Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Mistrzowie parkowania z ulicy Powstańców Wielkopolskich?

Do naszej redakcji docierają fotografie pokazujące "mistrzów parkowania" z różnych części miasta. Kolejne zdjęcie przesłał do nas Czytelnik, który "złapał" kierowców na ulicy Powstańców Wielkopolskich. Jest to okolica dobrze znana naszym Czytelnikom. Niestety, pomimo, iż niejednokrotnie fotografujecie Państwo źle zaparkowane tam samochody jak widać sytuacja ciągle się powtarza.

Strzałką zaznaczyłem wolne miejsca parkingowe. Było ich sporo. A z wózkiem przejście tylko ulicą zostało - napisał Czytelnik.

Tak zaparkowane pojazdy stwarzają niebezpieczeństwo dla pieszych, którzy aby je ominąć muszą wychodzić na ruchliwą ulicę.

Cały czas przypominamy, że jeśli ktoś posiada zdjęcie "mistrza parkowania" może wysłać je do nas na adres redakcjaate-lubon [dot] pl. Straż Miejska przypomina, iż widząc źle zaparkowany pojazd można zawiadomić służby mundurowe.

hak

Odpowiedzi

Tam to niestety norma z parkowaniem na chodniku. A przeciez zaraz obok jest policja....tylko nigdzie ich nie widac. Strazy miejskiej tez jakby w tym miescie nie bylo...Ogolnie to parkowanie w Luboniu to samowolka.

Wszyscy wiemy, że stan dróg w Luboniu pozostawia wiele do życzenia... na wielu ulicach chodniki nie mają takiej szerokości, żeby zmieścił się na nich samochód i zostało jeszcze przejście dla pieszego albo rodzica z wózkiem. Tym bardziej więc ludzka bezmyślność boli. Pół biedy, kiedy trzeba ominąć nieprawidłowo zaparkowany samochód na ulicy, na której ruch nie jest zbyt duży, ale na bardziej uczęszczanych ulicach, trzeba już uważać, żeby nie wpaść pod koła nadjeżdżającego pojazdu. Najbardziej irytujące są przypadki aut zajmujących całą szerokość chodnika, w których wisi plakietka "dziecko w aucie"... Ja też jestem kierowcą, ale przy parkowaniu zawsze staram się zachować chociaż odrobinę zdrowego rozsądku. Z dużym żalem stwierdzam, że przez kierowców, którzy parkują na chodnikach, na zakrętach, w nieprzepisowej odległości od przejścia dla pieszych i takich, którzy notorycznie ścinają zakręty, powodując w ten sposób bardzo niebezpieczne sytuacje (np. na skrzyżowaniu Poniatowskiego - 11 Listopada) po naszym mieście bardzo ciężko się chodzi i jeździ. O wypadek niestety nie jest trudno. Oczywiście nikt niczego nie widzi...dopóki nie zdarzy się tragedia...

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk
 • Dam pracę
  Оператор продукції
 • Dam pracę
  Operator wózka widłowego