajęć na popołudniu (po odrobieniu rzecz jasna lekcji) może być znacznie bogatszy niż te prymitywne skoki !Po co to remontować?Zrobić betonowe, lub rozebrać!

Uważam że to dyscyplina sportu jak każda inna i lepiej że robią to co sprawia im przyjemność a nie siedzą w domu przed komputerem .Znam tych chłopców to porządni młodzi ludzie (nie wyroski)którzy mają pasję i chcą ja rozwijać ,dlatego tak potrzebny jest remont tego obiektu.

A jakby zjawił się jakiś miłośnik skoków spadochronowych to miasto ma pobudować lotnisko i podstawiać samolot żeby sobie codziennie trenował?W końcu skoki spadochronowe to tez dyscyplina sportowa!

Dzień dobry. W każdym mieście są miejsca dla osób o takiej pasji. Dlaczego nie w Luboniu?! Moim zdaniem jest on zdecydowanie za ubogi, za mało kolorowy, ciekawy! Ja nie dosyć, że bym była za odnową, ale również za rozbudową! Każdy sport jest warty uwagi, ważne jest że dzieci, młodzież będą spędzać czas na świeżym powietrzu, robiąc to co lubią, co ich pociąga , interesuje i sprawia , że rozwijają się fizycznie, a nie siedzą przy komputerach, telefonach i innych pożeraczy aktywnego trybu życia! W tym momencie w Luboniu powstają jak gryby po deszczu bloki, bloki i jeszcze raz bloki! Będą tam mieszkać ludzie , dzieci ....Gdzie miejsca do Spacerowania, płace zabaw , Orliki itp?! Zdecydowanie za mało. Teren za Skrzatem. ...mógłby tam powstać piękny park z alejkami, palcami zabaw , przyrządami do ćwiczeń itd itp , póki co bloki.

Panie Młody - jest Pan w wielkim błędzie jeśli Pan myśli że te skoki są prymitywne. Chciałabym zobaczyć jak Pan skacze na rowerze, wbrew pozorom nie jest to takie proste i wymaga to wielkiej koordynacji ruchowej.

Mam nadzieję,że tak samo pan potraktuje swojego syna gdy jego pasję nie będą pokrywać się z pana upodobaniami.
Obyś szanowny panie miał odwagę powiedzieć o jego "ubóstwie intelektualnym".A w tym wszystkim prymitywny jest jedynie pan!

Pozdrawiam pana "ubóstwo intelektualne" względem pasji innych ludzi!

Ps. z pana zachowania można wywnioskować,że bliżej panu do wioskowego głupca niż do inteligenta.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Oddam ziemię z wykopu
 • Dam pracę
  Praca na stacji Paliw Lotos , ul. Armii Poznań
 • Sprzedam
  Sprzedam stanowisko postojowe w garażu Wschodnia
 • Dam pracę
  KIEROWCA C+E - Komorniki
 • Sprzedam
  Sprzedam mieszkanie