Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Odpowiedzialność za Miasto to dokończenie rozpoczętych spraw

Szanowni Mieszkańcy, chcę Państwa poinformować, że będę kandydowała na urząd burmistrza Miasta Luboń w najbliższych wyborach samorządowych.

„Wiem, że można więcej”. Takie hasło towarzyszyło mi w czasie ostatnich wyborów. Wierzę, że zauważyli Państwo zmiany, jakie wprowadzam w naszym mieście. Budowane lub remontowane drogi, nowe chodniki, kanalizacja deszczowa, oświetlenie, uporządkowane i zagospodarowane tereny zielone, rozbudowywana infrastruktura sportowa czy poszerzenie oferty kulturalnej Miasta, to efekt pracy mojej i osób, którym zaufałam. Wiem jednak, że nadal jest wiele do zrobienia.

Gdy niespełna 4 lata temu obdarzyli mnie Państwo swoim zaufaniem, postawiłam sobie kilka kluczowym celów do zrealizowania. Pierwszym i najważniejszym, bo wpływającym na realizację kolejnych planów, było pozyskanie jak największych dotacji ze środków zewnętrznych (z funduszy unijnych i krajowych). Dzięki ciężkiej pracy kierowanego przeze mnie zespołu pracowników, osiągnęliśmy w tym obszarze ogromne sukcesy. Łączna kwota pozyskanego dofinansowania to ponad 20 milionów złotych w tej kadencji. Dzięki tym dodatkowym pieniądzom, możliwa była lub będzie (w przypadku inwestycji, które wdrażamy do realizacji) m.in. szybsza budowa dróg i chodników, budowa nowych boisk sportowych i placów zabaw, polepszenie bazy edukacyjnej dla dzieci, zapewnienie nowych miejsc aktywności dla seniorów. To w tej kadencji udało się pozyskać największą kwotowo w historii miasta dotację, dzięki której rozwiążemy problemy z zalewaniem wielu ulic, zakupimy nowe autobusy, polepszymy komunikację z Miastem Poznań, uruchomimy kilka stacji roweru miejskiego.

Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania kilku dużych projektów, za chwilę ruszy budowa dróg w Lasku, trwają przygotowania do budowy dróg w Starym Luboniu i Żabikowie, rozpoczynamy inwestowanie w tereny zielone w Mieście.

Staram się dbać o wszystkie grupy wiekowe i środowiska. Dla najmłodszych, w tym roku rozpoczniemy budowę nowego przedszkola, w przyszłym zmodernizujemy Szkołę Podstawową nr 2 i zaplanujemy rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 4. Współpracujemy z Młodzieżową Radą Miasta, włączając młodzież w organizację lubońskich imprez kulturalnych. Z myślą o najstarszych tworzymy program senioralny, planujemy stworzenie kolejnych miejsc służących integracji środowisk, współpracując w tym zakresie z powołaną przez mnie Lubońską Radą Seniorów. Korzystamy z wiedzy członków Lubońskiej Rady Gospodarczej i lubońskich stowarzyszeń. Integrujemy wszystkie te środowiska, włączając je również do prac nad najważniejszym dokumentem miejskim, czyli strategią rozwoju miasta. Jestem przekonana, że tak jak i ja, są Państwo dumni z wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbywają się w Luboniu, docenionych również przez gości z zewnątrz. Ożywiliśmy tereny nadwarciańskie, przygotowując popularną wśród mieszkańców plażę miejską.

Wspólnie z radnymi modyfikujemy plany zagospodarowania przestrzennego, aby zablokować niekontrolowaną i chaotyczną zabudowę, której próby podejmuje część deweloperów. Luboń musi rozwijać się w sposób zrównoważony.

Często pracuję kilkanaście godzin dziennie, jednak cztery lata to zbyt krótki okres na zrealizowanie wszystkich zaplanowanych działań. Część z nich jest właśnie w fazie przygotowania lub na początku realizacji. Wiem, że nie mogę zostawić tych spraw niedokończonych. Czuję odpowiedzialność za ich kontynuację, za przyśpieszenie realizacji inwestycji, za wdrażanie zmian ustalonych na wielu spotkaniach z mieszkańcami. Zdecydowałam się kandydować na kolejną kadencję, ponieważ wiem, że jestem w stanie sprostać tym wyzwaniom.

Małgorzata Machalska
Burmistrz Miasta Luboń

Odpowiedzi

Trzeba przyznać, że więcej się dzieje za kadencji pani Machalskiej niż chociażby za Szmyta, jednakże mam wrażenie, że wiele inwestycji jest wykonywanych byle jak i powinno się podjąć znacznie więcej działań. Zacznę może od największej wpadki, a mianowicie plan utwardzenia ulicy Długiej kosztem ulicy Uroczej, z której planuje się zrobić ślepą uliczkę. Współczuję mieszkańcom mieszkającym tuż przy wyjeździe przy Żabikowskiej, gdyż będą musieli jechać dookoła. Można było zaproponować utwardzenie jednocześnie Długiej i Uroczej. Jednakże postanowiono zmienić decyzję i podjąć decyzję niekorzystną dla 300 mieszkańców tego miasta.
Jako kolejny przykład wymienię drogi w NCL. Pewnie miał być to element, który miał służyć utrzymaniu władzy. Jednakże gdybym był mieszkańcem NCL-u, doczepiłbym się do samych dróg, które jednak są bardzo wąskie i z małą liczbą miejsc parkingowych.
Flota autobusowa wciąż składa się z kilkudziesięcioletnich neoplanów, które normalnie powinny być zezłomowane. Nowe autobusy to przeważnie sprowadzane, bez zapowiedzi głosowych i kilkunastoletnie.
Nie zadbano w żadnej kwestii o czystość w mieście. Mam wrażenie, że 4 lata temu było czyściej na ulicach i chodnikach. Dziś leży tona papierków. Można było przeprowadzić jakieś kampanie ws. czystości w mieście. Gdy już tutaj jesteśmy warto wspomnieć o kampanii "Luboń Anty Smog", która w mojej opinii jest zwykłym działaniem marketingowym bez żadnych większych działań. Gdyby włodarzom zależało na czystym powietrzu, nie odrzucano by w LBO 2018 wszystkich pomysłów antysmogowych, a było ich kilka.
Pani Machalska jest jednym z lepszych burmistrzów w historii Lubonia, ale wciąż potrzebny jest ktoś inny. Ktoś, kto rozwiąże wyżej wymienione kwestie i która będzie podejmowała więcej działań dla mieszkańców, nie dla samej siebie i swojego stanowiska. A tak w ogóle to dlaczego e-lubon robi kampanię wyborczą dla obecnej burmistrz? Czy będą wypowiedzi innych kandydatów czy jest to już tuba propagandowa niczym TVP dla obecnej partii rządzącej i TVN dla opozycji?

Natomiast w tej chwili nie widać żadnego innego kandydata na burmistrza, albo czekają nie wiadomo na co albo taka bieda. Może się doczekamy innych wypowiedzi? Dużo też dzieje się w roku wyborczym zwłaszcza w Lasku a to chyba nie przypadek.

Na tą chwilę nie widać żadnych innych kandydatów więc albo taka bida albo czekają nie wiadomo na co. Ciężko nie zauważyć że dużo się dzieje w roku wyborczym zwłaszcza w Lasku.

Informowanie, że kandyduje Burmistrz na kolejną kadencję nie jest propagandą. Jak pojawi się inny kandydat na to stanowisko także poinformujemy, jeśli prześle do nas taką notę.

Przeciesz juz został zgłoszony kandydat... ze Swarzędza

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych
Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Ja bym Panią Burmistrz zaprosiła aby sobie do pracy pojeździła autobusami Translubu w temperaturze 30stopni w cieniu chociaż przez 5 dni roboczych... tak jak inni ludzie, którzy nie dysponują swoimi pojazdami i płacą 4zl za przejazd wychodząc prawie z udarem mózgu lub zawałem serca... bez klimatyzacji, bez możliwości otworzenia okien ze szparką w dachu... Zapraszam serdecznie do jazdy tymi rzęchami . Jak długo potrwa jeszcze katowanie nas?

Troszę samodyscypliny ludzie!przestańcie rzucać śmieci jak popadnie. Ile jeszcze kampanii w sprawie czystości w dobie latania na księżyc i internetu;flejtuch pozostanie brudasem ,bo to jego natura,trudno oszukać geny.Po drugie chcesz mieć wszystko ,np.gadajacą flotę autobusową,a ludzie narzekaja na brak klimatyzacji w upały.Skąd na wszystko brać pieniądze,podnieść podatki?Wydaje się ,ze nie korzystasz szczególnie z komunikacji miejskiej. I jeszcze ,czy ktoś wynajął ciebie na adwokata NCL?Pilnuj swego nosa ,bo wszędzie wciskasz ten swój koci py(szcze)k.Machalska jest dobrym Burmistrzem,znajdz lepszego.Wystarczy ,ze rozwiąże parę problemu,nie od razu wszystkie .

hahahhhahahaaaaa poziom wiejski..

Dużo szczęścia w wyborach na Burmistrza dla p. Machalskiej przesyła mieszkaniec ul. PARKOWEJ.

Cieszę się, że zdecydowała się Pani na kontynuację podjętego "dzieła". 4 lata to zdecydowanie za mało, żeby przeprowadzić większe inwestycje. Wystarczy zwrócić uwagę na proces, który jest potrzebny do realizacji inwestycji. Konsultacje społeczne, pozyskanie środków, projekt, pozwolenia, sprawy środowiskowe, uwagi, wykupy gruntów, realizacja oraz "niespodzianki podczas realizacji" np. w postaci mediów, których nie ma na planach... i można mnożyć... Nie wszystko jest doskonałe, ale uważam, że Pani Burmistrz należy się wielki plus, podziękowanie i duża doza zaufania na przyszłość. Łatwo jest oceniać przyglądając się wszystkiemu tylko pobieżnie. Od razu mówię, nie pracuję w Urzędzie :) Pracuję w firmie, która zajmuje się etapami przedinwestycyjnymi i rozumiem ile na to potrzeba czasu i dobrzej woli ludzi na wszytkich etapach prac. Powodzenia!

Słowa, słowa, dużo słów a miasto takie samo jak 4 lata temu.

Kłamcą
,bo nie jest jak 4 lata temu.

Faktem jest, że dla większości wieloletnich mieszkańców nic się nie zmieniło przez minione 4 lata. Skorzystały jednie słoiki z nowego "centrum".
N następnej 4-latce skorzystają sąsiedzi Pani burmistrz będą mieli asfaltową drogę.
Dobrze mieć Panią burmistrz za sąsiadkę.

Oj ,jak mi szkoda wieloletnich mieszkańców Lubonia ,jacy pokrzywdzeni przez los czy wcześniejszych burmistrzów.Wcześniej tak nie pyskowałeś,bo nie było e-luboń?Lata zaniedbań i Waszej bierność,kiedyś nic nie potrzebowaliście i oto są skutki.Kiedyś,rzekomo było lepiej .

Jak nie było słoików z Poznania, było znacznie lepiej.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Przedstawiciel handlowy - Wielkopolskie
 • Inne
  Czasowa opieka nad pieskiem
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znaleziono iPhone
 • Inne
  Skradziono rower
 • Inne
  Ukradziono rower