Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kandydat na Burmistrza

dr Robert Ostafiński-Bodler Radca Prawny koncernu Schneider Electric, Wykładowca Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych i Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. W latach 2003-2011 obsługa prawna Kos-Dom sp. z o.o. z Lubonia oraz adiunkt WSB w Poznaniu. W latach 2011-2014 Sekretarza Gminy Swarzędz i koordynator kontroli zarządczej. Pasjonat antycznego Rzymu, husarii i Samorządu (zob. www.hetman.be oraz www.legionx.pl) Ojciec trojga dzieci (Klaudia, Laura, Robert), szczęśliwy mąż przedsiębiorczej żony (Karolina).

Szanowni Państwo
Zachęcony przez Stowarzyszenia i społeczników z Lubonia wraz z grupą jego mieszkańców organizujemy obywatelski komitet wyborczy 2018. Jako kandydat na Burmistrza Miasta Lubonia chcę współpracować ponad podziałami partyjnymi i układami ze wszystkimi, którzy myślą o Luboniu jako miejscu zamieszkania, pracy, nauki i odpoczynku. Stąd nasze hasło to Komunikacja-Edukacja- Rekreacja.
Brak skuteczności w zarządzaniu i pozyskiwaniu środków Unijnych przez obecne władze jest smutnym marnotrawstwem najlepszego czasu do dużych inwestycji w Miasto. W 2020 r. kończą się pieniądze z Unii na budowę infrastruktury. Tymczasem Luboń potrzebuje dróg, chodników, objazdów (np. wyprowadzenie ruchu z NCL, droga południowa) wiaduktów (np. przy cmentarzu i druga nitka nad autostradą), objazdów, rond (np. przy Żabikowskiej, Wojska Polskiego, ul. Długiej i Uroczej), żłobków i przedszkoli (operatorzy), szkół (np. rozbudowa Sz.P. nr 4, budowa szkoły z basenem dla uczniów i mieszkańców na Fabrycznej, boiska), nowych autobusów i węzłów przesiadkowych z PKP. Należy wprowadzić strefy ograniczonego użytkowania dla lotniska w Krzesinach. Dla rekreacji mieszkańców należy zagospodarować tereny zielone z nowymi nasadzeniami z rozbudową ścieżek rowerowych i spacerowych z ławeczkami oraz placami zabaw przy Zalewie Kocich Dołów.
Moje doświadczenia z pracy w Gminie Swarzędz dowodzą, że determinacja i uczciwe reguły, wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców i fachowe kadry, czynią nasze marzenia rzeczywistością.
Wierze w ludzi, rodzinę, wartości chrześcijańskie i tradycje polskiej kultury. Jednocześnie jestem otwarty na dobre relacje z naszymi partnerskim miastami w Europie: Rouen i Bumbeşti-Jiu.

dr Robert Ostafiński-Bodler

Od redakcji: dr Robert Ostafiński-Bodler zamierza kandydować na stanowisko Burmistrza Miasta Lubonia w jesiennych wyborach samorządowych w 2018 roku z ramienia komitetu obywatelskiego KKW Robert Ostafiński-Bodler.

Odpowiedzi

Kolejny prawnik, który łamie prawo rozpoczynając kampanię wyborczą przed oficjalnym ogłoszeniem daty wyborów samorządowych. PKW powinna kierować takich kandydatów do organów ścigania, a nie tylko przypominać o obowiązującym prawie wyborczym. Wiceminister Jaki rozpoczął ten proceder. Widać, że łamanie prawa zaczyna być cnotą.

Oczywiście jest to naganne, ale w moim przekonaniu uczciwsze niż wypowiedzi na forum viceburmistrzów obecnej pani burmistrz pod różnymi pseudonimami. Publikacja takiego materiału wyborczego dowodzi tylko jak bardzo E-Luboń łasi się do obecnej i potencjalnie przyszłej władzy na E.Bojanowskiego.

Prawo wyborcze powinno tu ukarać kandydata i E-Luboń pretendujący do miana portalu. Tak samo nie powinien się tu znaleźć list otwarty obecnej p.burmistrz o chęci reelekcji. Jak równość to dla wszystkich!

Zatrudniacie w urzędzie za ciężkie pieniądze prawników to złóżcie pozew a nie lamentujcie

Ben

Czy ty czlowieku myslisz czy jestes za pania Burmistrz, ktora jednym odbiera ziemie na inwestycje, a innym mieszkancom-swoim kolesiom nie odbiera-to tez jest wg. Prawa!

Mariusz

Czy Sz.P. Kandydat mieszka w Luboniu? Jeśli tak to jak długo i w której części Lubonia?

Natomiast patrząc na obecnych burmistrzów to może jak przyjdzie świeża krew spoza układu coś się zmieni.

Moim zdaniem Burmistrz bezwzględnie powinien mieszkać w Luboniu conajmniej od 10 lat!Przecież powinien znać środowisko w którym przyjdzie jemu rządzić!Burmistrz spoza Lubonia to tak jakby szef kuchni i personel restauracji przynosił sobie obiad z domu w słoikach!

Nowy burmistrz nie może być mieszkańcem Lubonia. To już było. Będą dalsze układy, układziki, zatrudnianie tabuny kuzynów i znajomków oczywiście bez kompetencji. W urzędzie za chwilę będą pracować całe rodziny łącznie z babcią i wnukami, do tej pory matka i syn czy szwagier i ciotka nie wystarcza. To samo dotyczy Straży Miejskiej. Żaden z tych nierobów nie może być mieszkańcem Lubonia. Należy ich wymienić np, z Mosiną czy Swarzędzem. Wtedy nie będzie parkowania na chodnikach w sposób urągający zdrowemu rozsądkowi. Ale te nieroby z Dworcowej tego nie widzą.

Te nieroby z dworcowej przeniosły siedziby z pl.E.Bojanowskiego naprzeciw domu p.komendanta szanownej strazy miejskiej.Przypadek? Nikt sie do tej pory tym nie zainteresował....

Czytając to co napisałeś widzę że poważnie zbłądziłeś. Jak człowiek, który nie zna Lubonia i nie jest z nim w żaden sposób związany może rozwiązać jego problemy ? Jest to po prostu niemożliwe, przecież taka osoba będzie podejmowała decyzje po omacku.

...

Idąc tym tropem to może ogólnie zatrudnijmy najemników by nami rządzili.... Polscy posłowie do kitu, weźmy tych niemieckich - lepiej rządzą. (skoro burmistrz nie musi być mieszkańcem to prezydent nie musi być Polakiem). A tak na poważnie to w kilku sąsiednich gminach rządzili „ludzie z zewnątrz” i chyba nigdy na dobre to tym gminom nie wyszło. Cytując klasyków lepsze polskie gówno w polu niż fiołki w neapolu....

Burmistrz powinien mieszkać od dawna w Luboniu!A jak zatrudni pocioty to te lubońskie też będą znały miejscowe realia!
A niech tam zatrudnia pocioty byle wykształcone i fachowe!

Moim zdaniem będzie lepszy niż obecna Pani burmistrz, bo tak naprawdę zatrudniła znajomych do urzędu miasta przykład "doradczyni", a na jej wypłatę my płacimy.

Popieram!!!

Gratuluję poparcia osoby która zna Luboń pewnie tylko z Google Maps.

Zalecam zainteresowanym zapoznać się jakież to stowarzyszenie stoi za tym Panem.... Solidarni w prawdzie i miłosierdziu.... Patrząc na nazwę i głównego działacza tego stowarzyszenia - Pana Roberta K. nie mam już więcej pytań co do intencji i założeń kandydata. Dla mniej zorientowanych - bardziej radykalna przybudówka PiS, z majątkiem niewiadomego pochodzenia....

Ok

nie było tematu...........

A kto stoi za obecną Burmistrz???

Czytajac artykuł, to nie zauważyłem specjalnych różnic w dzialaniach. Raczej wchodzi w buty Pani Machalskiej, a raczej chciałby dokończyć już rozpoczęte inwestycje. Bardzo słabo, nic nowego nie proponuje. Opiera się na doświadczeniach stowarzyszenia, które nie ma już tak dobrze jak miało z UM. Próbują wprowadzić swojego burmistrza żeby było tak jak kiedyś, czyli nic się nie działo w tym miasteczku. Zupełnie obiektywnie widzę sporo zmian za M. Machalskiej, które służą większości mieszkańców. Poprzednicy raczej działali dla określonych grup społecznych, różnych stowarzyszeń i całego tłumu znajomych i kolesi potrzebujących coś sobie załatwić - wiele lat zaniedbań nie da się naprawić od razu. Nowy kandydat musi mieć ze sobą pomysły jak zdobywać pieniądze dla miasta, a nie opowiadać co chciałby zrobić to potrafi każdy. M.M a własciwie jej ludzie w UM. Potrafili pozyskać pieniądze na infrastrukturę w NCL i wielu innych miejscach miasta, co nie udało się zrobić żadnemu poprzedniemu Burmistrzowi począwszy od Kaczmarka. Choć mieszkańcy, którzy czekaja jeszcze na drogi maja żal że nie ich droga jest wybudowana, oddazu wszystkiego zrobić się nie da, ale przyjdzie czas na każdą drogę w tym miasteczku.

