Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Rozkład jazdy - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Na początku lipca do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zwrócił uwagę na rozkład jazdy autobusów.

10 czerwca ruszyła Poznańska Kolej Metropolitarna i to jest super sprawa. Miasto Luboń zdecydowało się współfinansować to przedsięwzięcie jednak co z tego jeśli z Lubońskiego dworca w obecnym kształcie nikt nie będzie korzystał. Czy Miasto Luboń planuje uruchomić linie autobusowe dowożące do PKP w Luboniu których rozkład jazdy będzie zsynchronizowany z rozkładem pociągów? Na przykład na wzór Swarzędza. Niestety obecnie linie 610 i 614 mają rozkład oderwany od rozkładu PKP - napisał Czytelnik (pis.oryg.).

List przesłaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź. 

W odpowiedzi na pytanie w sprawie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej informuję, że w ramach projektu „Koncentracja transportu publicznego Miasta Luboń wokół transportu szynowego w drodze budowy Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego w Luboniu wraz z działaniami uzupełniającymi” na rok 2019 planowana jest dostawa nowych autobusów komunikacji miejskiej, które przeznaczone będą między innymi do obsługi tras przejeżdżających przez Dworzec PKP (614 oraz 610). Po odbiorze nowego taboru możliwe będzie zsynchronizowanie rozkładu jazdy autobusów z pociągami.

UML

hak

Odpowiedzi

Ja rozumiem żal potencjalnego użytkownika Kolei Metropolitalnej, ale w tych przypadkach założenie jest również takie, że dojeżdża się na dworzec rowerem lub autem, a później korzysta z połączenia kolej-tramwaj-autobus. Fakt- Luboń jest dość rozwlekły i słabo skomunikowany, ale to stacja jest pierwszym przystankiem Kolei Metropolitalnej, a nie przystanek autobusowy 610, 614. Z KM jest jak z każdym innym środkiem transportu- pasuje, albo nie.

I tak i nie. Skoro Luboń dołożył się do całego przedsięwzięcia to też powinno zależeć żeby zachęcić ludzi do korzystania i poprawienia komfortu komunikacji z Poznaniem itp. Zgadzam się co do idei, że na dworzec podjeżdżamy rowerem/samochodem ale również nie widzę przeszkód żeby uruchomić jedną czy dwie nitki komunikacji miejskiej dzięki którym dostaniemy się na dworzec.

Oczywiście zaraz każdy mieszkaniec będzie chciał prywatnego autobusu aby dowieźć na dworzec PKP. Są przecież rowery i samochody albo dla zdrowia pieszo można podejść.

Oczywiście, że każdy będzie chciał. Co w tym złego?

Aaa

Skoda ze nimi nie wpadł na pomysł aby zrobić tunel
Na dworcu łączący z ul Armi poznan.zamiast niedostepnego i zalanego tunel 500 metrów dalej.jaka mam drogę z os nad warta ktoś mi powie?zamiast 200 metrów mam 1.5 km super.masakra w Ty Luboniu.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
  • Dam pracę
    Pani do sprzatnia
  • Inne
    Zaginął kot