Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Problem z odpadami - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Na początku czerwca br. do naszej redakcji napisał Czytelnik, który poruszył temat wywozu odpadów.

Przez prawie 30 lat luboński system gospodarowania odpadami funkcjonował dobrze, ale ktoś chyba postanowił to zmienic. Odpady zielone, które powiny zostac wywiezione w/g harmonogramu 1 lub 2 czerwca zalegają w niedzielę na chodnikach. To wbrew naszej kulturze i tradycji, bo nie po to sprzątamy w sobotę posesje i miejski nieutwardzony chodnik, by w niedzielę obudzic się w syfie . Władze Miasta chyba uznały, to za normalne, bo w sytuacji która odbiega od 30 letniej normy, w mieście, nie raczyły poinformowac o kłopotach mieszkańców. W piątek wszyscy ludzie pobierający wynagrodzenie ze środków publicznych, w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku udają się do domów. Straż Miejska uwrażliwiona na pouczanie mieszkańców w związku z nieprzestrzeganiem Regulaminu utrzymania czystości jest o 14 w sobotę w domach i nie interesuje jej nieprzestrzeganie Regulaminu przez władze. Po 14 w sobotę na rzecz miasta pracuje tylko mój 80 letni sąsiad, który wydziabuje regularnie zielsko na chodniku. Pytanie 1 brzmi: Czy Pąństwu na pl. Bojanowskiego 2 zbytnio się nie poluzowało?
Kiedy mieszkaniec nie płaci za wywóz odpadów dostaje wezwanie do uiszczenia zaległości + 11 zł. Pytanie 2 brzmi: Czy mogę liczyc, że pani Burmistrz i Prezes Kom-lub wpłacą po 11 zł na konto miasta, w związku z niewywiązaniem się z obowiązków? - pyta Mieszkaniec.

List przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy.

W odpowiedzi na wiadomość e-mail otrzymaną w dniu 4 czerwca 2018 r. uprzejmie informuję, że uzyskano wyjaśnienia ze Spółki Kom-Lub dotyczące nieodebrania w terminie odpadów ulegających biodegradacji w rejonie czwartym. Spółka wyjaśniła, że nieterminowy odbiór odpadów w dniu 1 czerwca 2018 r. miał związek z awarią dwóch śmieciarek oraz koniecznością zapewnienia odbioru odpadów zmieszanych w rejonie czwartym, który miał miejsce w tym samym dniu. Odpady zostały odebrane  niezwłocznie w dniu 4 czerwca 2018 r. Przepraszamy mieszkańców za powstałe utrudnienia spowodowane siłą wyższą i mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnienia spotkają się ze zrozumieniem z Państwa strony.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że cały czas monitorujemy i nadzorujemy działania Spółki i nie stwierdziliśmy żadnych istotnych naruszeń postanowień umowy, mających wpływ na jakość świadczonych usług.

UML

izi

Odpowiedzi

Proszę nie traktowac tych pytań jako ataku na panią Burmistrz i Prezesa Kom-lubu. Gdybym bym mieszkańcem miasta, którym zarządza tęczowy Jacol z Dymbca, to pewnie bym tego nie zauważył. Tam wszyscy przywykli do bajzlu.
Problem w tym, że mieszkam wi mieście w którym działa najstarszy w Polsce system odbioru odpadów. Wielokrotnie chwaliłem się tym na zewnątrz.
System działał niezawodnie, aż do piątku. Gminna strona internetowa nie przewiduje porażek i podobnie strona spółki. Nikt nie napisał : Przepraszamy,nie wywieziemy bo... Wszyscy poszli do domów.
Moim zdaniem kiedy sytuacja w mieście odbiega od prawie 30 letniej normy, to odpowiedzialny za odpady zastępca pani Burmistrz powinien zrezygnowac z niedzielnego rosołu i zaprosic Prezesa na rozmowę. Razem powinni się zastanowic co zrobic, by przez następne 30 lat to się nie powtórzyło. Obojętnie jak kto ocenia Walnego, musi przyznac, że za niego taka wtopa nie mogła się zdarzyc i się nie zdarzyła. Te pytania są również po to rządzący uświadomili sobie, że Regulamin utrzymania czystości to nie tylko środek do trzymania mieszkańców w ryzach, ale dotyczy on wszystkich.
Jeśli wymagam za dużo, to chociaż po 10 zł. Jestem ugodowy.

Ogolnie coraz gorzej w naszym miescie z odpadami, wystarczy sie przejsc po miescie i nie trudno zauwazyc ze smieci zalegaja po kilka dni zwlaszcza gabaryty i odpady zielone, ktore sa wystawiane przed posesjami.Spólka miejska mam wylacznosc na wywoz odpadow wiec nim im nie zagraza zadna konkurencja co jest troche chore w dzisiejszych czasach. Ceny za odpady rosna i sa nie male a z wywozeniem sa coraz wieksze problemy. Monopolisci powinni zniknac i kazdy obywatel powinien miec prawo wyboru, ale wtedy nasza kochana spólka KOMLUB nie wytrzymala by konkurencji imusiala by uznac wyzszosc innych firm zajmujacych sie wywozem odpadów chocby Puszczykowskie EKO RONDo ktore sobie dobrze radziło za nie monopokistycznych czasów. Moze znów nadejda tekie czasy ze obywatel sam bedzie decydowal komu zapłaci wlasne pieniadze za wywóz własnych odpadów komunalnych.

Pracownicy Kom-lubu zrobili sobie wolny „długi weekend” i mieli głęboko gdzieś nasze zalegające śmieci...

Gadanie drogi Panie, gdy był wolny rynek to KOmlub miał ok 80% rynku w Luboniu i sobie świetnie radził...

Gadanie drogi Panie, gdy był wolny rynek to KOmlub miał ok 80% rynku w Luboniu i sobie świetnie radził...

Przewód myślowy musiał byc długi. Następnym razem proszę poinformowac klientów i układac lepiej harmonogramy, bo ja nikogo nie zmuszam do wywozu zmieszanych i zielonych w ten sam dzień.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Nastawiacz - kontroler zautomatyzowanej linii montażowej
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Przedstawiciel handlowy - Wielkopolskie
 • Inne
  Czasowa opieka nad pieskiem