Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Uchwyty na flagi - list do redakcji [odpowiedź z Spółdzielni]

Do naszej redakcji kilka dni temu napisała pani Ania, która była zbulwersowana postanowieniem Rady Nadzorczej Spółdzielni w sprawie zamontowania przy każdej klatce na osiedlu uchwytu do falgi państwowej.

Piszę do Państwa o bardzo bulwersującej dla mnie sprawie, mając nadzieję na publikacje na portalu e-lubon i nagłośnienie sprawy. Jestem mieszkanką tzw. lubonianki - dużego osiedla w naszym mieście. Otóż Rada Nadzorcza Spółdzielni na jakimś posiedzeniu przegłosowała pomysł kogoś z RN o zamontowaniu w każdej klatce (a dokładnie wnęka okienna 1 piętro) w każdym bloku uchwytu do flagi państwowej. Flagi mają być wywieszane na tych właśnie uchwytach. Nie jestem w stanie zliczyć ile jest klatek wejściowych w każdym bloku ( przypuszczam że liczba pójdzie w setki ). Nie mam nic przeciwko fladze naszego kraju. Za te uchwyty trzeba zapłacić, za ich montaż także trzeba zapłacić, trzeba zakupić flagi, następnie ktoś musi je wywieszać oraz chować, a czasem nawet i wyprać. Kto za to zapłaci ? Przysłowiowy Kowalski ? Napraw, remontów i konserwacji w blokach jest ogrom, a ktoś zatwierdza jak dla mnie tak niepotrzebny wydatek naszych zasobów pieniężnych ? Kto wpadł na taki pomysł i kto zgodził się na wydatek pewnie tysięcy złotych, tak niepotrzebny wydatek. Czy flagi na blokach to taka pierwsza potrzeba ? Mieszkańcy proszą od lat o naprawy zaciekających dachów bloków i garaży, o naprawę obwieszonych drzwi wejściowych, wyremontowanie popękanych ścian wiatrołapów, zasypania ogromnych i niebezpiecznych dziur przy fundamentach które powstały wskutek deszczy - w tych dziurach teraz żyją szczury - TAK, to nie żart przy bloku nr 48 biegają szczury tuż obok jest jeden z największych placów zabaw dla dzieci - licznie zresztą odwiedzany, oraz wiele, wiele innych ważnych spraw. Mieszkańcy którzy czują potrzebę - wywieszają flagi na swoich balkonach, ale żeby tak bez głowy wydawać pieniądze i nie pytać mieszkańców o zdanie, kiedy jest tak wiele innych ważniejszych potrzeb!!! Bloki to nie budynki państwowe ani rządowe, kto miał tak idiotyczny i drogi pomysł - pyta się pani Ania.

Poniżej publikujemy odpowiedź Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Odpowiadając na list Pani Anny, (http://e-lubon.pl/news/2018-08-15/uchwyty-na-flagi-list-do-redakcji-14764) dotyczący wywieszania flag na osiedlu w Luboniu, prostujemy informację na temat związanych z tym działań Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej. Uchwałę o montażu uchwytów na flagi przy każdej klatce schodowej na terenie Spółdzielni i zakupie flag celem uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, a w perspektywie i innych świąt państwowych, podjęło Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni, które odbyło się 14 maja 2018 roku. Nie odpowiada prawdzie twierdzenie, że to Rada Nadzorcza podjęła tę uchwałę na swoim posiedzeniu. Wniosek w tej sprawie został zgłoszony na Walnym Zgromadzeniu przez członka Spółdzielni, a przy tym członka Rady Nadzorczej. Został on przegłosowany przez obecnych na zebraniu. Protokół z Walnego Zgromadzenia jest do wglądu dla członków w siedzibie Spółdzielni.
Uchwały Walnego Zgromadzenia – najwyższego organu Spółdzielni - są dla Spółdzielni wiążące i obowiązujące zarówno dla Zarządu jak i Rady Nadzorczej oraz wszystkich Członków. Problem zgłoszony przez Panią Annę obrazuje, jak ważne jest korzystanie przez Spółdzielców z ich praw, w szczególności jak ważny jest udział w Walnych Zgromadzeniach. To Walne Zgromadzenie podejmuje uchwały, które w praktyce przegłosowywane są przez znikomą ilość Członków Spółdzielni, ale zgodnie z prawem – obowiązują. Szanujemy odmienny pogląd, jednak wynik głosowania był jednoznaczny. Zapraszamy wszystkich Członków do aktywnego uczestnictwa w życiu spółdzielni.

