Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Przejście dla pieszych przy ulicy Armii Poznań i Dworcowej - list do redakcji

Do naszej redakcji kolejny raz napisali mieszkańcy, którzy zwracają uwagę na bałagan jaki panuje w przejściu pod torami między ulicą Armii Poznań a Dworcową. Po ostatnich opadach przejście zostało całkowicie zalane, a na powierzchni wody pojawiły się śmieci. Sprawę poruszamy od sierpnia 2017 roku i za każdym razem otrzymujemy podobną odpowiedź z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.. Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy w dniu 17 lipca 2018 roku.

Pani Redaktor,
Przejście pod torami w Luboniu jest nadal placem budowy i nie zostało jeszcze dopuszczone do użytkowania. Zostało zabezpieczone trwale przed wejściem niepowołanych osób. Niestety niektóre osoby łamią ten zakaz, niszcząc ogrodzenie, jednocześnie zaśmiecając przejście. Poinformowaliśmy stosowne służby o takim procederze. Aktualnie prowadzimy procedurę uzyskania pozwolenia na użytkowanie przejścia.

Zespół Prasowy
Wydział Komunikacji i Promocji w Regionach
Biuro Komunikacji i Promocji
Centrala
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Poniżej przypominamy artykuł jaki pojawił się we wrześniu 2017 roku.

Do naszej redakcji napisała pani Agnieszka, która zwróciła uwagę na bałagan jaki panuje w przejściu pod torami między ulicą Armii Poznań a Dworcową.

Od początku oddania do użytku obiektu nigdy nie był sprzątany. Pełno porozrzucanych i rozbitych butelek, papiery, odchody.
Chodzenie tam grozi epidemią. Winda dla osób niepełnosprawnych nigdy nie została uruchomiona. Wstyd !!!!!! Jest to ulubione miejsce na wieczorne imprezy. Czy zostaną powiadomione odpowiednie służby? Czy mieszkańcy będą mogli korzystać? - pyta mieszkanka.

Zwracam się z prośbą o interwencję w sprawie przejścia kolejowego przy ulicy Armii Poznań/Fabryczna. Przejście jest zanieczyszczone fekaliami brudne ściany. Dlaczego miasto nie reaguje montując monitoring video? Druga sprawa to wiata na peronie pierwszym dworca kolejowego PKP Luboń. Właściwie jej brak, kto za to odpowiada i dlaczego ludzie mokną? Jest to absurd na całej linii kolejowej. Wszędzie są zamontowane wiaty przeciwdeszczowe a w Luboniu tej wiary brak - pisze z kolei pan Daniel.

Sprawę przekazaliśmy do PKP oraz Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź jaką uzyskaliśmy w sierpniu z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Uprzejmie informuję, że przejście pod torami między ulicą Armii Poznań a Dworcową jest nadal terenem budowy i nie zostało jeszcze udostępnione pieszym. Do tego czasu za zabezpieczenie przejścia i porządek odpowiada wykonawca prac. Natychmiast przekazaliśmy wykonawcy polecenie uporządkowania i zabezpieczenia przejścia.

Na peronie nr 1 stacji Luboń na ukończeniu jest budowa wiaty peronowej. W najbliższym czasie na konstrukcji wiaty będzie montowane zadaszenie.

Zbigniew Wolny
Zespół Prasowy
Wydział Komunikacji i Promocji w Regionach
Biuro Komunikacji i Promocji
Centrala
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W dniu 13.09.2017 roku otrzymaliśmy odpowiedź z Urzędu Miasta Luboń, którą zamieszczamy poniżej.

W odpowiedzi na informację dotyczącą zanieczyszczenia przejścia dla pieszych pod torami kolejowymi pomiędzy ul. Armii Poznań, a ul. Dworcową, która wpłynęła do tutejszego urzędu w dniu 21 sierpnia br., uprzejmie informuję, że w dniu 7 września br. skierowano pismo do Straży Miejskiej Miasta Luboń z prośbą o częstsze patrolowanie okolicy tunelu oraz nakładanie grzywny na osoby zanieczyszczające przejście kolejowe.

UML

http://e-lubon.pl/news/2017-08-17/tunel-dla-pieszych-przy-ulicy-armii-poznan-list-do-redakcji-12998

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

Ludzie czy Wy jesteś niepoważni, skoro teren budowy to oznacza na logikę normalnie myślącego człowieka, że tam się nie włazi i nie zagląda. Teren budowy to teren budowy, wiec po co za afera ze śmieciami i z zalanym tunelem. Ja bynajmniej na co dzień po budowach nie chodzę, nie zwiedzam, nie sprawdzam czy ktoś ma zalaną budowę czy nie. Zajmijcie się poważniejszymi rzeczami a nie terenem budowy. Może powiadomimy wszystkie służby by kontrolowały teren budowy i sprawdzały czy nie są zalane. Proponuję zacząć od wschodniej i tej straszącej budowy która już powstaje parę ładnych lat. Tam też jest wszystko zalane i są śmieci - nikomu tego jakoś się nie zgłasza, a dlaczego? Przecież to też jest budowa. Naprawdę darujcie sobie pisanie o tego typu rzeczach. Pozdro 600

Jeśli myślimy o tym samym przejściu, czyli przy zakładach ziemniaczanych, to ono już raz było otwartę,i to kłamstwo że stale była tam budowa.Jeśli teraz jest zamknięte to z powodu żuli którzy notorycznie tam chleją ,no i powodzi która tam jest zawszę kiedy pada większy deszcz.

Kiedy te teren budowy zostanie otwarty? Bo to już pewnie rok bo robia.pozatym kto wpłat na taki genialny pomysł aby ten tunel był w tym miejscu.i jak z osiedla warta park mam iść na pociąg.super pomyślane tunel powinien być przy dworcu.wychodzimy z autobusu 603 i idziemy na pociąg.same niedorajdy w tym Luboniu.zero organizacji.

Widać wyraźnie że PKP "genialne" zaplanowało i wykonało tą inwestycję. Brawo Panowie brawo.

Ten tunel był tam zawszę,i raczej go nie przeniosą.

faktem jest,że zawsze był śmierdzacy lub zalany

PKP

Myślę, że warto się zwrócić do posłów PiS - PKP to przecież firma państwowa. Przecież mają chyba w Luboniu biuro poselskie, pojawiają się tu na róznych uroczystościach. Ktoś wie gdzie jest takie biuro?

Asystentem czy doradcą posłów PiS w Luboniu, chyba jest Robert Korcz. Niech się wykaże i niech posłowie PiS się wykażą, gadać przed wyborami to każdy potrafi. A jako przedstawiciele partii rządzącej, mają bezpośredni wpływ na państwową firmę jaką jest PKP.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk
 • Dam pracę
  Оператор продукції
 • Dam pracę
  Operator wózka widłowego