Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Pytania do Urzędu Miasta Luboń - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Na początku lipca br. do naszej redakcji napisał Czytelnik, który za naszym pośrednictwem zadał pytania do Urzędu Miasta Luboń związane z budową drogi dojazdowej do ogródków działkowych.

Obserwuję budowę drogi dojazdowej do ogródków działkowych i zastanawiam się czy rzeczywiście używanie tak drogich materiałów jest konieczne. Czy mogą Państwo pomóc w wyjaśnieniu tej kwestii, może UM Luboń wyjaśni tą sprawę. Dodatkowo pytanie do UM Luboń czy są dostępne kosztorys tych prac. Ponoć projektant wcale nie był na miejscu i 3 razy zmieniał projekt pytanie czy bezkosztowo? Dziwne jest też budowanie drogi w takim zakresie do ogródków dla kilkuset osób na dwa miesiące w roku? Inni czekają cały czas na drogi - np. dawna Migalii. W jaki sposób ta droga i na taką skalę została najpierw wybrana do wyremontowania. Czy rzeczywiście tej klasy musi być droga dojazdowa do sporadycznie odwiedzanych ogródków działkowych? Jakie są koszty tej całej inwestycji? - pyta Mieszkaniec.

Pytania przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź. 

Biuro Majątku Komunalnego w Luboniu w odpowiedzi na pismo z dnia 04.07.2018 r. informuje iż:
Prace związane z budową, przebudowę dróg są realizowane według planu inwestycji który został uchwalony przez Komisję Komunalną przy Radzie Miasta Luboń. Droga dojazdowa do R.O.D. "Bratek" została wykonana na podstawie projektu budowlanego zatwierdzonego decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w dniu 02 czerwca 2015 r. nr 3/2015. Ww. decyzja uregulowała prawnie dojazd do ogródków działkowych z drogi publicznej – ul. Sikorskiego. Parametry techniczne wykonanej infrastruktury zostały przyjęte zgodnie z obowiązującymi przepisami – warunkami technicznymi jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. W zakresie robót budowlanych zostały przewidziane standardowe rozwiązania stosowane dotychczas przy realizacji inwestycji na terenie Miasta Luboń (tj. nawierzchnia z kostki betonowej). Ukształtowanie terenu, na którym planowano budowę drogi, wymagało zabezpieczenia skarpy nasypu poprzez zastosowanie palisady z elementów betonowych. Zważając na powyższe z powodu dużej różnicy wysokościowej terenu nie było możliwe zastosowania "tańszego" rozwiązania np. wykonania naturalnej skarpy ponieważ rozwiązanie to wymagałoby likwidacji miejsc postojowych na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej. Wyjaśnienia prowadzone przez projektanta w trakcie budowy zostały wykonane w zakresie nadzoru autorskiego bez ponoszenia dodatkowych kosztów na prace projektowe. Jednocześnie informujemy, że koszt budowy zgodnie z wyceną robót w kosztorysie inwestorskim wynosił 459 003,18 zł, natomiast po rozstrzygnięciu przetargu nieograniczonego zawarto umowę w dniu 01.02.2018 r. na wykonanie robót budowlanych na kwotę 269 823,99 zł brutto oraz w dniu 15.05.2018 r. umowę na roboty dodatkowe na kwotę 37 947,96 zł brutto.

UML

izi

Odpowiedzi

Pytania zadac można, wysłac też. Tylko nie każdy dożyje odpowiedzi.

Jaka droga? Jakie ogródki? Jakie materiały są zbędne? Pytanie można zadać, ale jak odpowiedzieć na tak nieprecyzyjne pytanie?

http://bip.lubon.pl/mobile.php?cms_id=3867

Brukpol Sp. z o.o. Strzelce Wielkie 81c 63-820 Piaski -
Budowa drogi dojazdowej do Rodzinnych Ogródków Działkowych "Bratek" w Luboniu
269 823,99

Prosimy o wyjaśnienia. 269 tysięcy złotych to bardzo dużo jak na taki mały odcinek drogi.
Jak dotąd nie widać ,aby samochody wjeżdżały na teren ogródków działkowych, więc może wystarczyło zrobić tylko chodnik?

???

Czy Urząd Miasta odpowiedział?

Tuż po oddaniu do użytku tej inwestycji, jakiś pseudokierowca próbował zaparkować na świeżo urządzonym zieleńcu swój ulubiony pojazd. Głębokie koleiny i zdewastowany skrawek terenu pozostanie już chyba jako pomnik bezmózgowego kierowcy. zarządca tego terenu chyba problemu nie dostrzega. A szkoda.

a dwugodzinna ulewa spowodowała , że wzmocniona palisadami betonowymi (?) skarpa spłynęła ... (zdjęcia na FB grupie Luboń umieścił jeden z mieszkańców) proszę Cię drogi Urzędzie Miejski... więcej kontroli nad kosztownymi i długotrwałymi inwestycjami , nie wspominając już o szeroko rozumianej "elokwencji budowniczych" tej drogi.

Prawdopodobnie właściciel PUSZCZY ŚLIWKOWEJ chce pobudowanie drogi w ciągu ul Parkowej aby dzieci mogły podziwiać ten CUD przyrody a UM tłumaczy że do PUSZCZY chodzi sie w butach gumowych ( już 50 lat}

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie
 • Dam pracę
  Praca- wypełnianie ankiet