Agitatorom obecnej burmistrz też dziękuję. Cały artykuł do kasacji. Za takie artykuły powinno się płacić, a powinny się one pojawiać w czasie kampanii wyborczej.

Klakierów zawsze jest pełno...

Hmm

Co ja pacze, dotarlem na dno internetow

Szanowny Panie kandydacie skoro tak rewelacyjnie sprawował Pan swoją funkcję, z takimi sukcesami...to dlaczego został Pan wraz z ówczesną Pana szefową odsunięty od władzy w Swarzędzu? Skoro było tak dobrze to czemu tak źle zostało to ocenione przez tamtejszych wyborców.

Całkiem spora porcja kiełbasy przedwyborczej☺

jak zwykle obiecanki cacanki a glupiemu radisc. W Luboniu sie nic nie zmieni najwazniejsze jest NCL przeciez to w koncu centrum Lubonia a psy dupami szczekaja.

ble

Brzydki garnitur. Nie zagłosuję.

Pani burmistrz nie odpowiada na trudne pytania mieszkańca,czy nowy oferując sprawę Krzesin załatwi sprawę poprzednika?

Te F-16 już podchodzą do lądowania i startują nam nad głowami! Zróbta coś żeby tak nie latali nad Luboniem!

Szanowny panie KANDYDACIE, zapraszam na ul. PARKOWĄ (po opadach deszczu) aby zobaczył pan w jakich warunkach musimy pokonywać te ulice. Trwa to już 50 lat.

Śmieszny i żałosny tak jak wszyscy politycy.

Dobry radca prawny nie startuje na urząd burmistrza . Ma własną kancelarię i wpływy na konto nieco większe niż za „ wsłuchiwanie się w głos społeczeństwa „ Jaki prawnik,taki burmistrz. I nic Boże broń nie sugeruję.

Ach to wieczne narzekanie Polakow, negatywna cecha tego narodu. zaraz przypomina mi sie powszechna krytyka budowy Starego Browaru, Nowego Centrum PKP/PKS itd. Ludzie skonczcie wiecznie biadolic i poszukiwac sensacji. Jak sie w glowce pieprzy, to zabrac sie do roboty. A tak nawiasem, wlasnie prawnik z tytule doktora, jest odpowiednia osoba, to pozyskiwania funduszy na rozwoj miasta, a nie nie kruchtowa burmistrz. Co ma pies do wiatraka czy tylko samymi pieniedzmi czlowiek zyje Muminek ?

Ah jakby było cudownie gdyby społeczeństwo bardziej angażowało się w system zarządzania miastem, gminą, krajem... wtedy wiedza na temat tego dlaczego coś działa a coś nie działa była by większa.... a tak dzięki temu mamy jak mamy i za 500+ (a dla czyiś podatków -500) można głosy....

Przecież to nie burmistrz zdobywa środki na finansowanie tylko sztab ludzi zatrudnionych w urzędzie, więc to czy burmistrz ma doktorat czy go nie ma to kwestia drugorzędna bo liczy się tylko to jak zorganizuję pracę swoim (i naszym) pracownikom. Jeśli ktoś ma elementarną wiedzę to wie, że UE niczego nie finansuje, może jedynie współfinansować w mniejszym lub większym stopniu. Natomiast miasto swój wkład musi mieć....a Luboń zazwyczaj ten wkład brał z kredytów... których koszty obsługi wpływają na stan budżetu po dziś dzień w wpływać będą..... Także, łatwo mówić, że będą środki na to czy tamto. Można wsiąść kredyt + dofinansowanie z UE i zagospodarować "Kocie doły".... tylko później trzeba jeszcze ten kredyt mieć czego spłacać i mieć na utrzymanie bieżące tego miejsca....

Pan opowiada cóż to nie zrobi, a nie wspomina jak proponuje znaleźć na to środki... podnieść podatki od gruntów? dołożyć podatek klimatyczny... czy co?

Luboń to specyficzne miasto, każda próba utworzenia w mieście terenów przemysłowych (właśnie trwa proces zmiany MPZP dla rejonu Lasku) spotyka się z założenia z buntem mieszkańców sąsiednich.... bo wszyscy chcą mieć wokół domu las, spokój a przy okazji drogę dojazdową do autostrady, kanalizację i płacić zerowy podatek....
Tak się nie da...... nie jesteśmy i nie będziemy Komornikami czy Tarnowem Podgórnym, gdzie na terenie 10 razy większym mieszka 10 razy mniej ludzi i można wydzielić strefy ekonomiczne które finansują infrastrukturę terenów mieszkalnych.....

