Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Jazda pod prąd na ulicy Sienkiewicza - list do redakcji

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zwrócił uwagę na kierowców, którzy na ulicy Sienkiewicza jeżdżą pod prąd.

Zwracam się z prośbą o podjęcie jakichś działań w temacie jazdy pod prąd po ulicy Sienkiewicza. W końcu dojdzie tam do jakiejś tragedii! Rowerzyści jeżdżą na niej pod prąd, w stronę ulicy Kościuszki, często środkiem drogi. Często to są dzieci! Dlaczego nikt nie zwróci uwagi, ze jest to bardzo nierozważne zachowanie? Mam na myśli straż lub policję, której swoją drogą nie widziałam w okolicy od jakichś 3 miesięcy. A i rodzice powinni uświadamiać swoje pociechy, że znaki drogowe są po to, żeby ich przestrzegać. Jest tam chodnik, niech jeżdżą po nim jeśli nie mają wyobraźni co się moze stać podczas jazdy pod prąd. Wsiadajac na rower należy wykazać się trzezwym myśleniem. Czy Luboń naprawdę chce dołączyć do niechlubnego rankingu wypadków z udziałem rowerzystów? :( Apeluję o więcej wyobraźni i rozwagi! - napisał Mieszkaniec.

izi

Odpowiedzi

Nie tylko rowerzyści tak robią...Byłem świadkiem, jak z gruntowej Leśmiana kierownicy w osobówkach czy dostawczakach jadą w lewo pod zakaz. To jest dopiero ułańska fantazja i szczyt głupoty. Rowerem zawsze można uciec na chodnik, autem to tylko moc Jedi może pomóc, ewentualnie ET...Oczywiście w uniesieniu się do góry:)

Najlepsi są goście, co parkują na samym początku Sienkiewicza (najlepiej po lewej,na chodniku), bo oni tylko na chwilkę, do sklepu. A potem wsteczny (albo jeszcze lepiej- kombinacje, żeby zawrócić) i cofanie na Kościuszki:))
Widziałem już dwa dzwony z wjeżdżającymi w Sienkiewicza:)

dzieci nie muszą znać wszystkich znaków drogowych zacznijmy od tego.!!!na szkolnej rowerzyści też jadą pod prąd!!!większe zagrożenie stwarzają samochody które wyjeżdżają z Leśmiana pod prąd myślą że im wszystko wolno!!!znaki drogowe pozarastane.

dzieci nie muszą ale rodzice powinni i jak im zależy na bezpieczeństwie szczyla to niech uczą. Generalnie rowerzyści w Luboniu to śmigają albo pod prąd albo w całkowitych ciemnościach - lampki pewnie za drogie.

Jeśli dzieci nie znają znaków drogowych, to nie powinny poruszać się po drodze. Kiedyś była karta rowerowa i ludzie nie mieli problemów z bezpiecznym poruszaniem się na rowerze... A teraz same niedorozwinięte dzieci i jeszcze głupsi rodzice bez wyobraźni, którym wydaje się, że ich dziecko na rowerze to pojazd uprzywilejowany i należy grzecznie przepuścić nawet gdy jedzie pod prąd czy wyjeżdża z drogi podporządkowanej. Dramat....

Z tym jezdzeniem po chodniku rowerami to jest karygodne !!!. Rower jak kazdy pojazd jednosladowy , jest zobowiazany jedzic po jezdni, a nie po chodniku z uwagi na to ze czesta bylem swiadkiem potracenia osob starszych przez rowrzystow na chodniku. Jesli chce sie malpowac rowiazanie zachodnie, to nalezy obok chodnika stworzyc trase rowerowa. Chodnik jest dla pieszych sznowny panie.

Uważam, że należy raczej umożliwić rowerzystom jazdę po ulicach jednokierunkowych, rowerem pod prąd. Tzw. kontraruch. Jeżdżę rowerem po Luboniu i Poznaniu. W Poznaniu z powodzeniem prowadzono kontraruch na Jeżycach i na Starym Mieście. Jest to świetne rozwiązanie, rowerzysta i kierowca widzą się wzajemnie "oko w oko" a samochody wtedy też muszą zwalniać co dodatkowo uspokaja ruch. Rowerzystę ciężko zmusić, żeby objeżdzał jednokierunkowymi ulicami dookoła i nadrabiał drogi - wtedy faktycznie pojedzie chodnikiem, albo "pod prąd". Uważajmy na siebie wzajemnie i bądźmy wyrozumiali :)

Obok jest ulica Kilińskiego, którą z powodzeniem można jechać w kierunku Kościuszki. Samochody mogą, rowerzyści również.

Popieram koncepcję jazdy w tak zwanym kontraruchu. Teraz często/gęsto jeżdzę chodnikiem albo pod prąd. Drodzy włodarze!Nie marnujcie czasu i pieniędzy na kampanię wyborczą lecz pracujcie wydajnie do końca kadencji.......tematów/problemów w tym mieście nie brak.

1. Dzieci do 10. roku życia mogą jadąc rowerem korzystać z chodnika, a także dorosły pod którego opieką się znajdują.
2. Rowery na Sienkiewicza powinny dostać kontrapas - a przy okazji na Szkolnej i Kołłątaja.
3. Kierowcy samochodów jadący Leśmiana i w lewo powinni zostać surowo karani.

Mieszaniec ma rację, ja również niejednokrotnie spotkałam się z "czołówką" w wykonaniu rowerzystów na tej ulicy, dzieci, młodzież ale i dorośli zdawałoby się i starsi rowerzyści jadą pod prąd, w nosie mając wszelkie przepisy ruchu drogowego. i tak od....lat...niestety. Karta rowerowa by się przydała...a jeśli chodzi o patrol Policji, żenada . od czasu kiedy w Luboniu powstał piękny nowy komisariat policjanci jakby zniknęli.

Bo teraz przyjemniej siedzi im się za biurkiem :)

kkk

A co powiecie na to wczoraj 14-08-2018 ok godz 20 na ulicy Księdza Streicha mijałem autem gościa który biegł sobie środkiem ulicy i nic sobie nie robił z przejeżdżających aut a chwilę wcześniej dojeżdżając do skrzyżowania Streicha z Puszkina mignął mi człowiek przebiegający przez środek skrzyżowania ale wydało mi się to tak głupie i niedorzeczne więc uznałem że wzrok płata mi figla ale jestem ciekaw jakby się coś stało to kto byłby obwiniany swoją drogą w Luboniu dramatycznie brak patroli Policji na drogach więc każdy robi co mu się podoba za to dla obecnej pani burmistrz ogromny minus.

Ostatnio grzecznie zwróciłem uwagę na jednokierunkowym odcinku ul. 1 maja dwóm dziewczynkom na oko około 12 lat, że jadą ulicą jednokierunkową pod prąd. Wolę nie cytować reakcji.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu