Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kurtyny wodne - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Wczoraj do naszej redakcji napisała Czytelniczka, która zadała pytanie czy są w Luboniu wystawione kurtyny wodne, a jeśli nie ma ich to z jakiego powodu.

Gdzie są kurtyny wodne w Luboniu? Od kilku tygodni mamy upały. Ale niestety brak kurtyny wodnej , gdzie dzieci, dorosłe osoby czy starsze nie mają gdzie się ochlodzic. Z tego co wiemy Pani burmistrz zakazala kurtyny wodnej, gdyż trzeba oszczędzać wodę bo są suszę i mogą wystąpić pożary. Z drugiej strony kurtyny wodne sa w każdych miastach -aby mieszkańcy mogli się schłodzić dodatkowo aquanet będzie jeździł po ulicach celem wychlodzenia asfalu.w zeszłym roku również były upały i kurtyna wodna przy straży działała, gdzie było to atrakcja dla dzieci z pobliskiego osiedla. Czy tylko Luboń nie ma miejsca gdzie można się ochlodzic? Czy może kurtyna wodną będzie działać jak będzie na dworze 20°C? - pyta Mieszkanka(pis.oryg.).

List przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź jakiej udzieliła nam burmistrz Małgorzata Machalska. 

Szanowni Państwo,

Nie zakazałam umieszczania kurtyn wodnych w mieście. Potwierdzam, że poprosiłam Prezesa OSP, aby rozważył tę kwestię, biorąc pod uwagę trwającą suszę. Nie ma możliwości, aby zainstalować kurtynę w sąsiedztwie siedziby Straży Pożarnej, gdzie funkcjonowała ona w zeszłym roku, gdyż trwają tam prace budowlane. Montowana jest sygnalizacja świetlna z systemem ITS. Jeżeli prace budowlane zostaną zakończone, nie widzę przeszkód aby, przy utrzymujących się nadal wysokich temperaturach, uruchomić przy siedzibie OSP kurtynę wodną.

Pozdrawiam
Małgorzata Machalska
Burmistrz Miasta Luboń

Izabella Chodorowska

fot.: 

zdj. arch.

Odpowiedzi

kurtyna była zawsze koło straży w Luboniu - owszem - jednak teraz gdy tam jest dookoło rozkopane ta lecąca woda wszystko by jeszcze skomplikowała

Zamiast kurtyny wodnej niech się kobieta najpierw zainteresuje słownikiem...

Polonisto każdy może popełnić błąd literowy. Widać są jak zwykle ludzie którzy wpier... sie między wódkę, a zakaske. Kurtyna jest potrzebna

Obecnie na skrzyżowaniu prowadzone są prace drogowe związane z montażem sygnalizacji świetlnej w związku z powyższym nie ma na chwilę obecną możliwości rozstawienia kurtyny wodnej. Po zakończeniu prac przez służby być może w przyszłym tygodniu kurtyna będzie rozstawiona.

Czy przy straży to jedyne miejsce na kurtyne wodną?? W innych miastach nie skupiają się tam gdzie straż tylko gdzie najwięcej osób chodzi. Rzeczywiście być może jak się remont skończy to roztawią kurtyny tylko, że wtedy może będzie 20 stopni.

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Magazynier
 • Dam pracę
  Operator produkcji
 • Inne
  Znaleziono naszyjnik
 • Dam pracę
  Kierowca kat.B w transporcie międzynarodowym
 • Dam pracę
  Ekspedientka w Cukierni/Kawiarni/Lodziarni Sweety 2GO
 • Inne
  Zaginął kot
 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Zaginął york