Więc bardzo bym prosił wszystkich kandydatów.... o nie opowiadanie bzdur i nie wciskaniu ludziom farmazonów...

Brawo. Nic dodać nic ująć. Jesteśmy specyficznym miastem przy Poznaniu. Dla większości jest ono jedynie sypialnią.. infrastruktura drogowa, nawierzchnia na głównych ciągach komunikacyjnych z roku na rok się pogarsza.. a nasz obecny Radny powiatowy obiecywał, że będziemy mieć drogę powiatową i co koniec kadencji tuż tuż a drogi brak...o bocznych uliczkach nie wspomnę, przy których mieszkają ludzie po 20-50 lat... Oczywistym jest, że na wszystko trzeba pieniędzy.. tak naprawdę za taki stan rzeczy można obarczyć wszystkich sprawujących władzę od początku lat dziewięćdziesiątych... Moim zdaniem na początku każdy mieszkaniec powinien zacząć od siebie i swojego najbliższego otoczenia, by żyło się ładniej i przyjemniej... Powinniśmy bardziej naciskać choćby na powiat, agunet jak to jest na Lipowej- odtworzenie warstwy ścieralnej... Przedsiębiorca również należy ułatwiać nie utrudniać bo niestety coś raz więcej osób przenosi siedziby.. niestety do momentu, do którego do polityki nawet tej lokalnej nie idą pasjonaci tylko karierowicze to tak będzie... Obiecać można dużo choćby zagospodarowanie wspomnianych kocich dołów jednak ma być tak jak z parkiem- sadem przy Konarzewskiego... Sorry lepiej nie. .. mieszkanie tu od urodzenia ponad 30lat i z przykrością stwierdzam, że miasto to nie robi nic aby mieszkańcy czyli się wspólnie zintegrowani z nim... Gdyby nie rodzina, przyjaciele i znajomi.. rozważałbym zmianę miejsca zamieszkania. Pozdrawiam serdecznie Mieszkańców

Nie rozumiem dlaczego tak negatywnie piszecie o stanowisku asystentki Pani Burmistrz. To, że dostała robotę, bo nakręcała poprzednią kampanię to jedno. To, że dostała tą pracę mając znikome doświadczenie zawodowe, to drugie. Suma summarum, przecież robi świetną pracę, chociażby tworząc te wszystkie cudne komentarze na łamach e-lubon pod adresem pracodawczyni i próbujące dyskredytować wszelkich jej krytyków :) Gratuluję twórczości :) Barwna osobowość :)

"Brak skuteczności w zarządzaniu i pozyskiwaniu środków Unijnych przez obecne władze jest smutnym marnotrawstwem najlepszego czasu do dużych inwestycji w Miasto..."

No to pojechałeś panie kandydacie... różne rzeczy można by zarzucić obecnej burmistrz ale pozyskiwanie środków z Unii i w ogóle zewnętrznych to petarda! Podczas jednej kadencji załatwiła chyba więcej kasy dla miasta niż poprzedni burmistrzowie razem!

Oto wynik ankiety na e-lubon z sondażem na Burmistrza Lubonia !

Gdyby wybory samorządowe odbywały się dzisiaj to zagłosowałbym/zagłosowałabym na:
- Robert Ostafiński - Bodler 42%
- Małgorzata Machalska 48%
- inny kandydat 6%
- nie biorę udziału 4%

W ankiecie udział wzięło 647 osób.

Nasza Pani Burmistrz potrafi sie bawic np.na Bibie 8bm i podejsc do kazdego przywitac sie z usmiechem-teraz, ale jak od XI 2017 zglaszany jest problem ulicy tzn. Brak tabliczki z nazwa ulicy, to Pani Burmistrz ma takie podejscie, ze tablice umieszczono na poczatku IX 2018-zenada i totalny brak zrozumienia dla mieszkancow-po mimo wielokrotnych monitow, To teraz bedzie lepiej, gdy ponownie zostalaby Pani Burmistrz wybrana? Jestesmy przekonani, ze NIE! To Urzad Miasta ma sluzyc mieszkancom Lubonia, a nie odwrotnie!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Zatrudnię sprzątaczkę
 • Szukam pracy
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  płotek balkonowy
 • Sprzedam
  Lodówka z kostkarką side by side Samsung
 • Dam pracę
  Praca w markecie
 • Sprzedam
  sprzedam miejsce postojowe w hali garażowej Jana Pawła II Luboń
 • Sprzedam
  Sprzedam antenę satelitarną / sat.
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Luboń