Marek Radwański
Przewodniczący Rady Nadzorczej

Halina Gościewska
Sekretarz Rady Nadzorczej

izi

Odpowiedzi

Święta racja.Pomysl bez sensu pewnie jakiś Pis-owiec na na radzie zarządu spółdzielni ( raczej chodzą tam emeryci) rzucił kolejny durny pomysł.

Jak marnotrastwo to raczej PO, spójrz ile przez te 8 lat zmarnowali dobra wspólnego!

PO

PIS WIĘCEJ PIENIĘDZY W BŁOTO WYWALA !!!

Racja, ten kto to wymyślił sam powinien za te flagi zapłacić ze swojej pensji, a żeby się nie nudził za bardzo ( wnioskuje ze pracy zbyt wiele nie ma, skoro wpada na takie pomysły ) to zapier..... i je samemu wywieszac.....tyle w temacie

Każdy kto ma ochotę wywiesić flagę i tak to zrobi na swoim balkonie. Po co kolejne koszta i każda klatkę ozdabiać. Flagi wywieszone są na latarniach to już chyba symbolicznie starczy dla miasta. Pieniądze się przydadzą na wytępienie szczurów z zielonych bloków na Sikorskiego.

...

Nareszcie będzie gdzie tęczowe flagi rozwiesic

No trzeba ten beznadziejny wydatek wykorzystać maksymalnie skoro już jest po tzw. fakcie dokonanym.

Dziwię się, że dopiero teraz o czymś tak oczywistym pomyślano.

Ja nie mam nic przeciwko flagom i patriotyzmowi, ale do tej pory każdy kto chciał umieszczał flagę sam na swoj koszt a nie pozostałych osób. To, że uważam zamontowanie uchwytów na każdej klatce za marnotrawstwo pieniędzy nie oznacza , że nie jestem patriotą.

Koszt w przeliczeniu na lokatora w okolicach jednego Harnasia. To dla Ciebie aż taki problem?

Taki sam koszt generowalo by wynajęcie osoby sprzątającej klatki a i znacznie większe korzyści dla mieszkańców. Nie wspomnę już o innych pilniejszych sprawach na które jak twierdzi spółdzielnia nie ma kasy. Ciekawa jestem czy odmówić sobie piwka i naprawisz na swój koszt elewację jak wiatr wyrwie cudowne flagi i uchwyty na nie , bo umocowanie ich na zwykłe śrubki do warstwy styropianu raczej trwałością nie grzeszy.

Serio uważasz, że sprzątanie klatek to taki sam koszt? Flagi to wydatek jednorazowy, a sprzątanie raczej musi się powtarzać, więc będzie więcej wychodzić...

jeżeli komuś się nie podoba tego typu decyzja RN to albo niech się wyprowadzi z terenu spółdzielni albo niech nie marudzi, tak samo jak komuś nie odpowiadają flagi narodowe to niech wyjdzie za granice i zmieni obywatelstwo- granice są otwarte. a tak nawiasem mówiąc to spółdzielnia może uchwalić wywieszenie na blokach banerów promujących medycynę alternatywną czy też opowiadać się na ów banerach za lub przeciw szczepionkom i nic z tym nie zrobicie

Pomysłodawca lub pomysłodawcy musieli zabłysnąć przed kolejnymi wyborami... szkoda, że robią sobie kampanię na koszt mieszkańców spółdzielni.

To może w końcu napiszcie kto wpadł na ten pomysł? Przecież funkcja w RN Spółdzielni jest funkcją publiczną, albo niech się sam ten człowiek ujawni i napisze o motywacjach?

Ludzie! To nie chodzi to, że jesteśmy przeciwko flagom, tylko złość ogarnia kiedy wydawane są pieniądze na rzeczy/sprawy niekoniecznie pierwszej potrzeby, są przecież pilniejsze wydatki...

I dlatego twierdzę, że uchwyty na flagi już dawno powinny być zamontowane. Więcej; powinny być przy każdym mieszkaniu. Już w trakcie budowy bloków.

To Pana prywatne zdanie... głosowanie mówi co innego- demokratyczna większość chciała tego rozwiązania i należy to uszanować i kropka.

