Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Niebezpieczny tunel dla pieszych - list do redakcji

Do naszej redakcji napisała pani Magdalena, która zwróciła uwagę na bałagan jaki panuje w przejściu pod torami między ulicą Armii Poznań a Dworcową. Temat ten poruszaliśmy we wrześniu 2017 roku.

W tunelu panuje straszny bałagan. Pełno tam porozrzucanych i rozbitych butelek, papierów, petów, a także odchodów. Kiedy ktoś zajmie się tym przejściem? Czy odpowiednie służby w jakiś sposób zareagują? Kiedy mieszkańcy będą mogli normalnie móc korzystać z tego prześjcia? - pyta pani Magdalena.

13 września 2017 roku z Urzędu Miasta Luboń otrzymaliśmy poniższą odpowiedź.

W odpowiedzi na informację dotyczącą zanieczyszczenia przejścia dla pieszych pod torami kolejowymi pomiędzy ul. Armii Poznań, a ul. Dworcową, która wpłynęła do tutejszego urzędu w dniu 21 sierpnia br., uprzejmie informuję, że w dniu 7 września br. skierowano pismo do Straży Miejskiej Miasta Luboń z prośbą o częstsze patrolowanie okolicy tunelu oraz nakładanie grzywny na osoby zanieczyszczające przejście kolejowe.

UML

Z kolei odpowiedź jaką otrzymaliśmy w sierpniu 2017 roku z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. brzmiała.

Uprzejmie informuję, że przejście pod torami między ulicą Armii Poznań a Dworcową jest nadal terenem budowy i nie zostało jeszcze udostępnione pieszym. Do tego czasu za zabezpieczenie przejścia i porządek odpowiada wykonawca prac. Natychmiast przekazaliśmy wykonawcy polecenie uporządkowania i zabezpieczenia przejścia.

Zbigniew Wolny
Zespół Prasowy
Wydział Komunikacji i Promocji w Regionach
Biuro Komunikacji i Promocji
Centrala
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Ponownie zwrócimy się do wyżej wymienionych istytucji z prośbą o interwencję.

Izabella Chodorowska

fot.: 

Odpowiedzi

Na każdym kroku widać pozostawiony śmietnik po pijących i palących gdzie popadnie. Proponuję umieścić w tych miejscach takie torebki jak dla psów i karać ich mandatami... za nie sprzątanie po sobie

A kto ma ich niby karać skoro straży miejskiej i policji tam jak na lekarstwo? Najprostsze rozwiązanie? Monitoring i wówczas nasze służby mogły reagować w trakcie libacji...

Policję tam często widzę jak idą zobaczyć czy kogoś nie ma. Problemem jest to, że ledwo zobaczą ich odblaski na ubraniu z napisem i myk na drugą stronę. Do tego ile mamy patroli w Luboniu? jeden? może dwa ale patrząc na to ile radiowozów można zobaczyć to chyba jednak jeden. Kamer tam miasto nie zamontuje raczej bo już dawno by to zrobiło, no chyba, że to teren kolei...wtedy to już nawet nie ma co o tym marzyć. Kosze by się tam tak w ogóle przydały ale chyba nikt o tym nie pomyślał projektując...

Ja skieruję tutaj mój drobny wpis do wykonawców oraz mieszkańców okolicy. Jestem rodzicem i bardzo się cieszę, że mój dorastający synek mógł oglądać jadące pociągi jak maszerowaliśmy w dół ulicą Konarzewskiego czy jak jechaliśmy autem. To była frajda dla brzdąca! A teraz co mamy? -Po prostu BLACHE jako dźwiękochłonny mur, który niestety nie wpisuje się malowniczo w pejzaż.
Przynajmniej na fragmentach bądź wybranym odcinku powinna być plexi.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Pilnie potrzebna lodówka oraz meble kuchenne.
 • Dam pracę
  Dam pracę
 • Dam pracę
  Magazyny - kompletacja 20-30 zł/h + Zus!
 • Dam pracę
  Sprzątanie w szpitalu w Puszczykowie
 • Inne
  Poszukujemy łóżka dziecięcego jednoosobowego.
 • Dam pracę
  Sprzątanie w szpitalu dziecięcym w Poznaniu
 • Dam pracę
  Poszukiwana Pani do sprzątania
 • Dam pracę
  Dam pracę.Kierownik recepcji