Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zaniedbane posesje - list do redakcji

Do naszej redakcji napisał Mieszkaniec, który poruszył temat zaniedbanych posesji.

Chciałbym za pośrednictwem Waszej redakcji przesłać informację o zaniedbanej posesji przy ulicy Solskiego na odcinku Studzienna-Wczasowa. Od kilkunastu lat na tej posesji nikt nie przeprowadza jakichkolwiek porządków. Jest to stary sad gdzie drzewa i chwasty tak się rozrosły za ogrodzenie że przejście chodnikiem staje się bardzo utrudnione w załączniku przesyłam zdjęcia. Drugi temat to następna posesja przy ulicy 11 listopada (przystanek autobusowy "ul.Studzienna"). Jak widać na zdjęciu posesja też zaniedbana i co najważniejsze lustro które ma służyć bezpieczeństwu przy wyjeździe z ulicy Studziennej jest zarośnięte drzewami co ogranicza widoczność. Nadmieniam że sprawę zgłaszałem w zeszłym roku do Straży Miejskiej. Zapewniano mnie że ustalą kto jest właścicielem nieruchomości i jak do tej pory nic w temacie nie zostało zrobione. Być może za Waszym pośrednictwem Włodarze naszego miasta pochylą się nad tematem zaniedbanych posesji - pisze Czytelnik.

Sprawę przekazujemy do UML.

izi

Odpowiedzi

Na Ziemniaczanej ta sama sytuacja, posesja zarosła chwastami, które zasłaniają obecnie 1/3 chodnika, a pokrzywy tak wystają, że można przejść tylko przy krawężniku.

a morze by tak samemu posprzątać jak przeszkadza a nie wtykać nosa na cudze

a może jedź nad morze i tam posprzątaj, właściciel posesji ma swoje obowiązki w porządkowaniu swojej posesji i łaski nie robi

Rzeczywiście na Ziemniaczanej sytuacja jest nieciekawa. Czy to było już zgłaszane kiedykolwiek? Może czas by to zrobić.
Zimą wszyscy muszą dbać o odśnieżanie chodników ale jak latem pokrzywy barykadują przejście to nic złego.. parodia..

Co roku powtarza się ten sam temat. W tzw. "starym Luboniu" też jest dużo takich miejsc m.in.przy ul.M.Konopnickiej, gdzie ani właściciele ogrodu, ani włodarze miasta nie dbają o wizerunek. Mnie już to denerwuje, żeby co jakiś czas ktoś musiał pokazać palcem, gdzie trzeba zrobić porządek. A od czego są odpowiednie służby, które mają płacone za swoją pracę? A jak się nie wyrabiają, to może trzeba zatrudnić osobę na takie stanowisko, która będzie zajmować się tymi sprawami? Jestem przekonana, że w przyszłym roku znów ten temat powróci jak bumerang. W Luboniu nie dbają o bezpieczeństwo pieszych, którzy omijając pokrzywy i wystające gałęzie muszą korzystać z jezdni.

Może by tak się zainteresować czy czasami nie mieszka tam starsza osoba! Może potrzebuje pomocy. Lepiej pisać w necie. Wszędzie konfidenci :/

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Pani do sprzątania na basenie poszukiwana :)
 • Dam pracę
  Rzeźnik - wykrawacz PRACA w NIEMCZECH - od zaraz
 • Dam pracę
  14,74 zł brutto/h! Pracownik produkcji! zapewniony dojazd!
 • Dam pracę
  Pracownik ogólnobudowlany
 • Dam pracę
  Murarze do Belgii
 • Dam pracę
  Cieśla zbrojarz
 • Dam pracę
  Elektryk
 • Dam pracę
  Spawacz