Z tego co wiem,to decyzja o montowaniu mocowań do flag została podjęta na Walnym Zgromadzeniu Członków.Został złożony wniosek ,podjęto głosowanie i wniosek przeszedł wiekszą ilością głosów.Z tego co mi wiadomo to Walne Zgromadzenie czyli MY ,jest najważniejszym organem SM,i należy decyzje Walnego realizować z całą powagą.Można się nie zgadzać i dlatego trzeba było podjąć dyskusję na ten temat na Walnym i przekonać Członków SM aby wniosek odrzucić. Rada Nadzorcza czy Zarząd jest zobowiązany do wykonywania poleceń najwyższego organu SM. Na tym chyba polega demokracja...a jeśli chodzi o flagi na osiedlu,to powinny być,montaż uchwytów to wydatek jednorazowy który posłuży wiele lat.Na poznańskich osiedlach od wielu lat są zawieszane flagi przy klatkach o jest to naturalne "'zjawisko".Jesteśmy Polakami,mieszkamy w Polsce i nie wstydzmy się tego o co nasi przodkowie walczyli i przelewali krew.

3zl jednorazowo w przeliczeniu na mieszkańca...
Jednym słowem wstyd że tak późno...ale z drugiej strony nie ma lepszej okazji na taką decyzję niż setna rocznica odzyskania niepodległości. brawo!!!

I jeszcze jedno,wnioskodawca nie jest osobą anonimową,przed złożeniem wniosku przedstawił się,powiedział gdzie mieszka i podziekował za głosowanie, wszystko zgodnie z regulaminem....najlepiej ,poprostu warto i powinno się uczestniczyć w zebraniach Walnego Członków dla dobra nas wszystkich.pozdrawiam

Założę się, że nikt z tu narzekających na dany wydatek nie był na Walnym Zgromadzeniu. To coś jak narzekanie na Rząd, kiedy się nie chodzi na wybory. Jednak warto chodzić, bo to mieszkańcy sami głosują nad takimi wydatkami, a nie żadne władze spółdzielni.

proponuję obniżyć pensje wszystkim członkom RN spółdzielni do kwoty 100zł na głowę, od razu zaczną myśleć nie tylko o własnym PR przed wyborami.....

obniżyć ???,proponuje aby pan/pani kandydował(a) do Rady Nadzorczej,droga otwarta i nie skomplikowana.

Troszkę skomplikowana jest... trzeba na Walne przyjść.... ;)

No tak, co niektórych to może przerazić....

Najlepiej nie chodzić na wybory czy zebrania wspólnot/spółdzielcze a potem robić dym w necie i grać poszkodowanego. Ta wiara nic się nie uczy.

PRAWIDŁOWO, tak trzymać.pozdrawiam

Już się nie mogę doczekać gdy cały Luboń będzie biało-czerwony. Może akcja z nagrodami od elubon na najlepsze zdjęcie???

Zbudowana byłam postawą mieszkańców Kurowskiego, bloki od Rydla w stronę Dworcowej w dniach 1-3 maja tego roku, chyba 100%- frekwencja w wywieszeniu flagi. I jednocześnie ogromne rozczarowanie, kiedy 15 sierpnia w Luboniu nie zawisła żadna flaga powieszona przez urząd...Wstyd. Więc akcja na najbardziej biało- czerwoną ulicę:)

a dumny polak też nie wywiesił flagi 15 sierpnia, ponoć jest patriotą ;)

To ten z zielonych bloków?

Jeśli chcecie wspóldecydować to trzeba raz na rok wstac i pójść na zebranie członków, a nie narzekać. Aha i najważniejsze ludzie: głosów za było ponad dwukrotnie wiecej niz przeciw także po co ta dyskusja? Tak ciężko to zrozumieć że ludzie tego chcieli?

Z tego co mi wiadomo, to pracownicy z biur naszej Spółdzielni oraz dozorcy też nie są zadowoleni z pomysłu flag, no ale garstka ludzi na walnym tak zdecydowała....

Z tego co mi wiadomo to pracownicy z biur spółdzielni oraz dozorcy też są niezadowoleni z tego pomysłu, na ale garstka ludzi na walnym tak zdecydowała,..

Pójdzmy na wybory

Garstka nie garstka, ale wiekszość i należy to uszanować

15 sierpnia święto wojska polskiego- na twym balkonie patriotó flaga nie wisiala

każdy obywatel ma prawo do wyrażenia swojego zdania w demokratycznym kraju, przed czy nawet po wyborach....z całym szacunkiem, nie każdy musi mieć takie same poglądy...

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Sprzedawca w butiku Kazar Factory Poznań
 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu