Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych - list do redakcji [odpowiedź z SMML]

Kilka dni temu do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zwrócił uwagę na odwieczny problem związany z osobami spożywającymi alkohol przy sklepach.

Ustawa, która obowiązuje od piątku, 9 marca, zakazuje picia w miejscach publicznych, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych np. ogródków piwnych. Co UM LUBONIA oraz STRAŻ MIEJSKA ma do powiedzenia bo jak na razie brak reakcji. Ustawa swoje a reszta milczy. Czy wreszcie ktoś zajmie się ta sprawą. Pewno to sprawa niewygodna do tych ORGANÓW - pisze Mieszkaniec (pis.oryg.)

Sprawę przekazaliśmy do w/w instytucji. Wczoraj otrzymaliśmy poniższą odpowiedź.

Straż Miejska Miasta Luboń w ramach swych uprawnień dokonuje systematycznych kontroli miejsc publicznych gdzie najczęściej dochodzi do spożywania alkoholu co stanowi wykroczenie wobec art.43 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W roku 2017 za tego rodzaju wykroczenia mandatami karnymi ukaraliśmy 154 osoby. Ponadto w jednym przypadku został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Poznaniu. Od 1 stycznia do 16 maja 2018 roku za tego rodzaju wykroczenia strażnicy miejscy nałożyli 36 grzywien mandatowych.Od początku maja wzorem lat ubiegłych w piątki oraz soboty w godzinach między 17ºº a 1ºº wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Luboniu wystawiamy łączony patrol dedykowany przede wszystkim kontroli przestrzegania Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Na podstawie art.45 tejże ustawy dokonaliśmy również kontroli miejsc, które posiadają koncesję na sprzedaż napojów alkoholowych sprawdzając czy na widocznym miejscu znajduje się informacja o szkodliwości spożywania alkoholu.

Z poważaniem
Paweł Dybczyński
Komendant Straży Miejskiej

izi

Odpowiedzi

Piwo spożywają Panowie przed sklepem praktycznie non stop.

Kościuszki sklep Anika i przystanek autobusowy,szczególnie kiedy jest wolna niedziela od handlu .

Boisko koło Szkoły podstawowej nr 2 za salą gimnastyczną

Właściciel sklepu którym jest zięć p.Stanisława czy może on sam? Jak widać nie ma nic przeciw bo już dawno by zgłosił odpowiednim organą.Natomiast wtedy by zapewne stracił swoją stałą klientele.Tam czasem strach przejść swobodnie i nie tylko nocą.Naprawde licze także że ktoś sprawdzi czy w owym sklepie jest sprzedawany alkohol nietrzezwym bo chyba reguluje to odpowiednia ustawa o wychowaniu w trzezwosci prawda?

jak kto ni może niech nie pije a nie zazdrości inym

Czy tylko ja mam takie wrażenie że same zaganiary w tym Luboniu?

.

Sklep Społem, w Lasku, Armii Poznań, krzaki i zarośla przy Ośrodku Kultury- ul. Sobieskiego. Może trzeba podpowiedzieć właściwym organom...

.

PICIE ALKOHOLU W OBRĘBIE SKLEPU ŻABKA DWORCOWA 11 - ( oddawanie moczu i kału)

Zwalczanie picia alkoholu pod różnego rodzaju punktami jego sprzedaży to całkowita abstrakcja!- porównywalna z zawracaniem kijkiem Wisły!Codziennie milion a może i więcej panów korzysta z jedynej dostępnej przyjemności!To picie moim zdaniem należy zalegalizować i stworzyć towarzystwu bardziej cywilizowane warunki (ławeczki i toi toi)

Oczywiscie przejście podziemne na dworcowej już zakazałam dzieciom tam przechodzić i biedne wiecznie czekają na przejeździe kolejowym.

I oczywiście ohydna zaśmiecona , porośnięta alejka wzdłóż torów.Ciekawe czy tym też się ktoś zajmie w końcu.

dlaczego w tym miescie mieszkaja same zaganiary?XD

Zaganiary? To przejdz sie z dzieckiem w pewnych miejscach naszego kochanego miasta.Nie mam ochoty sie przepychać z wózkiem pośrod okupujących całą szerokość chodnika meneli .

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Nadrzędnym organem nad nieudaczną strażą miejską jest burmistrz miasta Luboń. Gdzie jest ten nadzór? Straż unikająca jakichkolwiek problemów jest bezwartościowa. Statystycznie co 2 dni ukarany jeden pijaczek. Wyczyn!!! Koszt utrzymania SM jest nieadekwatny do jego przydatności. Może przyszły burmistrz zrobi z nimi porządek.

na wezwanie strazy miejskie do pojazdu blokujacego wyjazd ,stwierdzili ze to teren prywatny spoldzielni i nic nie moga zrobic ale przy okazji 50 metrow dalej na laweczce Pan pil piwo i tu juz 100 mogli dac NA TERENIE PRYWATNYM :)

Łączone patrole w weekendy 17-1 wiadomo że są bez sensu, ponieważ- chyba w większości postów chodzi o spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, w okolicach sklepów itp, o tej porze, entuzjaści napojów wyskokowych, pijący przy tychże sklepach od samego rana/południa, po 17 już słodko śpią...

Wzgórze Jana Pawła II... notorycznie śmietnisko po chlaniu! Na szczycie, za krzyżem po weekendach pełen zestaw poalkoholowy... po piwach, wódkach, koniakach... także po jedzeniu. Dziś (27.05) dwa samochody wjechały na trawnik , rozłożyli sie z balonami, leżakami ne bacząc , że są barierki i wjeżdżać nie wolno . Niszczą trawnik ale co tam... ważne, że zarobią parę złotych na dzieciach! Dni Lubonia to kolejny koszmar dla tego miejsca. SM przejeżdża przed południem kiedy tam spokojnie spacerują, biegają, ćwiczą porządni ludzie... zamiast częściej zaglądać po zmroku lub nawet teraz przegonić tych wandali. Potrafią śmieci wyrzucić byle gdzie chociaż obok stoi kosz. Chamstwo zwykle.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk